Cilt Bakımı Ve Güzellik
Nar lekesi temizleme

Nar Lekesi Temizleme

Sağlık açısından oldukça faydalı olan nar, kıyafetlerinize yada evdeki eşyalarınıza rahatlıkla leke bırakabilir. Temizlenmesi zor bir leke olan nar lekesi, nar tanelerinin küçük olması nedeniyle lekeleri daha fazla alana yayar. Halıya, koltuğa veyahut kıyafetinizde nar kiri görme ihtimaliniz yüksek olabilir. Etrafı batırma korkusu ile kendinizi narın faydalarından mahrum bırakmayın.

 

Nar Lekesi İçin Limon Kolonyası Kullanın

Nar kirini temizlemek için aslında kolay metotlar var. Nar lekesini ilk zamanlarında fark etmişseniz, lekeyi temizlemek nispeten daha kolay olacaktır. Lekeler ne kadar yeni ise çıkması da o kadar kolay olur. Korkulan nar kirini çıkarmak için limon kolonyası oldukça tesirli bir çözüm. Bu vaziyetle karşılaştığınızda hemen kirin üzerine biraz limon kolonyası dökün ve bir müddet bekleyin.

 

Beyaz bir bez yardımıyla bastırarak lekeyi silmeye çalışın. Beyaz renkli bez kullanmanızın sebebi, kolonyada bulunan alkolün bezdeki renkleri çözebilme ihtimalidir. Kesinlikle beyaz renkli bir bez kullanın.

 

Kurumuş Nar Kiri Nasıl Temizlenir?

Nar lekesini kuruduktan sonra fark etmişseniz, kumaşı kir lekesi çıkarıcı deterjana bastırıp bekletin ve hemen peşinden yıkayın. Kıyafetinize dökülen nar suyunun temizlenmesi de bir hayli zordur. Bu durumla kimse karşılaşmak istemez. Önemsediğiniz bir kıyafetin üzerine dökülen nar suyu, oldukça can sıkıcı olabilir. Nar kiri olmuş bir kıyafetten kiri çıkarmak için yeniden limon kolonyası dökerek çözüm bulabilirsiniz. Yeniden az önce söz ettiğim gibi beyaz bir bezle silmeyi unutmayın.

 

Her lekenin temizlenmesi için değişik metotlar bulunmaktadır. Önemli olan hangi lekeye ne uygulanması gerektiğini bilmek ve leke oluştuğunda yapmanız şart olan en önemli ey hızlı hareket etmek. Çabuk davranmak lekeyi daha kolay çıkarmanıza ve başarılı olmanıza yarayacaktır.

Yazar: Tarih: 14 Nisan 2016 - 4:14:39 Kategori: Pratik Bilgiler
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,