Cilt Bakımı Ve Güzellik
Röfleli saçlar için maske

RÖFLELİ SAÇLAR İÇİN BAKIM MASKESİ

Röfle yapılarak rengi açık tonlara kadar açılan saçlar üst üste yapılan açıcı uygulamalarından sonra yıpranarak kopar. Röfleli saçlara normal saçlara göre 3 kat daha fazla saç bakımı yapılmalıdır. Röfleli saçlar için maske tariflerimizi uygularak röfleli saçlarınıza bakım yapın.

Röfleli Saçlar İçin Bakım Maskeleri

Röfleli Saçlar için Maske 

 • 1 çay bardağı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 çay bardağı süt
 • 1 adet yumurta sarısı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Malzemelerin hepsini karıştırdıktan sonra saç uçlarınıza ağırlık vererek sürün. Saçınızı bone ile kapattıktan sonra 40 dakika bekleyin. Daha sonra doğal bir şampuanla yıkayarak durulayın. Röfleli saçlarınız için bu maskeyi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Röfleli Saçlar için Bakım Yağı Tarifi

 • 1 çorba kaşığı badem yağı
 • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı elma sirkesi
 • 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Badem yağı, zeytinyağı, elma sirkesi ve hindistan cevizi yağını kase içine aldıktan sonra karıştırın. Saçlarınızın yıpranmış olan bölgelerine daha yoğun olacak şekilde sürün ve havlu ile başınızı sarın. 30 dakika beklettikten sonra önce su ile akıtın. Ardından şampuanınızla yıkayıp arındırın. Bu yağ karışımı ile röfleli saçlarınıza 3 de bir bakım yapmalısınız.

Röfleli Saçlar için Bakım Maskesi

 • 1 adet muz
 • 1 tatlı kaşığı mayonez
 • 1 tatlı kaşığı badem yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Muzu bir kase içinde püre şeklini alana dek ezin. İçine mayonezi de ekleyerek karıştırın. En son badem yağını da ekleyin ve bir kere daha karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürün. Röfleli saçlara nem sağlayan maskeyi 50 dakika saçınızda tuttuktan sonra şampuanla yıkayarak arındırın.

Röfleli saçlarınız için yapmanız ve yapmamanız gerekenler için Röfleli saç bakımı konumuzdan bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Fatmagül Nursal diyor ki:

  Hızlı saç uzatmak için keratin dip bakım yağına başladım, muhteşem birşey, dökülmemi de durdurdu, kepek ve yağlanma da iyice azaldı azalıyor.

 2. halime diyor ki:

  Evet super bilgiler, elınıze sağlık, yıpranmış saç bakımı konusunda aslında biraz daha biligi olsa ve keratin yüklemesi hakkında da tatmınkar yazılar olsa sevinirim. Mesela ben Katkısız Keratin araştırdım, uyguladım memnun da kaldım. belkı bu konu hakkında da bizleri bilgilendırırsenız sevınırım.

 3. Ayşenur Çetin diyor ki:

  Yazı çok faydalı olmuş. Çok da beğendim. Burada keratinden hiç bahsedilmemiş. Bence keratin yükleme de yapılsa saçlar daha da güzel oluyor. Ben bir aktardan almıştım. Tabi bu kuaförlerdekine benzemiyordu. Katkısız keratin olduğunu söylediler. herşey bir yana yıllar sonra saçı onaran yapılandıran hacim yapan bir ürün gördüm.

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız