Cilt Bakımı Ve Güzellik
Prp yöntemiyle saç nasıl tedavi edilir?

PRP SAÇ TEDAVİSİ

Saç kökleri ve saç sağlığı hakkında en yeni tedavi yöntemlerinden biri olan Prp saç tedavisi kişinin kendi kanıyla yapılır. Yenilenmiş hücreler kişiye tekrar verildiğinde çıkan saçları daha güçlü ve kökleri daha sağlamdır.

 

Prp Saç Tedavisi Nedir?

Prp tedavisinde trombositlerin iyileştirilmesi sağlanır. Herkesinde bildiği gibi trombositler doku iyileştirilmesinde ve kan pıhtılaşmasında büyük rol oynarlar. Kendi kanıyla tedavi olan kişiler bu nedenle enfeksiyonlardan rahat şekilde korunurlar. Prp ile saç tedavisinde de kendi kanıyla tedavi olan kişilerin bulaşıcı hastalıklara yakalanma riski yoktur.

 

Prp ile saç tedavisinde amaç zayıflayan saç köklerini eski haline getirmek ve ince saç tellerini eski sağlığına kavuşturmaktır. Saç telleri canlı hale gelirken kökleri de güçlenir. Prp ile saç tedavisinde kişinin kendi kanı bir takım işlemlerden geçirilir ve trombositten zengin bir hale sokulur. İşlemlerden geçirilen kan tekrar saç köklerine enjekte edilir.

 

Prp Saç Tedavisi İşlemi ve Süresi

Prp ile saç tedavisi toplamda yarım saat süren bir işlemdir. Çeşitli işlemlerden geçirilen kanın saç köklerine verilmesi 30 dakika kadar sürer. Ayda 1 defa olmak üzere toplamda 3 seans gibi bir tedavi süreciyle saç kökleri güçlenir. Tedavinin daha kalıcı hale gelebilmesi için 1 sene aralıklarla tedavi yenilenebilir. Hemen hemen bütün saç dökülme vakalarında uygulanabilir.

 

Yazar: Tarih: 6 Eylül 2014 - 8:00:14 Kategori: Saç Bakımı, Saç Ekimi, Saç Problemleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Soysert akman diyor ki:

    Merhabalar ben de saç ekimi yaptırdım ve şuan prp tedavisi yaptırmayı düşünüyordum. Aydınlatıcı bilgileriniz için çok teşekkür ederim. iyi paylaşımlar.

Etiketler:
Etiketler:, , ,