Cilt Bakımı Ve Güzellik
Maşa öncesi saç bakımı

Maşadan Önce Saç Bakımı

Maşadan Önce Saça Ne Sürülür? Saçları şekillendirmek için kullanılan maşalar seramik tabanlı olmalıdır. Saç maşaları ile ister saçlarınızı kıvırcık, ister dalgalı isterseniz dümdüz yapabilirsiniz. Üstelik bunu evde saçlarınıza zarar vermeden rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 

Isı ile etkisi görülen saç maşaları zamanla saçları yıpratarak kurumasına neden olur. Eğer saçlarınıza çok fazla maşa işlemi gerçekleştiriyorsanız saçlarınızın zarar görmemesi için doğal saç bakım yağları kullanmalı veya saçlarınıza koruyucu jeller uygulamalısınız.

 

Maşa Öncesi Saça Ne Sürülür?

Saçlarınıza maşa yapacaksanız dikkat etmeniz en gereken en önemli konu saçların yıpranmamasıdır.

  1. Saçların neminin yüksek tutulması önerilir, Saçlarınızı temizlerken kullandığınız şampuanının veya bakım kreminizin yüksek nemlendirici özelliği olmasına özen gösterin.
  2. Aynı zamanda saçlara maşa yapmadan önce kozmetik reyonlarında bulabileceğiniz ısıya karşı bakım ürünlerini saçlarınıza uygulayarak maşanın yıpratıcı özelliğini azaltabilirsiniz.

 

Maşa Sonrası Saç Bakımı

  1. Kullandığınız şekillendirici ürünler termal ise saçlarınızın şekli daha kalıcı olacaktır ve saçlarınız bu ürünlerle daha az yıpranır. Termal kullandığınız saç şekillendiriciler sprey veya jel şeklinde olabilir. Sprey olan şekillendiriciler saçlarınızın hacmini söndürmeden doğal bir dolgunlukta verir.
  2. Haftada 1 kere saçlarınıza derinlemesine nemlendiren maskelerden birini uygulayabilirsiniz. Sadece badem yağı ve zeytinyağını birebir oranda katarak saçınıza uygulamanızda saçlarınızın nemlenmesini sağlayacaktır.

 

Maşadan Önce Saçlara Ne Sürülmez?

Saçlarınıza maşa uygulayacaksanız saçlarınıza hiçbir şekilde sprey, jöle veya alkol içeren ürünler uygulamayın. Bu ürünler maşanın verdiği ısı ile birleştiğinde saçları yıpratır, kurutur ve kopmasına neden olur.

 

Yazar: Tarih: 20 Aralık 2014 - 11:30:52 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında, Saç Şekilleri Ve Yıkama
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,