Cilt Bakımı Ve Güzellik
Papatya suyu ile saç açma işlemi nasıl yapılır

Saçlarına kimyasal içerikli boyalardan sürmek istemeyen ama buna rağmen ton olarak açık renkli tonlardan hoşlanan kadınların en çok başvurduğu yöntem papatya suyu ile saç rengini açma işlemidir. Çok eski zamanlardan beri kullanılan bu yöntem son derece doğal bir yöntem olduğundan her yaştan kişinin saçlarında kullanılması ve etkisinden faydalanılması mümkündür.

Kozmetikçilerin çıkardıkları boyaların içerisinde saçları kökten uca yıpratacak içeriklerin bulunduğu herkes tarafından bilinmektedir. Saçlarına bu zararı vermek istemeyen kadınlar, özellikle yaz aylarında bu ürünün etkisi daha fazla olduğundan yazın saçlarına papatya suyu sürebilmektedirler. Bu işlem asla saç yapısını yıpratmamakta ve her seferinde uygulama gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır.

Papatya suyu saça nasıl uygulanır?

Malzemeler :

Marketlerde satılan ya da aktarlardan alacağınız papatya çayı

Saçınıza yetecek miktarda su

Bir adet büyük boylarda kupa

Bir adet fısfıs şişesi

Uygulanışı:

İlk olarak 1,5 bardaklık bir su kaynatılarak kupanın içerisine boşaltılmalıdır. Ardından bir adet papatya çayını suyun içerisine koyarak 3 saat boyunca bir kenarda bekletmeniz gerekmektedir. Soğuyan malzemenin içerisine bakıldığında papatyaların rengini salmış olduğu görülebilmektedir. Bu görüntüden sonra da hazır olan malzemenin içerisinden papatya çayları çıkartılarak sadece su fısfıs şişesine dökülür.

Bütün malzeme bitene kadar saçınızın her kısmına bu çayı sıkmanız ve bittikten sonra da saçınızı güzel bir şekilde taramanız gerekmektedir. Bunun nedeni sıktığınız suyun bütün saçınıza tarak yardımıyla dağılmasını sağlamaktır. Bu işlem de bittiğinde artık 2 saat boyunca güneşin altında durmanız gerekmektedir. 2 saat sonrasında ortaya çıkan ton sizi tatmin etmediyse, yani daha açık bir tona ulaşmak istiyorsanız bunun için de bu uygulamayı haftada iki ya da üç kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız