Cilt Bakımı Ve Güzellik
Adım adım pembe göz makyajı yapımı

Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Pembe göz makyajı her göz rengine uygun olmasa da Mavi, menekşe ve koyu kahverengi gözler için pembe mükemmel bir uyum oluşturur. Pembe göz makyajı genellikle göz rengi ve kıyafetle uyumlu olduğu zaman estetik gözükür.

 

Pembe Göz Makyajı Yapımı

Giydiğiniz kıyafete göre pembe tonlarında bir göz makyajı yapmak istiyorsanız aşağıdaki adamları izlemeniz yeterli.

  1. Göz çevresi likit kapatıcı yardımıyla daha aydınlık hale getirilir. Aydınlatmasının yanında faydalı etkilerinden biride göz makyajının daha dayanıklı ve sabit kalmasını sağlamaktır.
  2. Açık pembe far aplikatör yardımıyla göz üzerinin tamamına sürülür. Göz kapağı tamamen açık pembe olmalıdır.
  3. Mürdüm renkte bir far kullanarak pembe alt tonuna gölge yapmanız gerekmektedir. Gölge işlemi için aplikatörün ucuna alınan mürdüm farla göz çukuruna bir yay çizilir ve aşağı doğru bombe verilir. Gölgenin mürdüm rengiyle yapılması önemli bir detaydır. Pembe tonlarına en uyumlu renk olarak seçilmiştir. Mürdüm rengi farla gözün alt kısmına aplikatör ucuyla bir çizgi çekilir. Çekilen hat göz pınarına kadar uzatılmamalıdır.
  4. Siyah eyeliner ile üst kirpik diplerine düzgün bir çizgi çekilir. Dilerseniz bu çizgiyi şakaklara doğru çıkarabilirsiniz. Gözleriniz daha çekik gözükecektir.
  5. Gözaltına sürülen açık pembe fardan aplikatör ucuna tekrar alınarak, gözaltına çekilen hat üzerinden tekrar geçilir. Göz pınarları da açık pembe farla renklendirilir. Önemli olan makyajın pembe tonlarında olmasıdır. Gölge renkleri sadece derinlik vermek için kullanılır.
  6. Kaşlarınızı doldurmak için kahverengi kaş kalemini kullanarak şekil verip sert hatlardan kaçınmalısınız. Kaleminizin ucu yumuşak olmalı ve uygulamadan önce kaşlarınızı kaş fırçası ile belirginleştirmelisiniz.
  7. Son olarak dolgunluk veren ve kıvırma özelliği yüksek bir rimelle kirpiklere iki kat rimel sürün. Pembe tonlarındaki makyajınızın etkisini artıran doğru rimel sizi daha çekici gösterecektir.

 

Yazar: Tarih: 1 Ocak 2015 - 4:00:36 Kategori: Göz Makyajı, Makyaj, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,