Cilt Bakımı Ve Güzellik
Oje kurutma yöntemleri ve teknikleri

Ojenin çabuk kuruması:  Dakikalarca yapmak için uğraştığınız ojeli ellerle, kuruduğunu zannederek kıyafetinizi giymeye başladığınızda bozulan oje sinirleri alt üst edebilir. Ojenin  hızlı kuruması için bazı püf noktalar var:

Ojenin Çabuk Kuruması İçin

1- Fön makinesi ile oje kurutma : Kuaföre gittiğinizde manikür yaptırdıktan sonra ellerinizi bazı aletlerle kuruturlar. Ev ortamında siz de fön makinenizi kullanabilirsiniz. Fön makinenizi soğuk ayarına getirip ojenizi kurutabilirsiniz.

2- Ojenin içerisindeki maddeler soğuk su ile sertleşir. Ojenizi sürdükten sonra 1 2 dakika kurumasını bekleyip içi buzlu su dolu bir kabın içerisine elinizi koyun. 2-3 dakika bekletin. Ojeniz çok sert bir şekilde kuruyacaktır. Ayrıca asetonla çıkaramadığınız ojeleri ellerinizi sıcak suda bekleterek çıkarabilirsiniz.

3- Oje kurutucu sprey : Fön makinesi yada buzlu su ile uğraşmak istemiyorsanız. Daha pratik çözüm olarak oje kurutucu spreyleri önerebiliriz. Bu spreyleri herhangi bir kozmetik ürünler satan mağazadan temin edebilirsiniz.

4- Ojenin çabuk kuruması için sürerken 3 ince kat olarak sürün. 2 kalın kat ojenin kuruması 3 ince kat ojeye göre daha uzundur.

5- Oje kurutma yöntemlerinden biride  bazı parfümeri mağazalarında oje şeklinde satılan kurutucuları kullanmaktır. Bunları ojenizin son katı olarak kullanıyorsunuz. Ojenizi kurutuyor ve tırnaklarda daha kalıcı olmasını sağlıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız