Cilt Bakımı Ve Güzellik
Rimel ve Farda Tercihinizi Seçin

Parti Makyajı

Partiye gideceksiniz ve yapacağınız makyaj konusunda hiçbir fikriniz yok mu? Parti makyajı nasıl yapılır? Cilt.net olarak sizler için yazdık. İhtiyacınız olan malzemeler ise; Fondöten, kirpik kıvırıcı, aydınlatıcı, göz farı neon renkler, ruj ve mavi bir lens.

 

Parti makyajında giyeceğiniz kıyafetten tutunda yapacağınız makyaja kadar dikkat etmelisiniz. Hele bir de dikkat çekici olmak istiyorsanız baştan fikir edinmek ve bu doğrultuda kıyafet ve makyaj ayrıntılarına girişmek lazım. Fakat hazırlık yapmadınız ve kuaföre gidecek vaktiniz yok ise korkmayın. Vereceğimiz yöntemleri ile çok kolay bir şekilde parlak ve göz alıcı parti makyajı yapabilirsiniz.

 

Parti Makyajı Nasıl Yapılır?

İlk cildinizin temiz olması gerekiyor. Bu yüzden yağsız bir temizleyici ile cildinizi temizleyin ve ardından lens kullanmak istiyorsanız, lenslerinizi takın.

  1. Yağsız kapatıcı özelliği yüksek fondöteni cildinize yayın ve fondöten fırçası ile tüm yüze yedirin.
  2. Ardından elmacık kemiklerine, kaş altına ve burun üstüne aydınlatıcı uygulayarak yüz hatlarınızı belirginleştirin.
  3. Parıltılı neon renklerinde fardan, göz kapaklarından göz pınarına doğru açık, uçlara doğru daha koyu ve pırıltılı bir renk sürünüz sonara dışa doğru kuyruk yaparak uzatınız.
  4. Kirpik kıvırıcınızı fön makinesinde biraz ısıtıp kirpiklerinizi kıvırın ve ardından rimeli uçlara daha yoğun olacak şekilde iki kat sürün.
  5. Toz pembe tonlarında bir allığı elmacık kemiklerinin hemen altına uygulayın ve aynı tonlarda rujunuzu sürerek makyajınızı bitirin.
  6. Sonra olarak makyajınızın dağılmaması için makyaj sabitleyiciden sıkmayı unutmayın.

 

Parti Makyajı Resimleri

Yazar: Tarih: 20 Şubat 2015 - 8:00:28 Kategori: Makyaj, Makyaj Teknikleri, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,