Cilt Bakımı Ve Güzellik
Mutlu Olmak Ve Mutlu Yaşamak için Yapılması Gerekenler

MUTLU OLMANIN YOLLARI

Mutlu olmak istiyorsan önce kendini değiştirmelisin. Mutlu olduğunuz her an her bir nesnenin size daha çok keyif verdiğini göreceksiniz. Mutluluk sizin ayağınıza gelmez siz mutluluğu çağırırsınız. Kendinizde birkaç küçük değişiklikler yaparak mutlu ve pozitif olmanın tadını çıkarın.

 

Mutlu Olmanın Yolları Nelerdir?

Mutlu Olmak İstiyorsanız Ekran Başında Durmayın

Bilgisayar, televizyon veya film oynatıcılar fark etmez bu teknolojik cihazlarda saatler boyu vakit geçirmekten kaçının. Uzmanların çocuklar için yaptığı uyarılardan biri de televizyon izlemenin zararıdır. Çocuklara zarar veren bu aletler size de aynı etkiyi verir ve sizi mutsuz etmekten başka bir işe yaramaz.

 

Mutlu Olmak için Doğada Vakit Geçirin

Mutlu eden olgulardan biri de doğa yürüyüşleri yapmaktır. Bu sosyal faaliyetler tüm sıkıntılarını unutturup anı yaşamanızı sağlar ve siz isteseniz de istemeseniz de pozitif birine dönüşürsünüz.

 

Yardımsever Olun Daha Mutlu Olursunuz

Yapılan araştırmalar yardım eden kişilerin içlerinin huzurla dolduğunu ve başkasını mutlu etmenin kişiye mutluluk verdiğini kanıtlamışlar. İster birinin odun kesmesine yardım edin ister birinin karnını doyurun. O anda kendini şanslı hissederek mutlu olmanın keyfini çıkarın.

 

Şükredin

Her akşam yatağa yattığınızda geçen günü düşünerek mutlu olduğunu anlar için şükredin. Aklınıza tek bir şey bile gelmiyorsa sahip olduklarınıza şükredebilirsiniz. Bu bile yüzünüzün gülümsemesini sağlayarak mutlu uyumanıza neden olacaktır.

 

Küçük Problemleri Göz Ardı Edin

Başkalarının ne söylediği ne yaptığı çokta umurunuzda olmasın. Ufak ayrıntılarla uğraşırsanız hep düşünceli ve mutsuz olursunuz. Siz ne düşünüyorsanız o önemli kimin ne düşündüğünü düşünüp sıkıntıya girmeyin.

 

Yeni Aktiviteler Edinin

Yeni bir kurs, yeni bir macera veya deneyim uygulayın. bir dağcılık kursuna yazılın, ya da resim kursuna, pastacılık kursu da sizi mutlu edecektir. Her yeni bilgi kişinin özgüvenini arttırarak mutlu olmasını sağlar.

 

İllaki Hedef Olmalı

Şunu unutmayın! Hedef koyan bireyler koymayanlar oranla çok daha mutlu. Önünüzde bir hedefiniz olduğu sürece durmadan çabalarsınız ve başka şeyler düşünmeye vaktiniz olmaz. Düzenli olarak çalışmak mutluluk hormonlarını da tetikleyerek pozitiflik sağlar.

 

Mutluluk için Uyku Çok Önemli

Yine yapılan araştırmalar sonucu kesintisiz 6 saat uyuyanların diğer bireylere oranla daha mutlu ve enerjik uyandıkları gözlenmiş. Mutlu olmak istiyorsanız uyku düzeninizi kontrol altına alın.

 

Tarafsız Olun

Başkalarının yaşamları veya tartışmalarında tarafsız olmayı tercih ederek kendi duygularını beyan etmeyin. Başkasının derdinin sizin sorununuz olmadığını unutmayarak her ne anlatırsa anlatsın olaya tarafsız gözle bakmayı deneyin. Çoğu mutsuz insan başkalarının sorunlarını da yüklendiği için mutlu olamıyor.

 

Arkadaş Çevrenizi Genişletin

1 tane olsun dost olsun tamam doğru bir laf ama arkadaşların çok olması da önemli. Hep aynı insanlar hep aynı sorunlar kişiyi mutsuz eder. Etrafınızda daima görüşebileceğiniz 10’a yakın arkadaşınız olmalı.

 

Gülümseyin

Ne kadar mutsuz olursanız olun aynaya bakınca gülümsediğinizde kendinizi daha iyi hissedersiniz. Bu yüzden durduk yere, yapmacık olarak gülümseyin. Her ne şekilde gülümserseniz gülümseyin mutlu hissetmenizi sağlarsınız.

 

Yazar: Tarih: 16 Şubat 2015 - 12:00:50 Kategori: Cilt Bakımı, Güzellik Sırları, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,