Mavi Gözler için Makyaj Önerileri

MAVİ GÖZLER İÇİN MAKYAJ ÖNERİLERİ

Mavi gözlere makyaj yaparken amaç doğru renkleri bulup profesyonel makyaj yapmayı öğrenmekten geçer. Mavi gözler denizin rengi olduğu için derin ve etkileyici bir görünüme sahiptirler.

Mavi gözlerin makyaj rengi ise bronz renkler ve turuncu renklerdir. Her renk bu göz rengine yakışsa da bronz tonlar gözlerinizin daha etkileyici ve büyüleyici görünmesini sağlayacaktır. Mavi gözler için makyaj önerileri cilt.net farkıyla sizlerle.

Mavi Gözler İçin Makyaj Önerileri

Mavi Gözlere Bronz Renkler

Mavi gözler tek başına dahi makyajı tamamlayan dikkat çekici bir renktir. Fakat sadelikten çok hoşlanmıyorsanız mavi gözlere yakışacak en etkileyici renkle bronz tonları ve kahvenin tonlarıdır. Mavi gözlere makyaj yaparken her rengi kullanarak gözlerinizin maviliğini yok etmemeye özen gösterin.

 

 

Mavi Gözlere Kahverengi Renkler

Mavi renk gözleriniz var ise bronz dışında tercih edebileceğiniz renk paleti kahve tonlarıdır. Bronz farla birlikte harmanlayacağınız kahverengi göz kalemi mavi gözlerinize çok yakışacaktır. Siyah kalem kadar derinlik veren bir renktir kahverengi ve gözlerinizin ortaya çıkmasında etkili olur.

 

 

Mavi Gözlere Turuncu

Mavi gözlere yakışan diğer bir renkte turuncudur. Mavi ile zıt uyum içerisinde olduğundan gözlerinizin rengini daha çok vurgulayacaksınız. Eğer turuncunun fazla abartı olduğunu düşünüyorsanız turuncuyu bronz renkle harmanlayıp yumuşatabilirsiniz.

 

 

Mavi Gözlere Gri Renk

Mavi gözlerde gri göz farı çok etkileyici bir renktir. Gözlerinizin rengini hafif bir şekilde mavi griye çeviren bu renk daha buğulu bakışlar yakalamanıza sebep olur.

 

 

Mavi Gözlerde Farlar Nasıl Kullanılmalı

1- Yukarıda yazdığımız turuncu, kahve ve bronz tonlarını kullanırken kirpik diplerine daha yoğun üste doğru daha açık sürün. Gözlerinize farla kuyruk yapacaksanız da kuyruk kısmının daha açık olması gerekir. Koyu renkler gözü vurguladığından iç tarafta olması uygundur.

2- Mavi gözlere sahip olan bayanların mavi kıyafet giymedikleri zamanlarda mavi far sürmelerinden yana değiliz. Ancak alt kirpik diplerine sürülen hafif bir mavi kalem etkileyici olacaktır.

3- Mavi gözlere kahverengi tonların yakıştığını yukarıda belirtmiştik. Kahverengi far tercih ettiğinizde kaşlarınızı da hafif bir kahve kaş kalemi ile vurgularsanız daha seksi görünüme kavuşursunuz.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.