Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ruj sürme

Ruj Nasıl Sürülür?

Ruj sürme: Güzel sürülmüş bir ruj sizi çekici ve seksi gösterirken dudaklarınızın da dolgun görünmesini sağlar. Ruj nasıl sürülür? Tüm inceliklerini öğrenmek istiyorsanız sizler için yazdığımız ruj sürmenin inceliklerine bir bakın.

 

Ruj Nasıl Sürülür?

Ruj Sürmeden Önce Doğru Bazı Seçin

Cildinize fondöten veya baz uygularken dudakları es geçmeyin. Nötr renk ile baz uygulanan dudaklarda ruj kendini daha etkileyici gösterir. Açık renk ruj kullananlar için daha çok tercih sebebi olan bu yöntem dudaklarda bulunan kırışıklıklarında daha az belirgin olmasını sağlar.

 

Kontürları Belirginleştirin

Ten renginizle veya ruj renginizle aynı bir kalem ile dudak çevrenizin hemen üstünden dudak çevrenizi belirginleştirin. Bu sayede rujunuz dağılmaz ve daha dolgun dudaklara kavuşursunuz.

 

Rujunuzu Sürün

Rujunuzu fırça ile yumuşak hareketlerle uygulayın. Bu sayede dudaklarınızda renk uyumsuzluğu olmaz ve eşit dağılım sağlanır.

 

Fazlalıkları Alın

Rujunuzdaki fazlalıkları almak rujunuzun daha kalıcı olmasına yardımcı olur. kağıt mendili dudaklarınızın üzerine hafifçe bastırın ve çekin. Dudaklarda mat bir görünüm tercih ediyorsanız eğer biraz pudra sürerek matlığı yakalarsınız.

 

Mat Dudaklar İçin Yapmanız Gerekenler

Mat renk dudaklarınız olsun istiyorsanız ruj yerine tüm dudağınıza kalem ile boyama yapın. Mat dudaklar hem yumuşak bir hava verir hem de dudaklarınızı daha şekilli gösterecektir.

 

Parlak Dudaklar İçin Yapmanız Gerekenler

Dudaklarınızda pırıltı seviyorsanız kalem ile dudaklarınızı belirginleştirin rujunuzu uygulayıp biraz parlatıcı sürüp dağıtın.

 

Rengi Güçlendirin

Yukarıda bahsettiğimiz gibi dudaklarınızdaki fazlalığı aldıktan sonra tekrar bir kat ruj sürerek dudaklarınızdaki daha seksi görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Dudaklar İnce İse Kalınlaştırın

Dudaklarınızı kalınlaştırırken kötü bir görünüm oluşturmamak için bir takım hileleri öğrenmeniz gerekiyor. Dudaklarınızı kalemle istediğiniz ölçüde ( abartmadan ) kalınlaştırın ve dudak kıvrımlarını kalemle boyayın üzerinden kıvrımlara ruju uygulayarak dudaklarınıza bu ruju fırça veya elinizle yavaşça dağıtın.

 

Yazar: Tarih: 12 Ocak 2015 - 1:00:37 Kategori: Makyaj, Makyaj Teknikleri, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,