Cilt Bakımı Ve Güzellik
papatya-suyu-ile-sac-acma

Papatya suyu saça nasıl uygulanır?

 

Papatya suyu ile saç açma işlemi, hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulanabilecek son derece doğal bir yöntemdir. Üstelik bilinenin aksine papatya suyu sadece yazın değil kışın da saç açıcı olarak kullanımı gerçekleştirilebilecek bir eylemdir.

 

papaytya-suyu-kullanimi

 

Bu yöntem, çok eskiden beri kullanılan etkili bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Kişilerin saçlarına kimyasal içerikli boyalar sürmek yerine daha doğal içeriklerdeki ürünlerden faydalanmak istemeleri, taze papatya suyu ile saç açma durumunun gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

 

Bu tip hazır papatya suyu ile saç açma işlemleri, kendisi gibi boya niyetine kullanılabilen oksijenli suya nazaran daha az saç sağlığını etkileyici bir uygulamadır. Çünkü saça oksijenli su sürüldüğünde, saçın biyolojik yapısında bir takım eksilmeler yaşanabilmekte ve saçlar yıpranabilmektedir.

 

papatya-suyunun-saca-etkisi

 

Ancak papatya suyunun kullanım koşulları detaylı olarak araştırıldığında hiç bir yıpratıcı, kırıcı, dökücü unsurlara yol açmadığı öğrenilebilmektedir. Aksine saçlara ekstradan yumuşaklık vererek saçlarda kepeklenme gibi problemler varsa da giderilmesine yardımcı olmaktadır.

 

 

papatya-suyu-kullanimi-tarifi

 

Papatya suyu ile saç açma tarifi

 

  • Öncelikle iki bardak suyu kaynattıktan sonra, hazır aldığınız poşet papatya çaylarını bu suyun içerisine katarak 20 dakika kadar demleyin. Demlenen papatya suyunu soğumaya bırakırken, bir yandan da uygulama esnasında saçınızdan süzülecek papatya suyunu toplamak için kendinize geniş çaplı bir tencere ayarlayın.

 

  • Önce saçlarınızı her zaman yıkadığınız şampuanla yıkayıp, ardından durulama işlemini bu papatya suyuyla uygulayın. Durularken tencereye biriken suları üç dört kez saçınızdan tekrar tekrar aşağıya doğru dökebilirsiniz. En sonunda da saçlarınızı sadece kurumaya bırakın.

 

papatya-suyuyla-sac-rengi-degistirme

 

  • Bu tip işlemleri marketlerden alacağınız papatya çaylarının dışında aktarlardan temin edebileceğiniz 30 gramlık kurutulmuş papatyayla da yapabilmeniz mümkündür. Bu papatyaları dört bardak suyla birlikte kaynattıktan sonra aynı işlemleri uygulamanız yeterli olacaktır.

 

  • Eğer bu tip bir uygulamadan sonra saçlarınızın tam olarak istediğiniz renge ulaşıp ulaşmayacağından emin olamıyorsanız, papatya suyuyla açma işlemini öncelikle saç uçlarınızda küçük bir alana uygulayarak ortaya nasıl bir görüntünün çıktığını anlayabilmeniz mümkün olmaktadır.

 

papatya-suyunun-sacta-kullanimi

 

  • Eğer ki isteğinizi karşılayacak bir uygulama olursa tarifi tüm saçlarınızda uygulamanızda hiç bir sakınca kalmamaktadır.

 

  • Bu uygulamayı en başta verdiğimiz tarifteki gibi marketlerde satılan hazır papatya çaylarıyla yapacaksanız dikkat etmeniz gereken bir nokta vardır. Bu nokta, marketlerden alacağınız bu çayların içeriğinde limon özü olup olmadığına dikkat etmenizdir.

 

papatya-suyunun-hazirlanma-tarifi

 

  • Çünkü limon özü, içerik olarak asidik özellikler barındırdığından saça uygulandığında bir takım yıpratıcı sonuçlar da ortaya çıkartabilmektedir. Bu sebeplerden ötürü mutlaka hazır satın aldığınız çaylarda limon katkısı olmamasına dikkat etmeniz önerilmektedir.

Yazar: Tarih: 14 Kasım 2016 - 11:50:36 Kategori: Manşet, Saç Bakımı, Saç Renkleri ve Boyaları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,
İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız