Cilt Bakımı Ve Güzellik
Protez saç nedir? Protez saç ekimi nasıl yapılır?

PROTEZ SAÇ EKİMİ

Protez saç ekimi normal saç ekimi işleminden çok daha farklıdır. Saç ekimi gibi kalıcı özellikler göstermeyen protez saç ekiminin bakımı ve kullanması dikkat ve incelik ister. Bunun nedeni kendi saç kökünüzden olmayan saçlardan elde edilmiş olmasıdır.

 

Protez Saç Ekimi İşlemi

Kendi saçlarınızdan değil fakat gerçek insan saçından elde edilen protez saçlar geliştirilen yeni tekniklerle birlikte başınıza monte edilir. Bir yapıştırıcı yardımı ile saçsız kısımlara yerleştirilen protez saçların bakımı dikkatli yapılmalıdır. Kullanılan yapıştırıcı deriyi tahriş edecek nitelikte değildir. Hastaları en fazla bu kısım tedirgin etmektedir. Deriye uygun olarak hazırlanmış bu yapıştırıcılar hem saçın deriye tutunmasını sağlar hem de deriye zarar vermez.

 

Üstelik memnun kalınmadığı takdirde istenildiği zaman doktor kontrolünde çıkarılması mümkündür.

 

Protez Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Protez saçlarda alın bölgesinde bulunan çizginin doğal gözükmesi çok önemlidir. Bu nedenle çalışma büyük bir titizlikle yapılmalıdır. Alın bölgesine gelen saçlar uzunlu kısalı ve çok net olmamalıdır. Normal saça sahip insanları incelediğimizde bu çizginin çok doğal olduğunu görebiliriz.

 

Protez saç ekiminde öncelikle saçların cinsi belirlenmelidir. Çok ince telli saçlı kişilere kalın telli saçlar uygulanamaz. Saçın uzunluğu da işlemden önce ölçülmeli ve buna uygun bir protez yaratılmalıdır. Hazırlanan protez saç yapıştırıcıyla yerleştirildikten sonra; saçların kesimi yapılmalıdır. Doğal bir şekilde kesilen saçlar istenildiği takdirde boyatılabilinir. Artık kendi saçınızmış gibi boyatabilir ve saç şekillendirme işlemleri yapabilirsiniz.

 

Protez Saçların Ömrü

Protez saça çok iyi bakıldığı takdirde 2 sene kadar kullanılabilir. Tıpkı kendi saçınız gibi duran protez saçların kullanım süresi biraz daha kısa olabilir. Protez saçı sadece erkekler değil, saç konusunda sorun yaşayan kadınlarda kullanılabilir.

 

Önemli : Saç derisinde aşırı kepeklenme ve dermotolojik rahatsızlıklar yaşıyorsanız; protez saç işlemi sizin için uygun değildir.

 

Yazar: Tarih: 13 Aralık 2013 - 7:00:31 Kategori: Saç Bakımı, Saç Ekimi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,