Cilt Bakımı Ve Güzellik
röfle saç rengi

RÖFLE YAPTIRMANIN PÜF NOKTALARI

Saçınıza röfle yaptırmadan önce bilmeniz gereken püf noktalar var. Bunları bilerek röfle yaptırırsanız hem kuaförden çıktığınız da saçınızdaki ışıltıdan memnun kalırsınız hem de röfleyi nasıl kullanacağınızı bilirsiniz. Röfle yaptırmak kadar kesimde röfleyi ön plana çıkarmak da önemlidir.

 

3 çeşit röfle vardır. Paket röfle, balyaj ve tarak röfle. Röfle yalnızca saçın istenen tutamlarına yapılır. Saç uçlarındaki renkleri açmak için ideal bir yöntemdir.

 

Röfle Yaptırmanın Püf Noktaları

  1. Röfle de renk seçimi ;Eğer saçlarınız kahverengine yakın ve koyu kumral ise saçlarınıza kehribar veya altın rengine, Kumral ise altın kestane rengine, Altın kestane rengine yakın ise açık kızıl renkler yaptırmalısınız.
  2. Röfle Sıklığı ;Dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise çok sık attırmamalısınız. Röfleler birbirine çok yakın olmamalı.
  3. Cildinizin ve yüzünüzün daha canlı ve parlak görünmesini istiyorsanız perçemlerinize de kaküllerinize de hafif röfleler yaptırmayı unutmayın.
  4. Saçınızın daha dinamik ve kalın görünmesini istiyorsanız saç kesimlerinize röfleleri attırmalı kıvırcık ve dalgalı ise bu dalgalara yoğunlaşmaya dikkat etmelisiniz.
  5. Saçınızı daha açık ve canlı göstermek için kaküllerinizi, saç çizgisindeki röflelerinizi yanlarda kullanmayı ihmal etmeyin bu saçınızı daha yoğun gösterecektir.
  6. Röfleye en iyi giden saç kesimleri ise özellikle katlı kesim ve kısa kesimlerdir. Bütün saçlarda röfle iyi dursa da kısa ve katlı saçlarda göz alıcı bir güzellik oluşturur.
  7. Saçınıza sürekli bakım yapın ama sıcak yağ terapisinden uzak durmaya gayret edin. Çünkü sıcak yağ terapileri saç renginizi açar ve röflenizin dayanma süresini azaltır.

Yazar: Tarih: 5 Temmuz 2013 - 2:30:28 Kategori: Saç Bakımı, Saç Renkleri ve Boyaları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , , ,