Cilt Bakımı Ve Güzellik
Parfüm kokusunu kalıcı hale getirme

Parfüm Kokusu Nasıl Kalıcı Olur?

Parfümü sıkıyorsunuz ve 1 saat sonra kokusu kalmıyor mu? Parfümü cildinize uyguladıktan sonra 3 saat süre ile kalıcı olur, parfümün kalıcılığını aşağıda yazan maddeleri dikkate alarak arttırabilirsiniz.

Parfüm Kokusu Nasıl Kalıcı Olur?

Daha önceki konumuz olan parfümün kalıcılığı nasıl sağlanır yazımızdaki parfüm sıkma tekniklerini aşağıdaki önerilerle birlikte kullanın.

 1. Parfümlerin kapağını kullandıktan sonra  mutlaka kapatarak içindeki kalıcılık kokusunu korumalısınız. Çünkü parfüm hava ile temas ederse bozulma riski yüksektir.
 2. Parfümünüzü ışık görmeyecek şekilde koruyun. Bunun için yapılabilecek en iyi taktik ise parfüm kutusunu atmayarak kullandıktan sonra kutusuna koymak gerekir.
 3. Kullandığınız parfümü hiçbir şekilde serin yerlere koymayın. Buzdolabına konulan bir parfüm bozulmaya mahkumdur. Serinlik olsun diye bunu yapıyorsanız bebe kolonyalarını dolapta saklayabilirsiniz.
 4. Parfümü cildinize sıktıktan 3 saat sonra kokusunda çok fazla kalıcılık aramamalısınız. Fakat ürünün deodorantı ve kremi ile birlikte uygulanırsa bu 3 saatlik süre daha da artarak uzun bir zaman kokunun tazeliği korunur.
 5. Nemli ve sıcak ortamlarda parfüm daha fazla kalıcı iken deniz seviyesinin üstüne çıkıldıkça parfümün kalıcılığı azalır.
 6. Parfümü vücudunuza uygularken saç diplerine ve saçınıza uygulamayın. Çabuk yağlanan saçların kokusu parfümün kalitesini azaltarak kokusunu değiştirebilir. Parfümün saça sıkılması saçlara da kurutarak zarar verir.
 7. Parfümü öncelik olarak nabız bölgelerine sıkmalısınız. Boyun, bilekler, kulak arkası ve dirseklerin iç bileklerine sıktığınızda çok daha kalıcı ve etkili olacaktır.
 8. Parfümü uygulamadan önce süreceğiniz vazelin parfümünüzün daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. huskar diyor ki:

  SONUNCUSUNU DENİCEM…..

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız