Cilt Bakımı Ve Güzellik
Oksijenli su ile saç açma nasıl yapılır

Oksijenli Su Nedir?

Kimyasal ismi hidrojen peroksit olan oksijenli su çözünmüş su anlamına gelmektedir. Hidrojen peroksit ise sudan ayrı bir bileşiktir.  Kimyasal peroksidin formülü ise H2O2’dir. Hidrojen peroksit kimyasal olaylarda yükseltgen ve indirgen olarak etki gösterdiği için bileşikleri bozarak onları yeni bileşikler haline getirir.

Oksijenli Su Ne İçin Yapılır?

Oksijenli su saç rengini açmak için sıklıkla kullanılmaktadır. Eczanelerden kolaylıkla temin edebileceğiniz hidrojen peroksit ya da oksijenli su ile kuaföre ihtiyaç duymadan saçınızın rengini açabilirsiniz. Ancak oksijenli suyu saçınıza çok fazla uyguladığınız taktirde saçınız zarar görebilir. Saçınızın zarar görmemesi için oksijenli suyu saçınıza uygulamadan evvel saç kremi kullanmaya dikkat etmelisiniz. Oksijenli su bilinçsizce kullanıldığında ise saçın yanmasına ve dökülmesine neden olmaktadır. Bu sebeple oksijenli suyu nasıl kullanmanız gerektiğini eczanelerden öğrenmeniz saçınızın sağlığı açısından büyük önem taşır.

Oksijenli Su Nasıl Kullanılmalıdır?

Saça Oksijenli Su Hangi Sıklık İle Yapılmalıdır?

Eğer saçlarınızın istediğiniz tona gelmesini istiyorsanız oksijenli suyu saçınıza 2 veya 3 günde bir saçınıza güzel bir şekilde sürebilirsiniz.

Oksijenli su saça tek başına uygulandığında saçlarınız yıpranır ve dökülme meydana gelir. Bu sebeple oksijenli suyu su ile karıştırmanız gerekir.

Oksijenli su temiz su ile birlikte kullanıldığı için bu sebeple oksijenli suyun miktarı ne kadar ise aynı miktarda temiz su ilave edilerek karışım hazırlanmalıdır. Bu şekilde uyguladığınızda saçınız da zarar görmemiş olur.

Hazırladığınız oksijenli su karışımını sprey şeklinde kullanabileceğiniz bir şişenin içine boşaltmanız daha doğru olacaktır. Saç kurutma makinesini saçınıza tutarak ısıyı içine almasını sağlayabilirsiniz. Spreyi saçınıza uyguladıktan sonra 1 saat bekleyin ve en son olarak ılık su ile yıkayın.

Yaz mevsimindeyseniz ve saç kurutma makineniz yoksa güneşten kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Oksijenli suyu saçınıza uyguladıktan sonra güneşin altında 1 saat boyunca kalabilirsiniz. Böylece saç renginizin 1 ton açıldığını kolaylıkla görebilirsiniz. Yazı güneşten bol bol faydalanarak saçınızın renginde değişikler yaratmanız artık çok kolay.

Oksijenli su saçınızın yapısını değiştirdiği için saçlarınızda kuruma meydana gelmektedir. Bu durumu engellemek için ise saçınıza oksijenli su sürmeden önce saçınıza bitkisel yağ uygulayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın rengi yıpranmadan açılacaktır.

Saçınızın renginin ne kadar çok açılmasını istiyorsanız oksijenli suyu saçınıza o kadar çok uygulayabilirsiniz. 2 yada 3 günde bir uygulanması ise daha çok önerilmektedir. İstediğiniz tondaki gölgeli saçlara sahip olmak için ise oksijenli suyu saçınıza haftada bir uygulamanız gerekecektir.

 • Oksijenli suyun platin saçları turuncu yapma ihtimali de yüksektir. Bu sebeple doğal kumral saça sahip olan kişilerde oksijenli su daha güzel sonuçlar vermektedir.
 • Oksijenli suyu papatya suyu ile de açabilirsiniz. Karışımı sürdükten 1 saat sonra saçınızı şampuanla yıkayıp durulayabilirsiniz.

Oksijenli Su Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

 • Oksijenli su bileşikleri değiştirdiği için tek başına kullanılması sağlıklı olmamaktadır. Dozundan fazla kullanmak ise saçları yıpratarak dökülmesine neden olmaktadır. Kozmetik marketlerde satılan saç açma karışımlarını da oksijenli su ile birlikte kullanabilirsiniz.
 • Oksijenli suyu saçınıza sürerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlardan biri ise oksijenli suyun teninize temas etmemesidir. Saç derinize ya da teninize oksijenli su değmemesi için eldiven kullanabilirsiniz.
 • Oksijenli su etkisini göstererek saçınızın rengini açabilmek için ısıya ihtiyaç duymaktadır. Yaz aylarında güneşe çıktığınız taktirde çok hızlı sonuç alırsınız. Kış aylarında iseniz saçınızı saç kurutma makinesi ile kurutmanız gerekir. Ancak saç kurutma makinesi güneş ışığı kadar etkili olmayacaktır.
 • Oksijenli su kullanmadan önce saçınıza nasıl bakım yapıyorsanız oksijenli su kullanıldıktan sonra da bakım yapılması gerekir. Bunun sebebi ise oksijenli suyun saçları çok kurutmasıdır. Yıpranmış saçlara sahip olmak istemiyorsanız saç bakımınızı ihmal etmemeniz gerekir.
 • Saçınızda boya varsa oksijenli su kullanmamalısınız. Kimyasal işlem gören saçlarda yıpranma olasılığı yüksek olduğu için saç renginin açılması çok zor olacaktır.

Açılmış Saç Rengi

Saç rengini açmak için Oksijenli suyu kendi başına saçınıza sürerseniz saçlarınız yıpranır ve dökülür.

 • Yarım çay bardağı su
 • Çeyrek çay bardağı oksijenli su

Su ve oksijenli suyu karıştırın, mümkünse sprey bir şişeye koyun ve spreyi saçlarınıza uygulayın. 1 saat beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın, Saç renginiz istediğiniz seviyeye gelene kadar 2 günde bir saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Oksijenli suyu su veya papatya suyu ile karıştırabilirsiniz.

 • 1/2 çay bardağı papatya suyu
 • 1/4 çay bardağı oksijenli su

Papatya suyu ile karıştırdığınız oksijenli suyu sprey uçlu bir şişeye boşaltın. Sprey başlığı yardımıyla saçınızın tamamına veya saçın rengini açmak istediğiniz noktaya püskürtün. Saçlarınız istenilen ıslaklığa ulaşınca fön makinesi yardımıyla ısı veriniz. Saçlarınızı kuruttuktan sonra 1 veya 1,5 saat bu şekilde beklemeniz gerekir. Daha sonra şampuanla yıkayabilirsiniz.

3- Fön makinesi olmadığı zamanlarda oksijenli suyu sürüp güneşten faydalanabilirsiniz. Güneşin altında 1 saat kalırsanız saçlarınızın rengi 1 ton açılacaktır. Fön tutma işlemi kış mevsimlerinde uygulanır. Yazın güneşten faydalanabilirsiniz.

4- Oksijenli su saçın yapısını değiştirir. Saçlarınız bu işlemden sonra kuruyabilir. Bunun önüne geçmek için saçınıza öncesinde bitkisel yağ uygulaması yapıp duruladıktan sonra bu işlemi uygulamalısınız.

5- Saçlarınızı ne kadar açık renk istiyorsanız o denli fazla uygulayabilirsiniz. Bir hafta aralıklarla uygulanan oksijenli su işlemi istenilen gölgeli saçlara kavuşmanızı sağlar.

6- Oksijenli su platin saçları turuncu yapabilir. Saçlarınız sarıya bakan bir renkse düzgün açılma ihtimali daha yüksektir. Doğal kumral saça sahip kişiler daha iyi sonuçlar elde eder.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Yildiz diyor ki:

  Ben oksijen peroksiti tek kullandım ve Ruanda sacim çok dokuluyo bi tavsiyeniz var mi

 2. Edward diyor ki:

  Şey Benim Saçlarım Siyah Koyu Birazda Ve Oksijenli Suyu Kulanrsam saçım sarıya Dönermi Biraz

 3. Sude diyor ki:

  Ben esmerim ve saç Rengim siyah sizce tek uygulamada saçım nasıl bi renk alır ve açılma şekli nasıl olur

 4. Seyma diyor ki:

  Merhaba
  Ben dediginuz gibi yaptım surdum balkona çıktım güneş vardı 1 saat 1.30 saat kadar bekledim ama 10 dk geçtikten sonra saçıma surdugum oksijenli su kurudu ben tekrar surmedim buradam ıhata yaptigimi bilmiyorum cok az fark edilmeyecek bi açılma vardı. Neden açılmadi? 1 şise sifa oksijen suyu diye aldim 6 tl ye arkadaşlarımın dedigi 1.50 tl filan dedikleri fiyatta bulamadim aczaneden aldim acaba nerede hata yaptim lutfen cevaplarmisiniz

 5. melek diyor ki:

  kızıl hint kinasinin ustune uygulasam ne renk olur acaba bu kinayi nasil akitabilirirm

  • Denis Kara diyor ki:

   Saçınızın kendi rengine göre değişiklik gösterecektir Melek Hanım.

 6. Marleyyy64 diyor ki:

  Sadece oksijenli su ile yapsak olur mu ve kaç dakikada sararır acil cevap bekliyorum

  • Denis Kara diyor ki:

   Su ve oksijenli suyu karıştırın, mümkünse sprey bir şişeye koyun ve spreyi saçlarınıza uygulayın. 1 saat beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın, Saç renginiz istediğiniz seviyeye gelene kadar 2 günde bir saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 7. Yunus diyor ki:

  Saçıma uygulamak için sprey, fısfıs gibi şey gerekiyor ya sprey bulamadım nasıl sürebilirim saçıma

  • Denis Kara diyor ki:

   Kozmetik mağazalarından boş sprey kutuları edinebilirsiniz.

 8. Işık diyor ki:

  Merhaba ben ışık ben 10 yaşındayım okuldaki arkadaşlarımdan gördüm hepsi saç uçların rengini açmış bende açmak istiyorum acaba benim yaşım küçük olduğundan bana zararlı olurmu acaba yada yukarıdaki talimatları uymamış gerekiyor bunun için bana biraz bilgi verirmisiniz

  • Nurhan diyor ki:

   Merhaba Işık, doğal saç her zaman en güzelidir unutma. Ancak ille de ucunu açmak istiyorum diyorsan eğer, talimatlara uyman gerekiyor.

 9. Ayça diyor ki:

  15 YAŞINDAYIM SAÇIMI DAHA ÖNCE ÇOK BOYATTIM YEŞİL MAVİ MOR SİYAH KIZIL VS ŞUAN SAÇIM AKMIŞ KIZIL RENGİNDE OKSİJENLİ SU İLE SAÇIMI AÇSAM SORUN OLUŞUR MU

  • Nurhan diyor ki:

   Boyaya alışmış artık o saç, herhangi bir sorun olmaz.

 10. beril diyor ki:

  merhaba ben yazın eczanede satılan papatya sularından aldım fakat içinde oksijen suyu da varmıs saçlarım uzadıkça dip boyam gelmiş gibi oldu benim saçım zaten normalde de sarıydı ama şu an diplerim kendi saçımdan daha koyu gözüküyor hiç bir işlem yapmazsam uzadıkça kendi rengine döner mi lütfen cevabınızı bekliyorum moralim çok bozuk :(

 11. Enes Demir diyor ki:

  Merhaba ben 15 yaşımdanyım saçım sert ve yumuşatmak için oksijen suyu aldim birde çok fazla belli olmasini istemiyorum bana yardımcı olurmusunuz

  • Denis Kara diyor ki:

   Bu durumda mutlaka az az uygulayarak sonucu gözlemleme şeklinde ilerlemelisiniz.

 12. Hatice diyor ki:

  Merhaba ben saçlarımı siyah yapmıştım ve daha önce sariyDİ ACTIM AMA BAKIR gibi karamel gibi oldu sarıya dönmek ıstiyorum ne yapmalıyım oksijen kullansam nasi olur

 13. Merve diyor ki:

  Ben saç uçlarımı açmak için kulandım ama saçımın rengi açılmadı ne yapmam laZım açılması için

 14. Yusuf diyor ki:

  Saçımı açtım rengi soldu yeniden yaptım bu sefer çok ciyak bi renk oldu ne yapmam lazım

 15. mehmet diyor ki:

  Merhaba ben 17 yasindayim sacimi oksijenli su ile actim ancak memnun kalmadim bunu nasil eski haline getiririm boy kullanmadan yavas yavas olsada olur lutfen yardimci olabilirmisiniz ?

 16. sude diyor ki:

  Yaralar için oksijenli su olurmu yorumum yanıt verirseniz sevinirim

  • Nurhan diyor ki:

   Sorunuzu tam olarak anlayamadım, ne tür yalara ne için kullanacaksınız

 17. Arzu Keser diyor ki:

  Merhaba kolay gelsin. Benim saçımda siyah hint kınası var oksijenli şu ve papatya suyunu karıştırarak kullanSam acaba saç rengim açılır mi ?

 18. Halife diyor ki:

  Benim saçım çok yıpranıyor ama ben saçım çok koyu olduğu için açmayıstiyorum oksijenli suyu aldım ama eğer çok yıpranırsa geri eski haline dönermi

 19. mahmut diyor ki:

  Saçımin uclarini kızıl gibi yapmak istiyorum nasil yapabilirim ???

 20. SAÇININ SARI OLMASINI İSTEYEN ÇOCUK diyor ki:

  NURHAN BEY BEN 12 YAŞINDAYIM ERKEĞİM SAÇIMIM ÇOK AMA ÇOK AZ AÇILMASINI İSTİYORUM NE YAPABİLİRİM OKSİJENİM VAR bu arada sadece oksijen sürsem ne olur

  • Nurhan diyor ki:

   Sürebilirsiniz, 15 dakika bekletip temizleyin. Renkten memnun kalmazsanız 2 gün sonra yeniden uygulayın ve bu sefer 20 dakika bekletin.

 21. Ayyıldız diyor ki:

  Evdeki yara icin kullandiğimiz oksijenli su olur mu?

 22. Selinay diyor ki:

  Saç diplerime oksijenli su uygulamak istiyorum çok zararı olur mu?

  • Nurhan diyor ki:

   Fazla bekletmezseniz sorun olmaz

 23. Mehmet Emre diyor ki:

  Selam ablacım .dd Ben oksijen suyunu saçıma sürdüm saçım siyahtı ama şimdi koyu sarı oldu bildiniz koyu turuncu gibi bişey oldu saçımı açık sarı yapmak istiyorum bunun için saçıma papatya suyumu sürmem gerekiyor cevabını bekliyorum ablacım :Dd kolay gelsin ,

 24. Buse diyor ki:

  Merabalar ben oksıjen suyu ıle cok hafıf kasıma surdum kaşlarım simsiyahtı ve hafıf kırılma oldu rengınde fakat begenmedım eskı dogal rengını gerı ıstıyorum ne zamana eskı rengıne döner acaca ?

  • Nurhan diyor ki:

   Uzadıkça eski haline dönecektir.

 25. tuana diyor ki:

  %3 hidrojen peroksitle kaç denemede açılır saçlarım açık kahverengi şuan ve hiç boya yok

 26. Hilal Yalçın diyor ki:

  Merhaba. 17 yasindayim saclarimda beyaz oldugu icin ve bende boyatmak istemedigim icin kina kullaniyorum. Papatya suyu kullaniyorum 3-4 gundur ve rengi acik kizil olmaya basladi. En fazla ne kadar acilir sacimin rengi?

  • Nurhan diyor ki:

   Deneyerek görebilirsiniz

 27. tugce diyor ki:

  Merhaba bu aksam saçımın belli bir kismina belirttiğiniz şekilde oksijenli su sürdüm 1 saat beklettim ve ılık suyla ykadm fakat herhangi bir sonuc alamadm saçım hala kendi rengi olan kumral renkte.Saç rengimin açılmasi icin ne yapmalıyım?

 28. aslı bacaksız diyor ki:

  benim saçlarımın uçları boya uçlarının rengini biraz daha açmak istiyorum saçlarım boyalı olduğu için oksijen suyu açar mı açmıyosa aynı şekilde papatya suyu ve defne yaprağı içinde geçerli midir simdiden teşekkürler

 29. Asil diyor ki:

  Merhaba benim saçlarım kumral ne kadar yaparsam sarı olur ?

 30. Emirhan Gökçe diyor ki:

  Yarım su bardağı su ve Çeyrek ojsijen suyu yapıyoruzya hepsinimi kullanmamız lazım 1 kere yoksa yarısını falanmı? Birde Saça uyguladıktan sonra 1 saat güneşte beklesek o şekilde olurmu

 31. Erfem diyor ki:

  Merhabalar oksijenli su siyah saçı açarmı? Açsa bile ne kadar sürede açar ? İyi günler :)

 32. inci diyor ki:

  Saçım siyah oksijenli suyla açmak istyrm ya da oksidanla oksidanın kaç numarasını alırsam kahverengi olur?

 33. Nisa diyor ki:

  Bn sacimi oksijenli su ile açacağım yukaridaki talimatlarida okudum ama bir sey sorucam oksijenli suyu sacimiza uyguladiktan 1 saat sonra yikicam mi yoksa fon makinesi mi kullanicam

  • Nurhan diyor ki:

   1 saat sonra yıkamalısınız

 34. Emirhan diyor ki:

  Merhaba, benim saçlarım sarı ve kumral karışık sarışınım ama tüm kısımlar değil. Dediğiniz Oksijenli su yönetimini kaç defa uygulaarsam daha sarı elde edebilirim?

  • Nurhan diyor ki:

   Oksijenli su uygulamasını her tekrarladığınızda saç renginiz açılacaktır.

 35. Seda diyor ki:

  Saclarima oksijen suyu surup gunese ciktim yaklasik 40 dk guneste durduktan sonra saclarimi yikadim acaba bi kerede saclarimi yipratir mi? Kuruduktan sonra yorumlari okudum ve hemen yikadim dokulmesini arttirir mi bir kerede acaba?

  • Nurhan diyor ki:

   Saçınızın durumuna bağlı olarak değişir buna kesin cevap veremeyiz. Bir süre bekleyin, yıpranma belirtisi varsa besleyici maskeler kullanırsınız.

 36. Onur diyor ki:

  Daha önce mesaj yazmıştım oksijenli su önermiştiniz,kendim sarışınım sakalım siyah bugün oksijenli su aldım yaptım pamukla, 15 dakika beklettim güneşte, rengi açılmadı :( sadece güneşte aynayla baktığımda parlıyo uçları turuncumsu. Nedeni ne olabilir acaba ? Ben turuncu istiyorum olsun sorun değil ama yine siyah duruyo

  • Nurhan diyor ki:

   Sakallarınızda yıpranma belirtisi yoksa bekleme süresini 30 dakikaya çıkarıp tekrar uygulayın. Dikkatli olmalısınız beyazlayabilir. Ancak alttan gelen sakallar yine doğal renginde çıkacaktır, boyama işlemini de değerlendirebilirsiniz. En kısa sürede istediğiniz renkte kesin çözüm.

 37. Mavis diyor ki:

  Meraba benim saçlarında bakır kızıl hemen acilirmi

 38. Şeyma diyor ki:

  İyi günler benim saçlarım bal kumral renginde ben biraz daha açılmasını istiyorum yanı şöyle sarıya dönük olsun belki bal sarısı falan bunun için papatya suyuyla karıştırıp mi yapiyım yoksa sadece oksijenli su isimi görür mu

  • Nurhan diyor ki:

   papatya ile karıştırıp uygulamanız daha doğru olur.

 39. Onur diyor ki:

  İyi günler sarışın erkeğim sakallarıma sık jilet vurduğum için koyu çıkmaya başladı. Rengini açmak istiyorum oksijenli suyu sakalıma sürünce kaç dakika bekleteyim 3-4 açılması için ?

  • Nurhan diyor ki:

   15 dakika bekleyip istediğiniz tona ulaşana kadar günlük tekrar edebilirsiniz.

 40. gokce guney diyor ki:

  Uyguladiktan sonra guneste bekletmemiz gerekiyormu bugun arkadasimla deniycez ama …

  • Nurhan diyor ki:

   Yukarıda yapmanız gerekenler açıkça anlatılıyor, dikkatlice okuyunuz lütfen.

 41. ECE diyor ki:

  merhaba ben ece. 15 yaşındayım. saçım çok koyu kahve siyah arası. papatya suyuyla saçımın rengini açmayı denedim. 3 gün arka arkaya güneşte 1 saat durarak kullandım. fakat saçlarım yarım ton kadar açıldı. şu an da koyu kahve gibi duruyor rengi. oksijenli suyu denemek istedim. oksijenli su istediğim de bana oksidasyon kremi verdiler. bu kremi de aynen yukarıda anlattığınız gibi suyla karıştırmalı mıyım? ne kadar suyla karıştırmalıyım? oksijenli su yerine oksidasyon kremini aynen yukarıda anlattığınız gibi kullanabilir miyim?

  • Nurhan diyor ki:

   Kremin üzerinde yazan kullanma talimatlarını uygulayın. Yukarıda anlatılan tarif oksijen suyu için geçerli. Saçlarınızla bu kadar kısa süre içinde bu kadar fazla açma işlemi uygulamanız saçlarınızı yıpratabilir, yakabilir, dökebilir dikkatli olmanızı öneririm.

 42. Ayşe diyor ki:

  Merabalar ben ayse zeynep 12 yaşindayim ve saçim kahverengi sacimin uclarini acmak istiyorum bunun icin nasil surebilirim ve kalicimi ve saçima zararı varmı

  • Denis Kara diyor ki:

   Yeni saçınız uzadıkça tabiki kalıcı olmuyor, ayrıca saça fazla uygulanmadıkça zararı önemsenmeyebilir. (Her kimyasal gibi mutlaka az da olsa zararı tabiki vardır) Nasıl uygulanacağı konusunda ilgili konuda bilgi verdik.

 43. Aslı diyor ki:

  Ben saçıma yaklaşık 1 yıl önce kına yaktım saçım koyulaştı eskiden kapalı sarıydı şimdi koyu kızıl oldu oksijenli su alırsam eski haline gelir mi yada rengi daha fazla açılır mı?

  • Denis Kara diyor ki:

   Oksijenli su, saçınızın rengini tabiki açacaktır. Ne kadar açmak istediğinize göre, işlem tekrarını ve süresini ideal ölçüde ayarlamak gerekir.

 44. Ceren diyor ki:

  Ben yatar üç kere papatya suyunu denedim. Denildiği gibi güneşte bekledim,istediğim sonucu alamayınca oksijenli su ile papatya suyunu dediğiniz gibi uyguladım. Fön makinasıyla kuruttum, üstüne üstün güneşte bi yarım saat kadar bekledim. Kumral olmama rağmen saçımın renkli 4 uygulama sonrasında bile sarı tonlarını gelmedi. Hiç boya kullanmadım doğal rengi saçlarımın. Sarı olması için daha kaç uygulama yapmam gerekiyo, doğal, daha kuvvetli bi kür varmı acaba?

 45. Derya diyor ki:

  Ben bu saç açma işlemini yaptıktan sonra sacimi boyayabilirmiyim

  • Denis Kara diyor ki:

   Saç rengi açma işlemleri, saç boyamaya engel değildir tabiki boyayabilirsiniz.

 46. şevval diyor ki:

  Benim saçım açık kaverengi sacima uygulamak istiyorum rengi ne kadar acilir ve kac defa sursem acilir

  • Denis Kara diyor ki:

   Saçlarınıza 2 günde bir uyguladığınızda, günden güne açıldığını farkedeceksiniz. İstediğiniz tona gelince uygulamayı kesmeniz yeterlidir.

   • sevval diyor ki:

    Bi sorum daha olucak sacim açık kahverengi oksijenli suyla rengi nasl olur kumral gibi .i yoksa kızıla doğru mu etrafimdakiler tehlikeli bi renk diyolar

    • Denis Kara diyor ki:

     Buna tam doğru cevap verebilmek için saçınızın alt tonunu bilmek gerekir, saçın alt rengine göre direkt kumral da olabilir kızıl da olabilir. Oksijeni aşama aşama uyguladığınızda hangi renge gittiğini zaten görebileceksiniz.

 47. İsmail diyor ki:

  Ben bunları bilmiyordum önceden şurup kutusunda vardı oksijen suyu aldım saçlarıma sürdün hafif sarılaştı ama benim istediğim kadar sarılaşmadı oksijenli suyla suyumu karıştırarakmı yapıcaz lütfen soruma cewap bulun

  • Nurhan diyor ki:

   Tek başına oksijen saçlarınızı yıpratacaktır. Üstte verdiğimiz yöntemlerden birini uygularsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz.

 48. Eda diyor ki:

  Yorumlarda inanmayıp denedim saçlarım koyu kahverengiden açık kahverengiye döndü fakat çok fazla yiprandi kırıklarım iki katına çıktı kesiyorum yine kırılıyor pişmanım papatya suyunu deneyin daha iyi sonuçlar alırsınız

 49. ismet diyor ki:

  Şey ben saçımın sadece önünü boyuyacaktım da bir anlatırmısınız saçım siyah. Saça oksijeni nasıl sürücez? Direk sadece oksijeni sürmek olurmu

 50. Yasemin diyor ki:

  Benim saçım siyah bu uygulamayı günde kaç kere yani kaç günde bu uygulamayı uygularsak saçım biraz sarıya döner

  • Denis Kara diyor ki:

   Oksijeni su ile saç açmadaki 1. yöntemi 2 günde bir uygulayın fakat siyah saç sarıya dönmez saç renginiz açılacaktır 1-2 ay denedikden sonra saçlarınızı sarıya boyayabilirsiniz.

 51. neşe tunc diyor ki:

  Benim sacımda kına var oksijen suyu kullansam alarmı boyamak istiyorum lütfen yardim edin cevap bekliyorum

  • Nurhan diyor ki:

   Kına aynı siyah gibi çok zor akar neşe hanım bir kuaföre giderek yardım isteyin oksijen suyu denemeyin

 52. ahmed diyor ki:

  Bende yeni bugün saçımın ön tarafını oksijenli su ile yıkadım 5 dk snra sürd7ğüm . Yeri yıkadım hic etki saç rengim . Hafif kahve sarı olması için ne yapmam gerek

  • Denis Kara diyor ki:

   Saçınızın belirli bölgesine uyguluyorsanız sıkıntı çıkabilir, Ayrıca saçınıza etki etmesi için 1 sata saçlarda beklemesi gerekmektedir.

  • Ulvihan diyor ki:

   Ben sürmek istiyorum ama korkuyorum eğer saçım kötü olursa diye.Saçım açık kahverengi.

 53. Enes diyor ki:

  bu işlemi kaç defa uyguladığımızda saçım açılır ?

  • Nurhan diyor ki:

   3 – 4 kere uygulamak yeterli olur fakat saçlarınıza zarar vermememk için belirli aralıklarda uygulayın

 54. Enes diyor ki:

  benim saçlarım simsiyah ve düzdür
  bu işlemlerden sonra saç rengim nasıl olur ?

  • Denis Kara diyor ki:

   saç şekliniz de değişme olmaz fakat siyah saç tonunuz zamanla açılacaktır.

   • Enes diyor ki:

    öncelikle sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim
    son bir sorum daha olucak
    bu işlemi uyguladık diyelim
    saçlarımın rengi açıldı
    oksijenli su uyguladığım yeri kestirdikten sonra çıkan saç rengim yine siyah mı olucak yoksa oksijenli su ile olan kahverengi saç mı çıkıyo
    yani bu oksijenli su ile yaptığım saç rengi kalıcı mı ?

    • Nurhan diyor ki:

     Kalıcı değil enes bey kestiğiniz sürece oksijen suyunu yenilemeniz gerekiyor

 55. eren diyor ki:

  Uygulanış seklini tam olarak anlatrmısınız?

  • Denis Kara diyor ki:

   Hepsi için nasıl uygulanacağı yazıyor.

 56. Barış diyor ki:

  Saçları. Açtıktan sonra jöle sürsem bişey olurmu acaba ?

  • Denis Kara diyor ki:

   Barış bey oje her durumda saçlara zarar veren kimyasallar bulundurur. Oje kullanıyorsanız mutlakada saç diplerine sürmemeye özen gösterin, kafanızda en fazla 4-5 saat bekletin ve gece saçlarınızı yıkamadan asla yatmayın.

 57. aduu diyor ki:

  Bende oksijenli su ile açtım saclarimi saçların siyah olduğu için koyu kahveye döndü. İşlemi uç kez tekrar ettim ve bugün son kez yaptım.acaba iki gün sonra sacimi boyasam saclarim zarar görür mü? Yardımcı olursaniz sevinirm. .

  • Denis Kara diyor ki:

   10 gün kadar bekleyin saçlarınız bu sürede dinlensin sonra rahatlıkla boyayabilirsiniz.

 58. esma diyor ki:

  Hayır saçlarım boya değil ama rengi çok koyu bu yüzden doğal yollarla rengini açmaya cesaret edemiyorum boyatmakta istemiyorum…istediğim renk koyu bal köpuğu..

  • Denis Kara diyor ki:

   O zaman güneşli günlerde papatya suyu ile açmayı deneyin hem oksijenin verdiği zarar yerine saçlarınıza parlaklık vererek açar.

 59. esma diyor ki:

  Benim saçlarim siyah oksijen suyu sürersem turuncu olur mu? Siyah sac doğal yollarla bal köpüğu olabilir mi?

  • Denis Kara diyor ki:

   Öncelikle siyah saç renginiz boyamı eğer boya ise kepek şampuanı yada bebe sampuanı ile yıkayarak iyice akıtmalısınız. ardından istiyorsanız oksijen kullanın fakat ilk etapta alacağı renk turuncudur.

 60. Emel Güler diyor ki:

  Geçen yaz oksijenli suyu saç rengimi açmak için denemişliğim var gerçekten etki ediyor bu yazda güneşli havalar geldiğinde tekrar deneyeceğim. Teşekkürler

 61. elmas diyor ki:

  saçlarınızı ılık su ile yıkayın diyorsunuz şampuanlamı yıkıcaz

  • Burcu Evren diyor ki:

   elmas hanım oksijenli su ile saç açma işleminden sonra şampuan kullanmadan ılık su ile saçlarınızı yıkayın böylelikle daha fazla etki görürsünüz.

 62. suna diyor ki:

  Benim saclarim cok yagli ne yapabilirim bunun icin :P :(2

 63. sevda diyor ki:

  Saça kaç defa uygulamamız gerekiyor. Bikere kullandigimda sonuc alirmiyim ?

  • Burcu Evren diyor ki:

   Sevda hanım saç renginiz istediğiniz seviyeye gelene kadar 2 günde bir uygulayabilirsiniz. Yalnız saçlarınızda yıpranma başladığı anda bırakmanız gerekir.

 64. Bir Dost diyor ki:

  Kardeslerım kesınlıkle ama kesınlıkle kullanmayın..! Özellikle saçı düz olanlar kllanmayın ben kullandım saçımı açtım ama düz olan saçım dalgalandı ve saçımın genetiğini bozdu. Ve ustelık ıstedıgınız rengı vermıyo benden sıze bır tavsıye ama yınede sız bılırısız :)

 65. reva diyor ki:

  Siyah hint kınasının üzerine de uygulansa işe yarar mı sizce?

  • Berçin Çelebi diyor ki:

   Hint kınası oldukça zor açılır

 66. Cilt.Net diyor ki:

  evet sac uclarina cok iyi oluyor ama daha yıpranmadan yapmak istiyorsaniz c vitamini kapsüllerini de kullana bilirsiniz
  nasil olcak diyorsaniz bu kapaullerden 10 tanesini alin ezin ve şampuanla karıştırın ve saçınıza sürün
  NOT:15 dakka yeterli ve saç boyası akıtmada çok etkili :)

 67. ECE diyor ki:

  teşekürler..bir sorum daha olacak kışın güneş olmadığı için fön makinesi yardımıyla saçımı açabilir miyim

  • Berçin Çelebi diyor ki:

   Hayır güneş olmadan açılma çok fazla olmaz.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız