Cilt Bakımı Ve Güzellik
En kalıcı kaprfümler

PARFÜM KALICILIĞI NASIL SAĞLANIR

Parfüm nasıl kalıcı olur : Parfümde kalıcılık 2 şekilde sağlanır birincisi aşağıdaki öneriler ve ikincisi ise kişinin karakteristik bir parfümünün olması ve bu koku yayıldığı zaman o kişiyi çağrıştırması. Bunun için en kalıcı parfüm markalarını bilmek ve kişide en iyi duranını tespit edip uzun süre o kokuyu sahiplenmek gerekir.

Parfüm Kalıcılığı Nasıl Sağlanır 

1- Parfüm Nasıl Kalıcı Olur 

Parfüm mağdurları; kendi kokularını iyi tespit edemeyen ve arada kalıp sürekli koku değiştiren kişilerdir. Bu seçimler yapılırken üç kokudan fazla parfüm denenmemelidir. Çünkü tüm kokular birbirine karışacak ve algı hissi ortadan kalkacaktır.

Ten Ve Koku Uyumu : Tavsiye üzerine parfüm almak iyi tercih olabilir ancak her koku her tende aynı durmayacaktır. Kimi ten baharat kokusu ile bütünleşip kalıcı olmakta ve güzel kokmakta, kimi tende de çiçek kokusu, odunsu kokular daha iyi taşınmaktadır. Tenlerin çeşitliliği; parfüm koku yayma şeklini değiştirip kokuyu farklı harmanlayabilecektir.

Parfümün kalıcı olması için nabız atan bölgelere uygulamak iyi seçim olabilir. Önce kişi ile karakterize kokuyu tespit etmek ardından uygulanacak sıcak alan bulmak gerekir. Nabız atan bilekler, kulak arkaları, göğüs araları, diz araları, koltuk altı gibi alanlar daha nemli olacağı için kokunun uzun süre bedende kalmasını sağlayacak ve daha kolay dağılım yapabilecektir

Parfümlerin saklama şeklide kalıcılık için önemlidir. Daha karanlık loş ortamlar ve daha serin ortamlar uygun olacaktır. Buzdolabında parfüm saklamak iyi tercih olabilir. Ayrıca parfüm şişesinin kapağı kapatılmaz ise etkin kokusunu büyüsünü zamanla kaybedebilecektir.

Yapılan en büyük yanlışta başkasında duyulan kokuya özenip sürekli parfüm markası değiştirmektir. Unutulmamalıdır ki kişi ile karakterize bir kokunun oluşabilmesi için kimi zaman aylar hatta yıllar gerekebilir. Kalıcı olmak adına seçimlere güvenmek ve kararlı olmak gerekir.

2- En Kalıcı Bayan Parfümleri İçin Öneriler

Gucci- Gucci Rush 2: kadınsı ezgilerin burunda algılatacağı koku armonisi uzun süreli bedende kalarak etrafa yayılacaktır. Daha çok gündüz kullanımlarda tercih edilen bu marka parfüm nergis çiçeği, palmiye ve misk ile meşe yosunu karışımıdır…

Bvlgari- Jasmin Noir: zarifliğin ve kadınsı zarafetin kokuya dönüştüğü bu parfüm nilüfer çiçeği esintileri taşımaktadır.

Chanel- Coco Mademoiselle: yüksek oranda greyfurt, portakal ve bergamot aromasının tende kokuya dönüştüğü büyüleyici bir kokudur. Sağladığı ferah koku sayesinde kalıcılık, doğallık ve kendine has çizgi ile farkındalık yaratacaktır…

Lancom Hypnose: kışkırtıcı, enerjik, büyüleyici ve seksi olmayı seven bayanların ortak tercihi olan bu parfüm kalıcılığı ile de isminin altını çizdirmektedir.

Kalıcı Parfümler

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız