Cilt Bakımı Ve Güzellik
opusme-teknikleri

Etkili bir şekilde nasıl öpüşülür?

 

Öpüşme eylemi, ilişki içerisinde bulunan bir kadın ve bir erkek için birbirlerine olan hislerini ve dürtülerini belli etmenin başlıca yoludur. Doğru ve etkileyici şekilde yapılan bir öpüşme, her iki taraf için de hem memnun edici hem de doyurucu bir kıstas niteliğindedir.

 

 

ilk-opusme-nasil-olmalidir

 

Birbirlerine ilgi duyan kadın ve erkek, sevişme eylemine geçmeden önce ön kıstas olarak öpüşme eylemini gerçekleştirmektedirler. Hatta her iki tarafında bu eylemi gerçekleştirirkenki en büyük beklentisi, iyi bir öpüşme deneyimi yaşatarak deyimi yerindeyse karşı tarafın nefesini kesmektir.

 

Bu nedenle öpüşme eylemi hiç bir zaman hafife alınmaması gereken bir unsurdur. Çünkü konuya dışarıdan bakıldığında, kötü deneyimlenen ilk öpüşme sonrasında ya da çiftler arasında gerçekleşen kötü öpüşmelerin ardından ilişkinin gidişatı hakkında her iki tarafta da olumsuz düşünceler oluşabilmektedir.

 

opusme-teknigi

 

Öpüşme eylemi için kafanızda sürekli bir metod ya da vücut dilinizde bir kasıntı durumu olmamasına özen göstermeniz, nasıl öpüşülüceğini daha iyi kavramanız adına sizce oldukça yardımcı olacaktır. İyi bir öpüşmenin ana unsuru kendine güvenebilmek ve bu özgüveni karşı tarafa da aşılayarak başarılı bir öpüşme sürecinin geçirilmesini sağlayabilmektir.

 

Öpüşme esnasında bilindik klasik dudak değdirmecelerle başlanılıp ardından çiftler arasında gelişebilecek hararet durumuna göre hızlandırabileceğiniz ya da sertleştirebileceğiniz etkileyici öpüşme teknikleri, çiftleri yatak odasına çekebilecek zemini hazırlamaktadır.

 

iyi-opusme

 

Öpüşme konusunda klasikçilikte kalmak yerine her daim taze arayışlarda ve iki taraf için de daha zevk verici öpüşme tekniklerini öğrenme çabasında olmak çok daha mantıklı bir davranış biçimi olacaktır.

 

Üstelik öğrenilen ve denenmeye çalışılan farklı öpüşme teknikleri sayesinde, belki de partnerinizin önceki öpüşmelerinize nazaran daha çok etkilendiği öpüşme tarzını bulabilmeniz de mümkündür. Yani normal şartlarda daha yumuşak olarak gerçekleştirdiğiniz öpüşmelerinizi bir seferinde daha sert ve tutkulu yaptığınızda partnerinizin beden dilinden ve kalp atışlarından bu tarzı çok daha iyi hazmettiğini keşfedebilmeniz olası bir ihtimaldir.

 

etkileyici-opusme

 

Küçük yaşlarımızda televizyonlardaki dizilerde ve filmlerde gördüğümüz öpüşme sahnelerinde, hepimizin içinde tarif edemediğimiz bir heyecanlanma duygusu ve ne kadar bakmak istemesek de gözlerimizi kapalı tutamadığımız bir öğrenme duygusu bulunmuştur.

 

İşte öpüşmenin de hangi yaşta yapılıyor olduğu fark etmeksizin, her daim insanın içindeki o kıpırtıyı kaybetmemeye çalışması lazımdır. Çünkü karşılıklı tutku için bu eylem şarttır.

 

etkli-bir-opucuk

 

Birbirine bir takım duygular besleyen bireylerin, ilişkilerindeki cinselliğin başlama noktası da kuşkusuz ki öpüşmeden sonra gelen evredir. İlişkilerde ilk öpüşmenin de neden bu kadar önemli olduğu bu noktadan yola çıkılarak anlaşılabilir. Flörtün daha ciddi bir evreye taşındığı, artık bedenen birbirleriyle buluşmaya hazır olunması gibi durumlar hep başarılı ve etkileyici öpüşmelerin ardından gelmektedir.

 

Öpüşme biçimlerimizin bu denli önemli oluşu, beraberinde iyi bir cinsel yaşam formunu da beraberinde getirmektedir. Çünkü yapılan araştırmalar doğrultusunda ortaya çıkan ortak kanı, kadın ya da erkek fark etmeden ilk öpüşmeyi etkileyici bir şekilde geçirmeleri halinde birbirlerine yoğun bir ten çekimi duyduklarıdır.

 

iyi-opusme-nasil-olmalidir

 

İyi bir seks yaşamı zaten iyi öpüşmeler ve iyi dokunuşlarla birbirlerinden ayrılmaz bir bütündür.

 

İşte tüm bu anlatılanların neticesinde kadınların da erkeklerin de hem kendilerine olan güvenlerini sürdürebilmeleri, hem de çiftleri olarak gördükleri insanların kendileri hakkında olumlu şeyler düşünebilmelerini sağlamak adına etkileyici öpüşme tekniklerinin öğrenilmesi gerekmektedir.

 

iyi-opusmenin-kurallari

 

İlk öpüşmeya dair önemli teknikler

 

 • İlk öpüşmede yüzde yüz başarı sağlayabilen kişilerin sayısı çok azdır. Çünkü adı üstünde olduğu gibi konu hakkındaki ilk deneyim çoğu zaman heyecana, paniğe, strese ve benzeri durumlara yenik düşmektedir. Önceden konu hakkında bilgi edinilse de, iş pratiğe dökülünce bireyler bocalayarak çift taraflı kötü bir deneyim yaşayabilmektedirler.

 

 • Örnek vermek gerekirse, bir kişinin ilk öpüşmesi esnasında sakin tavırlar takınması ve hemen hızlıca karşı tarafın dudaklarına kendini bastırması diğer taraf için şaşırtıcı ve çoğu zaman itici bir durum olarak gözükmektedir. Ya da heyecandan ağzı gereğinden fazla açıp partnerin dudaklarına fazlaca tükürük bulaşması durumunu yaratmak pek de iç açıcı bir deneyim olarak gözükmemektedir.

 

opusmenin-puf-noktalari

 

 • Bunun yerine hem kadının hem de erkeğin kendini daha serbest bırakması, sadece hissedeceği hoşnutluğa ve karşı tarafa hissettireceği hoşnutluğa odaklanması hem ilk tecrübenin ömür boyu güzel hatırlanmasına, hem de bundan sonra gerçekleştirilecek diğer deneyimler için bireylerin daha hazırlıklı olmasına yol açmaktadır.

 

Öpüşme teknikleri ve bu tekniklerin anlamları nelerdir?

 

 • Hem kadınların hem de erkeklerin öpüşmeye başlamadan önce buna bir ritüel gözüyle bakmaları ve ön hazırlık yapmaları son derece gereksiz ve anlamsız bir durumdur. Kişi kendini neye nasıl hazırlarsa hazırlasın, gelişecek olaylar o öpüşmenin ilk yaşandığı andan sonra spontane olarak gelişecektir.

 

iyi-opusen-kadin

 

 • Öpüşmeye başlamadan önce dudaklarınızı dilinizle fazla ıslatmanıza gerek yoktur. Gereksiz ıslaklık karşı tarafa rahatsızlık verebilmektedir. Zaten öpüşmeye başladıktan bir süre sonra dudaklar kendiliğinden ıslanacaktır.

 

 • Öpüşürken acele edip tarzı hemen daha hızlı ve daha erotik öpüşme metodlarına götürmeyin. Yani sadece dudak temaslı ufak öpüşmeler esnasında birden Fransız öpücüğü dediğimiz işin içine dillerin ve daha sert bir öpüş biçiminin girdiği tarza yönelmenin bir anlamı yoktur. Bu karşınızdaki kişinin sizin kafanızda olan düşünceler hakkında çelişkiye düşmesine sebep olabilmektedir.

 

 • Aynı şekilde sakince öpüşme eylemini gerçekleştiriyorken karşı tarafın ağız yapısına bir anda dilinizi sokmayın. Çoğu kadının bu durumu sevmemesini de göz önünde bulundurursak öpüşmelerinizde her şeyi yerinde ve zamanında yapmaya özen gösterin.

 

iyi-opusen-erkek

 

 • Öpüşmenin devam ettiği süreçlerde biraz daha durumu ateşlendirmek adına partnerizin vücuduna küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Bir yandan öpüşürken bir yandan da boyna, bel bölgesine ya da kafanın arka kısmına dokunmak heyecanı biraz daha arttırabilir.

 

 • Öpüşme esnasında ağzınızı partnerinizin dudaklarınızı kavramakta zorlanacağı derecedeki büyüklüklerde açmayın.

 

 • Öpüştüğünüz süreçte partnerinizle konuşurken kaba bir üslup takınmayın.

 

iyi-opusen-ciftler

 

 • Öpüşürken kendinizi sadece bu duruma odaklayın. Bir yandan aklınızdan başka şeyler geçirip konsantrasyonunuzun dağılmasına izin vermeyin.

 

 • Öpüşmenin bir an önce daha ileri seviyeye geçmesi için acele etmeyin. Romantizmin uzun süreli tutulması, zaten otomatikman süreçin kendini giderek daha hararetli bir öpüşmeye bırakmasına vesile olacaktır.

 

 • Eğer karşınızdaki kişiyle daha önceden öpüşmemişseniz, ilk deneyiminizin sizi stres altına almasına izin vermeyin. Kontrolün her daim sizin elinizde kalmasına özen gösterin.

 

iyi-opusenlerin-sirri

 

 • Az önce bahsettiğimiz ufak dokunuşları öpüşmeye başlar başlamaz karşınızdakinin suratını iki elinizle kavrayarak da yapabilirsiniz. Ancak bu tutuşu başını sabit bir şekilde tutmak zorunda kalacağı şekilde yapmayın. Hafif bir şekilde tutma şeklinde gerçekleştirmeniz gereken bu eylem, partnerinize de ona karşı şehvet dolu olduğunuzu göstermenin bir parçasıdır.

 

 • Eğer karşınızdakinden de sizdeki gibi bir tutku hissiyatı alıyorsanız, öpüşmelerinize biraz daha heyecan katıp ufak ufak dudak dokunuşlarıyla öpüşmeye başlamak yerine bir anda partnerinizi kendinize çekip tutkulu bir şekilde öpmeye başlayabilirsiniz. Ancak bu durum tamamen karşınızdakinin size olan bakışlarından ve arada hissettiğiniz çekimden anlaşılacak bir şeydir. Ortada sakince başlanan bir durum varken bir anda böyle bir harekette bulunmanız karşınızdakini bocalatmaya da sebep olabilir.

Yazar: Tarih: 15 Ağustos 2016 - 3:02:13 Kategori: Pratik Bilgiler
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,