Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç modelleriniz mezuniyete hazırmı

MEZUNİYET SAÇ MODELLERİ

Mezuniyet okulu bitirip yeni bir hayata adım atmadan önceki en önemli etkinlik şüphesiz. Hemen her genç heyecanla bugünü bekler ve ne giyeceğinden kiminle dans edeceğine kadar tüm detayların hayalini kurar. Mezuniyet gecesinde farkınızı ortaya koyacak ve elbisenizi öne çıkaracak önemli bir detay da saçlar. Mezuniyet saç modellerini Saçlarınıza uygulayabileceğiniz farklı ve trend modelleri sizin için derledik…

Mezuniyet saç modelleri Mezuniyet töreni hızla yaklaşıyor. En önemli detaylardan biri de saçlarınız. Saç modelinizi belirlerken tercih ettiğiniz kıyafet en önemli rehberiniz. Dekolteli, detaylı ya da çok kapalı elbiselerde çok farklı saç modelleri tercih etmelisiniz. Elbiseniz açık bir dekolteye sahipse açık saçlar uygun. Ancak kapalı ve yakalı, detaylı bir elbise seçtiyseniz topuz veya toplu modellerle desen ve detayları ön plana çıkarmak daha doğru…

Mezuniyet Saç Modelleri

1- Uzun Ve Klas Mezuniyet Saç Modelleri

Mezuniyet saç modeli olarak Uzun ve gür saçlarınız varsa mutlaka açık bırakmalısınız. Dalgalı fön ya da maşa kurtarıcınız olacaktır. Yarım toplanmış dalgalı ya da tost etkili saçlar da eğlenceli alternatifler sunabilir. Saçlarınız kıvırcıksa saç bantlarıyla fark yaratmayı ve biraz da 50 – 60’lı yılların havasını yansıtmayı deneyebilirsiniz. Elbisenizle uyumlu olmak kaydı ile tabi.

2- Mezuniyet için Tepeden Topuz

Son dönemlerin en trend modeli çok yukarıdan yapılan topuzlar. Hollywood yıldızlarında sıkça gördüğümüz bu popüler model mezuniyet gecesi için de ideal saç modeli . Bu topuzu yapıyorsanız, küpe takmayı ihmal etmeyin. Ancak sanılanı aksine büyük değil küçük küpeler tercih etmek daha doğru.

3- Yılların Vazgeçilmezi Dağınık Topuz

Mezuniyet gecesinde uygulayabileceğiniz mezuniyet saçlarından biride Genelde ünlülerin saçlarında görüp özenilen dağınık topuz, bohem bir şıklık yaratabilmek için uygun ama uygulaması hiç de kolay değil. İki dakika içinde dağılıp açılmalarını istemiyorsanız ya en güvendiğiniz kuaföre gidin ya da en iyi sprey ve jölelerden yardım alın. Saçlarınız uzunsa ve onları serbest bırakmayı tercih etmiyorsanız, dağınık topuz modeli yerinde bir alternatif. Hemen her kadın tipine yakışabilen modellerden olması da önemli bir artı. Son dönemlerde sanki evde kendiniz yapıp çıkmışsınız gibi görünen doğal topuzlar moda. Elbiseniz iddialıysa saçınızı doğal ve basit bir görünümle tamamlamanız daha doğru.

4- Mezuniyet Saçları için Örgü Modelleri

Örgünün uygulanabileceği yaş aralığı gerçekten sınırlı. Gençken örebildiğiniz saçların kıymetini bilin ve son dönemlerin en favori stillerinden örgüyü mezuniyet için seçin. Kendinizi bir prenses gibi hissedeceğiniz yarım toplanmış ya da topuz yapılmış modellerdeki örgü detayları da oldukça romantik sonuçlar veriyor. Yandan büyük bir örgü bırakmak için  postiş desteği de alabilirsiniz. Özellikle göğüs dekolteli bir kıyafetle çok uyumlu olacaktır.

5- Kısa Ama Mutlu Saçlar

Kestirsem mi kestirmesem mi diye çok düşünürüz ama kısa saç kadar neşeli ve rahatı da yoktur. Mezuniyet saç modeli olarak Kısa saç çok daha modern ve seksi bir görünüm kazandırabilir. Geriye doğru taranmış ıslak görünüm kısa saçlar için gerçekten harika. Saçlarınıza bu şekli verdikten sonra iddialı ve büyük küpe ya da kolyeler kullanmayı deneyin.

Mezuniyet Saçları 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız