Cilt Bakımı Ve Güzellik
Maskara sürmenin püf noktaları

Maskara Sürmenin Püf Noktaları

Maskara Nasıl Sürülür? Maskara uygularken bazen kötü sürprizler oluyor. Sürdükten sonra oluşan topaklanmalar, fazla sürülen maskaranın bulaşması tüm makyajın kötü görünmesine sebep veriyor. Bunun gibi istenmeyen sıkıntılar yaşıyorsanız maskara sürmenin püf noktalarını öğrenmelisiniz.

 

Maskara Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Topaklanmalara Son

Maskara sürdükten sonra en feci olay kirpiklerin birleşerek topaklanma yapmasıdır. Kimi zaman bunları tek tek kürdanla ayırır kimi zaman maskarayı hafifçe temizler tekrar uygularız. Artık bu tarz topaklanmalara tek bir mendil uygulaması ile son verebilirsiniz. Maskaranızın ucunda bulunan toplanmış siyah alanı temiz bir mendile silip kirpiklerinize uyguladığınızda topaklanma sorununu artık yaşamazsınız.

 

Kıvrımlara Dikkat

Kıvrık kirpikler hem gözlerinizdeki pırıltıyı ortaya çıkaracak hem de gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayacaktır. Maskara uygulamadan önce kirpik kıvırıcınızı uygulayıp ardından maskaranızı sürün. Kirpik kıvırıcınızı çok az fön makinesinde ısıtıp uyguladığınızda daha iyi sonuç alacağınızı da unutmayın.

 

Hareket Şart

Maskaranızı kirpiklerinize uygularken tek bir yönde hareketten artık vazgeçin. Diplerden başlayarak hafif hafif sağ sol hareketleri yaparak kirpik uçlarına kadar rimelinizi sürün. Bu sayede kirpiklerinizde topaklanma olmayacağı gibi olduğundan daha dolgun ve uzun görünecektir. Aynı zamanda kirpiklerinizin hem iç hem de dış kısmından maskarayı uygulamalısınız.

 

Dolgunlaştırma Yöntemi

Kirpiklerinize kirpik kıvırıcı uygulayın ve pudra fırçası ile kirpikleriniz hafifçe pudralayın. Ardından maskaranızı kirpiklerinize uyguladığınızda daha dolgun göründüklerini fark edeceksiniz.

 

Yazar: Tarih: 2 Ocak 2015 - 12:00:41 Kategori: Göz Makyajı, Makyaj, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,