Cilt Bakımı Ve Güzellik
Papatya kullanarak saç rengini açma tarifi

PAPATYAYLA SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR ?

Papatyayla Saç Açma Tarifi: Bir anlık gafletle saçlarını koyu renk boyayıp pişman olanlar için saçlarını doğal yollarla açma yöntemi. Papatya ile saç rengini açmak oldukça basit ve ekonomik bir yoldur. Aynı zamanda papatya saçları besler ve bakımını yapar.

 

Papatya ile saçlarınızı açmak için özellikle güneş olması gerekir. Yani bu yöntemi yaz aylarında uygulamanız kesin sonuçlar verecektir.

 

Papatyayla Saç Rengi Açma Tarifi

  • Papatya ( 1 avuç )
  • Su ( 1 litre )

Hazırlanışı: Bahçeden topladığınız papatyaları kurutun ve 1 avuç papatyayı 1 litre su ile kaynatın. Daha sonra demlenen karışımı süzün ve ılıyana kadar bekleyin. Ilıyan papatya suyu ile bütün saçlarınızı ıslatın ve güneşte bulunarak kuruyana kadar bekleyin.

  • Açık Renkli Saçlar İçin: Açık renkli saçlarda daha etkili olan papatya suyu özellikle kumral ve sarıya yakın saçlarda canlılık ve doğal bir görünüm sağlar. Saçlarınız her uygulamada biraz daha açılır buna göre saç renginizi istediğiniz renge getirene kadar papatya suyunu uygulayabilirsiniz.
  • Koyu Renkli Saçlar İçin: Koyu renkli saçlarda papatya suyu ile açma işlemi oldukça fazla zaman alır. Birkaç uygulama sonrası ancak yarım ton açılabilir. Yani etkisi açık saçlarda olduğu gibi çok fazla değildir.

 

Papatya ile saçlarınız doğal bir şekilde açılır fakat unutulmamalıdır ki güneşte uzun süre kalmak da saçların yıpranmasına sebep olur bu açıdan saçlarınıza yıpranmış saçlara doğal bakım makalemizdeki maskeleri uygulayabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 13 Aralık 2014 - 9:00:12 Kategori: Saç Bakımı, Saç Renkleri ve Boyaları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,