Cilt Bakımı Ve Güzellik
Nasır nasıl tedavi edilir?

LAZERLE NASIR TEDAVİSİ

Nasır nedir ; deride sertleşmiş dokuların ortaya çıkmasıyla oluşan bir çeşit deri hastalığıdır. Nasırlaşmış bölgeler genellikle ayaklarda ve ellerde görülür. Parmaklarda görülen nasırlar, bazen parmak aralarında da kendini gösterir.Nasır tedavisinin birçok çeşidi olmasına rağmen en  kesin nasır tedavisi Lazerdir.

Lazerle Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır

Nasır tedavisine başlanmadan önce nasırın bulunduğu bölgenin derinliği belirlenir ve ardından anestezi işlemi uygulanır.Lokal olarak uygulanan anestezi sonrasında işleme başlanır. Derinin kalınlaşması ile görülen nasırlar, lazer ışığının verdiği ısıyla birlikte yumuşar ve sertlik kaybolur.

Lazerle nasır tedavisinde ilk seansla bile kesin çözüme gitmek mümkündür

Derin Nasırlar Ve Tedavideki Seans Süreleri

  • Çok büyük alanda görülen nasırlar genelde ayak tabanında bulunur.
  • Bu gibi durumlar için 2-4 seans arası tedavi uygulaması yapılır.
  • Seans araları 15-20 gün olmalıdır.

Lazerle Nasır Tedavisi Sonrası 

1- Nasırların tekrar çıkma olasılığı günlük hareketlere dikkat edilmesi ile sonlanır. Dar ayakkabılar giymemek, ayakta serçe parmağa baskı yapan herhangi bir problem olmaması nasırın tekrar çıkmasını engelleyecektir.

2- Ellerde görülen nasırların devam etmemesi için deterjan ve kimyasal maddelerden uzak durmalısınız. Eldivenlerden yardım alarak günlük işlerinizi devam ettirebilirsiniz.

Nasır tedavisinden sonra çözüme kesin bir şekilde ulaşılsa da tekrar etmemesi için önerilenlere dikkat etmelisiniz. Lazer işleminden hemen sonra 2 gün dinlenerek ayağa kalkabilir ve işinize dönebilirsiniz.

Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız