Pudralı Deodorantlar

PURDALI DEODORANTLAR

Purdalı Deodorantlar Nasıl Kullanılır

1- Pudralı deodorantlar vücuda değen ve temas eden yerlerde elbisede bir miktar iz bırakabilir. İyice çalkalanmadığı taktirde herhangi bir bölgeye sıkılması sonucu elbisede beyaz bir iz bırakır. Elbisenin koltuk altı bölgesinde yaratmış olduğu beyaz tabaka sonucu berbat bir görünüm sağlayabilir.

2- Çok miktarda sıkılması sonucu aşırı derece de insanın canını yakar ve kokusu da rahatsız edebilir. Bu nedenle daha çok kaliteli ve güzel kokulu olan pudralı deodorantlar tercih edilmelidir.

3- Deodorantı bölgeye sıktığınız anda ıslaklık hissedeceksiniz. Bu nedenle kurumasını beklemek gerekir. Kurumadığı sürece elbiseyi mahvedebilir. İçeriğinde pudra mevcuttur. Pudra vücutta olan teri emer. Fakat teri emerken vücutta ve kıyafette iz bırakabilir.

4- Sıcak havanın gelmesi ile birlikte insanlar ter oluşumunu önlemek için çeşitli ürünler kullanırlar. Pudralı veya pudrasız deodorantlar da mevcuttur. Bunun dışında kokulu ya da içeriğinde büyük oranda koruma faktörü içeren ürünlerde kullanmayı tercih etmektedirler.  Fakat çeşitlerinin çoğalması sonucu insanlar yanlış ürünler tercih etmektedir. Bu da çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir.

5- Terleme esnasında böbrek gibi hızlı çalışan ve kokuya neden olan ter bezleri, kısmen boşaltım organı yerine geçer. Çok fazla pudralı deodorant kullanımı sonucunda vücutta bulunan toksinlerin atılımı zorlaşır. Bu nedenle de pudralı deodorantlar sivilceye neden olabilir.

Pudralı Deodorant Çeşitleri

1.       Likit Roll-On: Bu ürün koltuk altında kullanıldığı taktirde koltuk altını çok ıslak bırakabiliyor. Eğer ki kurumasını bekleyecek vaktiniz varsa kullanılması tavsiye edilebilir.

2.       Rexona Shower Clean Pudralı Deodorant: Piyasada çok sayıda ter önleyici deodorant bulunmaktadır. Fakat en iyilerin arasında Rexona shower clean pudralı deodorant yer almaktadır. Nedeni ise kaliteli ve cildinize zarar vermemesi, tahriş etmemesidir. Bunun dışında kokusu da bir o kadar güzel.

Pudralı Deodorant Fiyatları

  • Nivea Pure Ve Natural Action Deodorant – Pudralı Bayan Deodorant: 8,00 TL
  • Rosense Brida Erkek Deodorant (125 ml) : 2,50 TL
  • Avon Slip Into Perfumed Body Spray (75 ml) : 8,50 TL
  • Resonse Roll On Bay (50 Ml) : 5,25 TL
  • Dunlop Deodorant Erkek Yeşil: 7,45 TL
  • Avon True Force Erkek Deodorant Spray: 7, 89 TL

Pudralı Deodorantlar Ve Antiperspirantlar

Bu ikili genellikle yaz aylarının vazgeçilmez ürünleridir. Su ve sabunun yerini almışlardır. Bu iki ürün koku giderici bakımından aynı gibi görülse de aslında çok farklı iki üründür. İçerikleri çok farklıdır.

Deodorantlar bakteri üremesini engeller ve terleme sonucu ortaya çıkan kötü kokuların oluşumunu engelleyici özelliğe sahiptir. İçeriğinde parfüm olanları da vardır. Bu nedenle gün boyu ferah ve güzel koku sayesinde kendimizi iyi hissederiz. Hijyenik bir temizliğin basit bir yoludur.

Antiperspidanlar ise terleme düzenini tam olarak durdurmaz, sadece azaltır. İçeriği sayesinde koltuk altında genellikle süngerimsi bir katman oluşturur. Oluşan bu katman sayesinde koltuk altı her zaman kuru kalır ve bakteri oluşmaz.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.