Cilt Bakımı Ve Güzellik
Naturel makyaj nasıl yapılır?

NATUREL MAKYAJ NASIL YAPILIR

Pürüzsüz ve aydınlık bir yüz iddiayı kıyafetlere taşır. Makyaj yokmuş hissi veren bir görünümün önemli yolu ise naturel ve pürüzsüz bir ten oluşturmak. Doğru adımları izlemeniz yeterli.

Son yılların öne çıkan makyaj trendlerinden biri makyaj yokmuş gibi görünen makyaj. Bu doğal görünümün temeli cildi kusursuz hale getirmek. Doğru ürünler cildin doğal rengini ve aydınlığını ortaya çıkaracak. Kırmızı halıda bile tercih edilen naturel makyaj hem gece hem de gündüz kullanılabilir.

Naturel Makyaj Nasıl Yapılır

Naturel Makyaj için Kontürleme

Cildinizin doğal tonunu bulmak bu görünümün anahtarı. Cilt tonunu eşitleyecek, kızarıklıkları kapatacak ve doğal bir parlaklık verecek fondöten seçmelisiniz. Doğru renk doğal ten renginizin içinde kaybolacaktır. Alın, burun, çene ve yanaklarınıza noktalar koyun ve parmaklarınızla ya da bir fırça yardımıyla yayın. Gölgelendirme içinse iki ya da üç ton koyu bir renk seçin. Bununla elmacık kemiklerinin altı, burun kenarları ve kaş üstüne ince birer çizgi çekin ve dağıtın.

Naturel Makyaj için Aydınlatıcı

Bazı günler cildiniz daha solgun olabilir. Bu durumda fondötenden önce sorunlu bölgeye aydınlatıcı uygulayın. Aydınlatıcıyı kaş kemiği, gözaltına, burun deliklerine ve dudak kenarlarına aydınlatıcı uygulanır. Bir sonraki adıma geçmeden öncecilt makyajının oturması için birkaç dakika bekleyin.

Sabitleyin

Kaliteli bir pudra ile makyajınızı üstünden geçin ve sabitleyin. Fakat yalnızca T bölgesine uygulamalısınız.

Naturel Makyaj için Allık Sürme

Amacınız makyaj yapmış gibi değil sağlıklı görünmek olmalı. Bu yüzden açık havada yürüyüş yapmış gibi yanaklar oluşturun. Elmacık kemiklerinize uçuk pembe tonlarda bir allık sürün.

Naturel Makyajda Maskara Kullanımı

Taze bir görünüm için kirpik kıvırıcı kullanın. Hacim veren rimelinizi bir kat uygulayın. Doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız uzmanların taktiği alt ve üst kirpiklerin arasındaki boşluklara noktalar koyun. Eyeliner olmadan doğal gözler oluşturmanın kolay yolu.

Naturel Makyaj için Kaşlar

Düzgün ve taranmış kaşlar olmazsa olmaz. Boşlukları doldurmak için kaliteli bir kaş kalemi kullanabilirsiniz.

Naturel Makyaj için Doğal ruj Tercihi

Ruj tercih ederken kendi renginden bir ton koyu ren seçmelisiniz. Doğal renk rujları tercih edip üzerine hafif bir parlatıcı uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız