Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saça perma

PERMA NASIL YAPILIR

İnce telli saçlar için perma işleminin yapılması saçı kabarık ve daha hacimli gösterir. Saçlarının az olmasından yakınan bayanlar için perma işlemi kurtarıcı bir yol olabilir. Evde perma nasıl yapılır öğrenin ve kedi saçınıza kendiniz perma yapın.

Perma Nasıl Yapılır

  1. Perma Yapmadan önce saçlarınızın röfleli olmaması gerekir. Bunun nedeni permanın saçı bir nebze yıpratmasıdır. Perma yapılan saç kurur ve uçlarından kopmaya başlar.
  2. Perma yaparken kurumayı önlemek amacıyla mutlaka iyi bir saç kremi kullanarak saçlarını korumaya almalıdırlar.
  3. Perma işleminde saç telleri kimyasal madde kullanılarak şekle sokulur. Kalıcı bir şekil olan perma kimyasal maddelerin etkisi ile 3-5 ay arasında saçta kalıcılığını korur. İnce telli saçlara sahip olan bayanlar dip perması olarak adlandırılan perma çeşidini uygulatabilirler. Bu perma çeşidinde yalnızca dip kısımlara kök perması denilen perma çeşidi uygulanır. Saçlarınız eskiye nazaran daha dolgun gözükür.
  4. İnce telli saçlarda permanın kalıcılık süresi biraz daha azdır. Normal saçlarda 4 ay kalabilen perma, ince telli saçlarda 2 ay süreyle kalıcı olur. Saç telleri ince olduğu için amonyak saçın yapısına giremez. Bu nedenle kalıcı olması biraz daha zordur.
  5. İnce telli saçlarınıza perma yaptırdığınızda kalıcı olmasını istiyorsanız jöle ile şekillendirmeli ve saç kremlerini ihmal etmemelisiniz. Perma yaptırdığınız halde bakım yapmazsanız 1 ay sonra saçlarınız bozulmaya başlayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız