Cilt Bakımı Ve Güzellik

Evde parfüm yapımı
 • Yazar :
 • Tarih: 16 Temmuz 2013
 • Kategori : Makyaj, Parfüm
 • PARFÜM NASIL YAPILIR 

  Parfüm Nasıl yapılır ;Parfüm çağımızda bir gereklilik halini almıştır. Kendini iyi hissetmek isteyen insanlar parfüm çeşitlerini deneyerek kendilerini eşsiz güzellikteki kokulara emanet ederler. Karakteri yansıtan parfümler nasıl yapılır ve Evde parfüm yapımı ile kendi parfümünüzü yapabilirsiniz Ev yapımı parfümünüzü kullandığınızda  çevrenizdeki insanlar hangi marka parfüm kullandığınızı sormaktan kendilerini alı koyamayacaklar.

   

  Parfüm Nasıl Yapılır

  Parfüm için kullanılacak bitkisel yağ özlerinin yapımı oldukça zahmetlidir. Parfüm içeriğinde kullanılan çiçekler; zambak, manolya, lavanta, sümbül, gül ve leylaktır. Kullanılacak çiçekler sabah erken saatlerde toplanarak distilasyon işlemine tabi tutulur. Çiçeklerin güneş ışığıyla buluşmaması önemlidir. Güneş ışığı çiçeklerdeki kokunun havaya karışmasına neden olur. Toplanan çiçekleri distilasyon işleminden geçirilmek üzere erken saatlerde işlem yapılacak yere gönderilir. Bu işlemden sonra bitki özlerinin ayrı ayrı yağları elde edilmiş olur. Çıkarılan yağlar çok değerlidir. On binlerce çiçeğin distile edilmesinden 1 gr yağ meydana gelir. Parfümün ana maddesini oluşturan bitkisel yağlar zorlu koşullarda çıkarılır.

   

  Bitkisel yağlar fixative denilen sentetik bağlayıcılar ile karıştırılarak parfümün ana maddesi oluşturulur. İlave edilen bağlayıcılardan en fazla kullanılanı misk amberidir. Kokunun deride tutunmasını sağlar. Bir diğer bağlayıcı türü de gliserindir. Parfüm yapılırken kullanılacak bir diğer maddede çözücüdür. En yaygın çözücü örneği etil alkoldür. Çok kalıcı olan kokular ufak şişelerde stoklanır. Saf esans olarak adlandırılan bu kokular küçük şişelerde stoklanır ve fiyatı oldukça yüksektir.

  En kalıcı parfümler Edp halinde satılanlardır. Edt şeklinde satılan parfümler Edp parfümlere göre daha uçucudur. İçine katılan bitkisel esans daha az olduğu için kalıcılığı azdır.

   

  Evde Parfüm Nasıl Yapılır

  Whisper Parfüm Nasıl Yapılır 

  - 5 damla kadar sandal ağacı yağı,

  -2 damla gliserin,

  -10 damla ylang ylang yağı ,

  -2 damla gliserin,

  -10 damla bergamut yağı,

  -100 ml etil alkol

  Hazırlanışı: Bütün malzemeleri sırasıyla karıştırıp iyice çalkalayın. Daha sonra siyah bir şişeye boşaltıp 24 saat kuru ve serin bir yerde bekletin.

   

  Star Dust Parfümü Nasıl Yapılır

  -5 damla vanilya yağı,

  -8 damla gül yağı,

  -10 damla lavanta yağı,

  -3 damla sandal ağacı yağı,

  -100 ml etil alkol,

  -2 damla gliserin

  Hazırlanışı: Bütün malzemeleri bir kap içerisine yukarıdaki sıra ile ekleyip iyice karıştırın serin bir ortamda 1gün süreyle saklayın eşsiz kokuya shaip parfümünüz hazır.

   

  Marvelous Parfüm Nasıl Yapılır

  -10 damla menekşe yağı,

  -10 damla tarçın yağı,

  -2 damla gliserin,

  -10 damla portakal yağı,

  -120 ml etil alkol

  Hazırlanışı: Bütün malzemeleri sırasıyla karıştırıp iyice çalkalayın. Daha sonra siyah bir şişeye boşaltıp 12 saat kuru ve serin bir yerde bekletin.

   

  Süpriz Parfüm Yapımı 
  Malzemeler ;

  -5 damla bergamut yağı,

  - 5 damla sandal ağacı yağı,

  -5 damla portakal çiçeği yağı,

  -5 damla gül yağı ,

  -5 damla ylang ylang yağı

  - 2 damla gliserin ve 100ml etil alkol

  Hazırlanışı: Bütün malzemeleri sırasıyla karıştırıp iyice çalkalayın. Daha sonra siyah bir şişeye boşaltıp 24 saat kuru ve serin bir yerde bekletin.

   

  Passion Parfümü Yapımı 

  - 8 damla gül yağı

  - 3 damla vanilya yağı

  - 12 damla bergamut yağı

  - 100 ml etil alkol

  - 2 damla gliserin

  Hazırlanışı: Alkolü siyah bir şişeye ya da kavanoza boşaltın. Yağları ekleyip çalkalayın. Serin ve kuru bir yerde 1 hafta bekletin.

   

  Homemade Tonik Yapımı 

  - 3 damla ylang ylang yağı

  - 2 damla vanilya yağı

  - 15 damla bergamut yağı

  - 3 damla sandalağacı yağı

  - 2 damla gliserin

  - 100 ml etil alkol

  Hazırlanışı: Alkolü siyah bir şişeye ya da kavanoza boşaltın. Yağları ekleyip çalkalayın. Serin ve kuru bir yerde 1 hafta bekletin.

   

  Nirvana Parfümü Nasıl Yapılır

  - 3 damla sandal ağacı yağı

  - 3 damla tarçın yağı

  - 10 damla lavanta yağı

  - 10 damla menekşe yağı

  - 2 damla gliserin

  -100 ml etil alkol

  Hazırlanışı: Alkolü öncelikle siyah bir kap içerisine boşaltın ve sonra yağları ekleyip karıştırın. Karışımın kapağını kapatıp serim bir ortamda 1 hafta süre ile bekletin.

   

  Evde Love Parfüm Yapımı
  - 3 damla vanilya yağı

  - 10 damla bergamut yağı

  - 3 damla tarçın yağı

  - 12 damla gül yağı

  - 120 ml etil alkol

  - 2 damla gliserin

  Hazırlanışı: Alkolü öncelikle siyah bir kap içerisine boşaltın ve sonra yağları ekleyip karıştırın. Karışımın kapağını kapatıp serim bir ortamda 1 hafta süre ile bekletin.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  1. çisil diyor ki:

   merhaba,
   ben sadece portakal çiçeği yağından oluşan bir parfüm olusturmak istiyorum. Bu tarifleri sadece portakal çiçeği yağını kullanarak uygulamak mumkunmudur. Portakal çiçeğı yagı+gliserin+etil alkol bu sekilde olduğunda damla bazında bi tarif önerebilirmisiniz?

  2. batuhan diyor ki:

   Bu parfumlerden stardust olanini denedim olmadi. Hic kokmuyor. Birde bu parfum tarifleinden hangisi erkek parfumu?

  Adet düzensizliklerine soğan kürü
  İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

  İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu soğan kürü kadınlarda adet düzensizliklerine, çikolata kistine, miyom, menopoz dönemi şikayetlerine ve yumurtalıklarda oluşan kistlere çare olmaktadır. Soğan kürü uygulanırken önerilen kullanım koşullarına bağlı kalınmalıdır.

  Tilaks çayı
  Tilaks Bitki Çayı

  Tilaks bitki çayı doğru ve aşırı tüketilmediğinde sağlıklı ve içimi güzel bir içecektir. Aktarlarda satılan tilaks bitki çayı içerisinde 20 poşet çay bulunur, Sindirim sisteminden metobolizmanın hızlı çalışmasına kadar birçok faydası bulunur. Cilt net olarak tilaks bitki çayı faydaları, zararları ve içeriğinde neler olduğunu araştırıp yazdık.

  Zayıflatan 10 besin
  Zayıflatan Besinler

  Aşırı kilolar ve şişmanlık her bireyin korkulu rüyalarından. Aşırı kilolardan kurtulmak için size vereceğimiz 10 farklı besinle sizde her birey gibi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yedikçe zayıflatan besinleri cilt.net sizler için yazıyor.

  Diyet yaparken yenmemesi gerekenler
  Diyet Bozan Besinler

  Diyet yaparken mutlaka yemeniz ve yememeniz gereken besinler vardır. Diyet bozan besinleri diyet sırasında tüketirseniz diyetinizden bir fayda sağlamamanız çok normaldir. Diyet yaparken azıcık kaçamak yapsam bir şey olmaz dediğimiz besinler diyet bozma konusunda uzman besinlerdir.

  2 günde 2 kilo aldıran diyet
  Kilo Alma Diyeti

  Kilo almak isteyenler en az kilo vermek isteyen kişiler kadar çoktur ve bunu önemli bir psikolojik sorun haline getirmişlerdir. Kilo almak diyeti sayesinde sizde istediğiniz kadar kilo alacak ve amaçladığınız kiloya rahatlıkla ulaşacaksınız. Kilo almak isteyenlerin yapması gereken 2 günlük kilo alma diyeti programını cilt.

  Dondurma nasıl zayıflatır
  Dondurma Diyeti

  Yıllardır bilinen dondurmanın kilo aldırdığı yargısı artık son buldu. Yaza formda ve zayıf girmek istiyorsanız yolunuz dondurma yemekten geçiyor. Beslenme ve diyet uzmanları kilolarından canı sıkılanlar için dondurma diyeti tariflerini çocuklarına da yaz boyunca meyve suyu yerine yine sağlıklı olan dondurma tercih etmelerini söylüyor.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız