Cilt Bakımı Ve Güzellik
Beyaz tende Mavi siyah saç rengi

Mavi siyah saç rengi hem vamp hem de cool bir hava veren saç rengidir. Siyahın içinde bulunan mavi hareler saçlarınızın daha ışıltılı görünmesini sağlarken sert görünümü yumuşatır.

Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır?

 1. En çok beyaz tenli kadınlara yakışan mavi siyah saç rengi makyajlar birlikte kullanıldığında göz alıcı bir hale dönüşmenizi sağlar. Beyaz tenli ve mavi siyah saça sahipseniz şeftali rengi bir allık ve kırmızı ruj uygulayarak daha seksi bir görünüme kavuşabilirsiniz.
 2. Buğday tenli bayanlar; Buğday ten rengine sahipseniz gözlerinize mavi veya yeşil bir lens takarak saç renginizi daha çekici hale getirebilirsiniz. Mavi siyah saç, mavi lens ve buğday ten kesinlikle tam bir uyum içerisindedir.
 3. Esmer tenli bayanlar; illa mavi siyah saç rengini denemek istiyorsa mutlaka göz renginde iyi duracak açık renklerde bir lens edinmelidir. Cildi bir iki ton açan makyaj uygulayarak mavi siyah saç rengini çok rahat kullanabilirsiniz. Megan Fox bunun en iyi örneklerindendir.
 4. Ela, yeşil ve mavi göz rengine sahipseniz kesinlikle mavi siyah saç rengini bir kez de olsa denemelisiniz.

Mavi Siyah Saç Rengini Kimler Kullanabilir?

 1. Saçlarını ilk kez boyayanlar ve genellikle koyu ton tercih edenler mavi siyah saç rengini saçlarına kullanabilir.
 2. Mavi siyah saç rengini saçlarınıza uygulayacaksanız mutlaka iyi düşünüp taşınmalısınız. Çünkü mavi siyah saç rengi oldukça zor dönen bir saç rengidir ve saçların çok fazla yıpranmasına neden olabilir.
 3. Bu saç rengini tercih eden kadınlar mutlaka bakımlı ve kendine özen gösteren bayanlar olmalıdır. Çünkü mavi siyah saç rengi kırmızı ruj ve rimel kullanılarak bütünlenir. Bu sayede saç renginiz daha bir göz alıcı ve etkileyici gözükecektir.

Mavi siyah saç rengini kış aylarında kullanmanızı tavsiye ederiz. Çok fazla akma gösteren mavi siyah saç rengi yazın güneş, deniz ve havuzdan dolayı size zor anlar yaşatabilir.

Mavi Siyah Saç Renginde Nasıl Bir Sonuç Çıkar?

İlk kez mavi siyah saç rengini kullanacaksanız mavilik çok fazla ben buradayım diyebilir. Fakat bu durum 3. Boyamadan sonra normale dönerek renk saçınıza tam anlamıyla yerleşecektir. Mavi siyah saç renginde gece mavisini tercih etmek isteyenler daha ışıltılı ve parlak bir renk elde edebilirler.

Hangi Boya Tercih Edilmeli?

Saçlarınızda mavi ışıltıların daha yoğun olmasını istiyorsanız lorealin saç boyasını kullanabilirsiniz. Sadece güneşte mavi yansımaların çıkmasını istiyorsanız tercih edeceğiniz marka koleston olmalıdır. Resimlerde göründüğü gibi ne mavi ne de siyah bir hava katmak istiyorsanız palettenin saç boyası istediğiniz sonucu siz kolaylıkla sağlayacaktır.

Mavi Siyah Saç Rengi Modelleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Emine diyor ki:

  Sevgili gardaşim mükemmel bir seçim hatta bnde sen gibi olsam direk atarım bu tona

 2. eda diyor ki:

  benim saçlarım siyah yüzüm beyaz tenli kesin bana mavi siyah yakışır

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız