Cilt Bakımı Ve Güzellik
El aprafini ve el peelingi nedir nasıl yapılır

ELLER İÇİN PEELİNG VE PARAFİN

Ellerde oluşan yaşlılık lekeleri ve yaşlılık izleri için uygulayacağımız yöntem nasıl olmalı? El parafini ve el peelingi nedir? Ne işe yarar? Hepsinin yanıtı cilt.net’te…

Karşımızdaki bayanın yaşını sormadan tahmin yürüttüğümüz bölge ya boynudur ya da elleri. Ellerdeki ve boyundaki oluşan kırışıklıklar kişiye sağlıksız ellere ve sert bir görünüme büründürür. Bu görünümden kurtulmanın tek çaresi ise uzmanlarca yapılacak bakımdan geçer.

Bütün gün sıcak suya deterjana maruz kaldığı halde bakımı yapılmayan ve gerekli olan tek bölgemiz ellerimizdir. Ellerin toplum içinde saygınlığı arttırma, görsel açıdan dikkat edilen ve sağlık konusunda dikkat edilecek en önemli organ olduğunu uzmanlar belirtiyor.

Ellerde Yaşlılık İzleri

Eller sürekli hareketlidir. Çalışırlar, çizerler, yazarlar ve sürekli her yere değerler. Aynı zamanda soğuk – sıcak mikroplu bölgelere teması sürekli dışarıdan gelen tehlikelere açık olması ellerin çabuk yaşlanmasına ve yıpranmasına sebep olur. Bir bayanın yaşını belli eden tek yer boynu ve ellerdeki kırışıklıklardır.

Tırnaklar Nasıl Olmalı?

Pürüzsüz yüzeyli, parlak, esner ve dış faktörlere karşı dayanıklı olan tırnak sağlıklı tırnaktır. Aşırı yorgunluk, beslenme bozukluğu, stres, vitamin eksikliği ve bir takım hastalıklardan oluşan haplar tırnakların sağlığını ve görüntüsünü bozabilir. Bu tırnak problemi hem sağlık bakımından bir sorun olduğunun göstergesi hem de estetik açıdan bozuk bir görüntü oluşturur.

El Peeling’i

Elleriniz için uygulanan bir çok bakım kremi olduğu gibi peeling ve parafin yöntemide vardır. Bu bakımlardan ziyade eller için özel olarak piyasada bulunan el bakım kremleri ellerinizi sıcak ve soğuk suya karşı korur artı gelecek dış etkenlerden ellerinize kalkan oluştururlar.

Yüz ve vücut peelingi olduğu gibi eller içinde kozmetikçiler pelinler üretmişlerdir. Bu eller için olan peelingler hem ölü tabakayı elden atarken hem de kan dolaşımını hızlandırıp yaşlanmayı geciktirirler. El peelingleri sağlıklı ve canlı pürüzsüz eller için çok ideal ve fevkalede ürünlerdir.  El peelingi nasıl yapılır.

El Parafini

Parafin el bakımı Profesyonel bakım sonrasında cilt uzmanları tarafından yapılması tercih edilen bir el bakımıdır. Parafin bakımında yapılan cilde çok fazla E vitamini verilmesidir. Eller için E vitamini gereklidir. Çünkü E vitamini ellerin olası tehlikelere karşı gücünü arttırır ciltteki hücrelerin yenilenmesinde etkilidir. Parafin ile verilen E vitamini yaşlanma ile oluşan kırışıklık ve yıpranmaları engeller.

Parafin sıcak uygulanan bir bakımdır. Ellerin terlemesi sağlanır ve elde oluşan ödemin atılmasında yardımcı olunur. Parafin uygulanan bölgede metabolizma hızı artar kan dolaşımı hızlandığından hücreler hareketlenir ve elde oluşan yaşlanma yavaşlatılır. Parafin uygulandığında ellerde belirgin yumuşaklık meydana gelir ve pürüzsüz ellere anında kavuşursunuz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Murat diyor ki:

    Mükemmel bir bilgi paylaşımı katkıda bulunalım istedik müsadeniz olursa
    Parafin tıpta özellikle Fizik tedavi merkezlerinde sıkça kullanılan bir ürün olup özelliği itibariyle; alternatif sıcaklık ajanı olarak iyi bir ısı iletkenidir Isıyı deriye zarar vermeden doku ve eklemlere iletir. Böylece Vücudun düz olmayan yüzeylerini ısıtmak gayesiyle kullanılır. Fizik tedavide kullanılan bu ürün genelde; Eklem sertlikleri, Romatoid Artrit, Osteo Artirt, Kronik burkulma, İncinme, Ağrılı ayak, Tendinit, Fibrosit, Kan dolanımını artırmak amaçlı tedavilerde kullanılır. Kullanıldığı alanlardan bir diğeri ise Güzellik salonlarıdır. İncelme ve selüloit bakımı için esansı tıbbi mum olan parafin uygulanır. Sıcak olarak kullanıldığında terleme yaparak toksin ve ödemi vücuttan atar. Selülitin portakal kabuğu görünümünde olduğu bölgelerde, Sarkık kol altlarında, Bacaklarda, Karın ve sırt dâhil tüm vücuda Ayrıca el-ayak bakımında uygulanır. Mevcut durumda sağlık koşullarına uygun olarak üretimi yapılmakta olup yüklü alımlarda indirimli fiyat geçerlidir.
    saygılarımla

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız