Cilt Bakımı Ve Güzellik
neutrogena-cc-krem

Neutrogena krem hakkında bilgi

 

Özellikle makyaj modasını yakından takip eden kadınların iyi bildiği, konuyla ilgili her gün yeni bir ürün çıkartan kozmetik dünyasının kafaları iyice karıştırdığı şu dönemlerde ilk önce ortaya BB krem ismi verilen ürünler sürüldü, ardından çok da geçmeden bu seriyle farklı özellikleri olduğu söylense de kullanış amaçları aynı doğrultuda olduğu için çoğu kadın tarafından birbirlerinin devamı niteliğinde olan CC kremler de ortaya çıkartıldı.

 

neutrogena-cc-krem-nedir

 

Bu piyasaya sürülen CC kremlerin en bilinenleri arasında olan Neutrogena CC Krem, aslında hem nemlendirici faktörlerini hem de cilde kapatıcılık sağlayan fondötenlik faktörlerini bir arada barındıran bir üründür.

 

Normal fondötenlerden başlıca farkı, cilt kusurlarını örtmeye verilen önem kadar bu ürünün içerisine cildi nemlendirecek özellikteki içeriklerin de eklenmesine sıklıkla özen gösterilmiştir.

 

 

neutrogena-cc-krem-ozellikleri

 

 

Bunun dışında bu kremin diğer özellikleri arasında cilt üzerinde yer alan lekelenmelerin, sivilce izlerinin fondötenin yağlı yapısına göre daha mat ve daha kapatıcı özellikli bir şekilde müdahale edebilmesidir.

 

Neutrogena CC kremin cilt renklerine uygun ton çeşitleri de bulunmaktadır. Çok fazla renk skalası olmasa da, bir açık tonu ve bir koyu tonundan kişinin cildine hangisinin uyum gösterdiği düşünülüyorsa buna göre bir tercih yapıldığında çok açık ya da çok koyu renk görüntülerinin oluşmadığı, cildin tonuna genel olarak uyum sağladığı gözlemlenmektedir.

 

 

neutrogena-cc-krem-nasil-kullanilmali

 

Günlük olarak cilt bakımı için cilde uygulanan bakım kremlerinin yanında, Neutrogena CC krem hem bir fondöten görevi görebilmekte hem de aynı zamanda kişinin cildinin ihtiyacı olan nemi karşılayabilmektedir.

 

Cilt üzerinde bölgesel olarak farklı renk tonları bulunuyorsa, bu ton farkının kapatılması için tüm cilt üzerine normal fondöten uygulaması yapılıyormuş gibi Neutrogena CC krem sürülmesi uygun bulunmaktadır. Bu sayede tüm cilt aynı tona sahipmiş gibi bir görüntü yaratılabilmektedir.

 

neutrogena-cc-krem-yapisi

 

Güneşten dolayı oluşmuş kahverengi lekeleri, silik biçimdeki yüz benleri ya da ciltte başka sebeplerden dolayı oluşmuş her türlü koyu leke Neutrogena CC krem ile kapatılabilmektedir.

 

CC kremlerin ortaya çıkışları yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi BB kremlerden sonra olmuştur. İlk olarak Kore’de geliştirilen bu ürünler, “CC” kodunun uzun hali olan “color corrector” özelliği ile genel yapısıyla cilt üzerinde tonlama ayarlayabilmektedir. Neutrogena krem kullananların cilt yapılarında sarımtrak renkler ya da solgun görüntüler bu kremin cildin üzerine uygulanmasıyla sanki yokmuş gibi bir hale bürünmektedir.

 

neutrogena-cc-krem-etkileri

 

Bunun dışında aynı şekilde var olan sivilcelerin patlatılmasından sonra yüzde kalan kırmızı lekelerin ya da sivilcelerin oluşma aşamasındaki yoğun kırmızı bölgelerin üzerine uygulanan CC krem sonrasında bu görüntülerin rahatlıkla saklandığı gözlemlenmiştir.

 

CC kremlerin kendi aralarında pek çok markanın ürünü olarak rekabet ettikleri kozmetik piyasasında, Neutrogena CC kremin vaat ettiği bir diğer özellik ise cilt yapısındaki oluşmuş olan ince çizgilerin ve hafif kırışıklıkların da içini doldurarak görüntüyü revize etme imkanına sahip olmasıdır. Aynı zamanda aynı etkiyi yüzdeki genişlemiş gözeneklerin üzerinde de göstererek cilt yapısını mümkün oldukça kusursuzlaştırmaya çalışmaktadır.

 

neutrogena-cc-krem-surulmesi

 

İçerik olarak da hafif bir uygulama imkanına sahip olan Netrogena CC krem, özellikle yaz ayları için içeriğinde hafif de olsa bir güneş ışığından koruma faktörü içermektedir. Tabi bu faktörlerin etkisi cilt hassasiyetine göre değiştiğinden, ürünü almadan önce mutlaka ürünün ambalajındaki güneş koruma faktörü oranlarına bakıp gerekiyorsa ekstradan bu süreçler için yüzünüze güneş koruma faktörlü krem de sürmeniz gerekmektedir.

 

Neutrogena CC krem yorumlarına bakıldığında; tüm bu anlattığımız özelliklerinden çok da farklı bir yorum yapılmadığı dikkatleri çekmektedir. Sadece ürünü kullanan bireylerin bazılarında cilt tipleri ve cilt renkleri açısından bireylerin kişisel olarak arzuladıkları seviyede bir çözüm olmadığından ve tonların açık ya da koyu kalabildiğinden bahsedilmektedir. Netrogena CC krem blog sayfalarında son zamanlarda kendinden bu tip özellikleri açısından sık sık bahsettirebilen bir ürün olmuştur.

 

cc-kremin-yarattigi-fark

 

Neutrogena CC krem fiyat olarak kozmetikçilerde indirimli halinde en az 15 TL’ye, normal fiyatlama zamanlarında da 3o TL’ye varan fiyatlarla satılabilmektedir. Neutrogena CC krem Gratis, Watsons ve benzeri pek çok kozmetik mağazasından rahatlıkla temin edilebilmektedir.

Yazar: Tarih: 28 Eylül 2016 - 1:06:23 Kategori: Cilt Bakımı, Cilt Bakımı , Krem Losyon
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,