Cilt Bakımı Ve Güzellik
Beyaz tenlilerde siyahtan sarıya ombre saç rengi

Ombre Saç Renkleri

Ombre saç boyası renkleri ile saçlarınıza yeni bir bakış açısı getirmek ve etkili değişimler uygulayabilirsiniz. Ombre saç renkleri kısa saça ombre uygulamasına ve uzun saça ombre uygulamasına göre değişkenlik göstermektedir.

Son yıllarda ülkemizdeki bayanlar tarafından da tercih edilmeye başlanan ombre saç modelleri, açıktan koyuya doğru iki rengin uyumuyla gerçekleştiriliyor. Ombre saç modelleri kısa saç veya uzun saç fark etmeksizin tüm saç modellerine uygulanabiliyor.

Ombre Saç Hangi Saç Tipine Yakışır

Ombre saç modelleri saçlarında değişiklik uygulamak isteyen bayanların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Doğal saç rengi üzerine uygulanan ombre saç renklerini kolayca uygulayabilir ve yeni saç stilinizin keyfini sürebilirsiniz.

Her tip saça uygulanabilen ombre modelleri, sarı ve kızıl tonları ile daha çok tercih ediliyor. Ombre saç elde etmek için boya kullanabilir yada şapka kullanarak saçlarınızın uçlarını açıkta bırakarak renk geçişi sağlayabilirsiniz. Bunun dışında papatya suyu kullanarak da saçlarınızın rengini açarak ombre görünümü elde edebilirsiniz.

Kahverengi sarı ombre modelleri buğday tenli bayanlara daha çok yakışırken, altın sarısı, küllü sarı ve sarı ombre modelleri de beyaz tenli bayanların tercih etmesi gereken ombre renkleridir. Esmerler ise siyah ve kızıl ombre modelleri ile uyum sağlayabilirler.

Ombre saç modelleri koyu renkten açık renge olabildiği gibi açık renkten koyu renge şeklinde de uygulanabiliyor. Kumral saçların altına bebek sarısı tonlarında ombre uygulaması, son günlerde sıkça uygulanıyor. Doğal saç rengi üzerine uygulanan ombre saç renkleri karamel, kızıl, küllü sarı ve bakır tonlarında uygulanabiliyor.

Ombre saç uygulaması sadece saçarlın uçları boyandığı için saç derisinin hava almasını ve daha sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlıyor. Bu sebeple saçlarının tamamını boyamadan köklü bir değişiklik yapmak isteyen bayanlar ombre saç modellerini kullanıyor.

Ombre saç uygulamasında saçların uçlarına uygulanan açık tonlar kişinin isteğine göre daha çık veya daha koyu tonlara doğru olabiliyor. Yüz hatlarını yumuşatarak daha genç bir görünüm kazandıran ombre modelleri, sert yüz hatlarına sahip kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor.

Aşağıda yer alan ombre saç yapımı videosunu izleyerek fikir edinebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız