Cilt Bakımı Ve Güzellik
Oje kurutma yöntemleri ve teknikleri

Ojenin çabuk kuruması:  Dakikalarca yapmak için uğraştığınız ojeli ellerle, kuruduğunu zannederek kıyafetinizi giymeye başladığınızda bozulan oje sinirleri alt üst edebilir. Ojenin  hızlı kuruması için bazı püf noktalar var:

Ojenin Çabuk Kuruması İçin

1- Fön makinesi ile oje kurutma : Kuaföre gittiğinizde manikür yaptırdıktan sonra ellerinizi bazı aletlerle kuruturlar. Ev ortamında siz de fön makinenizi kullanabilirsiniz. Fön makinenizi soğuk ayarına getirip ojenizi kurutabilirsiniz.

2- Ojenin içerisindeki maddeler soğuk su ile sertleşir. Ojenizi sürdükten sonra 1 2 dakika kurumasını bekleyip içi buzlu su dolu bir kabın içerisine elinizi koyun. 2-3 dakika bekletin. Ojeniz çok sert bir şekilde kuruyacaktır. Ayrıca asetonla çıkaramadığınız ojeleri ellerinizi sıcak suda bekleterek çıkarabilirsiniz.

3- Oje kurutucu sprey : Fön makinesi yada buzlu su ile uğraşmak istemiyorsanız. Daha pratik çözüm olarak oje kurutucu spreyleri önerebiliriz. Bu spreyleri herhangi bir kozmetik ürünler satan mağazadan temin edebilirsiniz.

4- Ojenin çabuk kuruması için sürerken 3 ince kat olarak sürün. 2 kalın kat ojenin kuruması 3 ince kat ojeye göre daha uzundur.

5- Oje kurutma yöntemlerinden biride  bazı parfümeri mağazalarında oje şeklinde satılan kurutucuları kullanmaktır. Bunları ojenizin son katı olarak kullanıyorsunuz. Ojenizi kurutuyor ve tırnaklarda daha kalıcı olmasını sağlıyor.

Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız