Cilt Bakımı Ve Güzellik
pişik kremi

Pişik Kremi ve Markaları

Islaklık veya bebeklerde dışkı ile cildin tahriş olması sonucu meydana gelen kızarıklıklara pişik adı verilmektedir. Ciltte çatlaklara ve kabarmalara neden olan pişik, özellikle yaz aylarında yetişkinlerde de sıkça rastlanmaktadır.

Pişik tedavisinde etkili pişik kremi markaları kullanarak kısa bir süre içinde cildinizi eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. Pişik kremlerinin faydaları tartışılmaz bir gerçektir ancak en iyi pişik kremi markalarını kullanarak pişik tedavi sürecini hızlandırabilir ve bölgede rahatlama sağlayabilirsiniz.

Pişik krem markaları üç ayrı etki altında toplanmaktadır. Bariyer oluşturan, tedavi eden ve rahatlatan pişik kremleri, cildin durumuna göre tercih edilmelidir. Pişik kremleri işe yarıyor mu merak edenler için pişik kremi isimleri ve pişik kremi fiyatları ile birlikte sizler için inceledik.

Pişik Kremi Nasıl Kullanılır

Pişik krem markaları, pişiğin durumuna göre pişik oluşumunu önlemek, pişiği tedavi etmek ve kızarıklığı gidererek rahatlama sağlamak gibi etkiler gösterirler.

Pişik Oluşumunu Önleme: Bebeklerde pişik oluşumunu önleyen desitin, arko, popolin ve Sebamed pişik kremleri, tedavi sürecinde pek işe yaramamaktadır. Daha çok pişik oluşumunu önlemek adına kullanılan bu kremler, düzenli olarak uygulanmalıdır.

Pişik Tedavisi: Pişik tedavisi sağlayan Travazol ve Canesten pişik kremleri etkili kremler arasında yer alır. Pişik üzerindeki mantarı gideren bu kremlerle pişik giderildikten sonra pişik önleyici kremler düzenli olarak kullanılmalı ve bu sayede yeni pişik oluşumunun önüne geçmek gereklidir.

Kızalıklık Giderici Kremler: Pişik oluşumu sonrası ciltte görülen kızarıklıklar acı ve ağrılara sebep olmaktadır. Bebeklerde huzursuzluk sebebi olan bu  kızarıklıklar beklazon, eumovate ve prednol marka pişik kremleriyle giderilebilmektedir.

Pişik Oluşumunu Önlemek

Yaz aylarında terlemeyle beraber bebeklerde ve yetişkinlerde pişik oluşumu gözlenmektedir. Bebeklerde pişik önleyici kremlerin düzenli olarak kullanılması önem taşımaktadır. Pişik oluşumuyla beraber tedavi edici kremler kullanılarak, pişiğin ağrıları hafifletilmelidir.

  • Bebeklerde dışkılama sonrası vakit kaybetmeden bez değişimi yapılmalıdır. Safra asidi cildi tahriş edeceğinden pişik oluşumu yapacaktır.
  • Havasız kalan cilt pişik oluşumu için elverişli ortamı sağlamaktadır. Sentetik iç çamaşırları özellikle yaz aylarında tercih edilmemelidir.
  • Genital bölge ve çevresinin temizliğinde kimyasal içeren temizlik ürünleri kullanmak pişik oluşumuna neden olmaktadır.
  • Çamaşırların durulanma sürecinde arta kalan deterjanlar pişik oluşumuna neden olabilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız