Manikür Malzemeleri

MANİKÜR MALZEMELERİ

Manikür malzemeleri nelerdir? Manikür yaparken hangi malzemeleri kullanacağınızdan haberiniz var mı? Birçok bayanın manikür uygularken kullandıkları malzeme makas ve törpüdür. Fakat manikür yaparken bunlar dışında birçok malzemeye ihtiyacımız vardır. Cilt.net olarak manikür yaparken ihtiyacınız olan malzemeleri sizler için yazdık.

Manikür Malzemeleri Nelerdir

Tırnak Makası

Tırnaklarınızı törpülemeden önce makasla kısaltmak ve şekil vermek size kolaylık sağlar.

Törpü

Tırnak makasından sonra kullanacağınız tırnak törpüsü tırnaklarınıza istediğiniz şekli vermek için en uygun alettir. Törpünün de iki çeşidi bulunmaktadır. Biri içten uygulanan törpü biri de tırnağa dik şekilde uygulanan törpü. Fakat elinizdeki tek törpüde her şekilde iş görür. Önemli olan yamukluk oluşmaması.

Krong

Krong ad olarak çok bilinmese de tırnak diplerindeki etlerin yok olması için en etkili alettir. Tırnakların daha uzun ve düzgün görünmesi için gereklidir.

Et Makası

Tırnak diplerindeki gibi tırnak kenarlarında da etler bulunur. tırnak etlerinin kesilmesi için kullanılan et makası daha düzgün tırnaklara sahip olmanız için manikürde lazım aletlerdendir.

Et Pensi

Tırnak diplerinin etleri tırnak makası ile alabilirsiniz fakat daha derin tırnak etleri için kullanılan et pensi diplerdeki etleri çıkarmak için gereklidir.

Manikür Kabı

Manikür uygulamadan önce tırnak etlerinizi ve tırnaklarınızı yumuşatmak için tırnak kabına ihtiyaç duyarsınız. Ayaklar ve eller için ayrı kaplar almanız çok önemlidir.

Manikür Bezi

Hijyen için temiz olması gereken manikür bezi tırnakları manikür kabından çıkardıktan sonra temizlemek için kullanılır. Hafif kanamlar yaşanan manikür bakımında manikür bezinin temiz ve hijyenik olması önemli bir husustur.

Manikür için ojeler, tırnak sertleştiriciler, tırnak cilası, aseton ve pamuk gibi ürünler sizi kullanım alanınıza göre değişiklik gösterir.

Adım Adım Manikür Yapılışı

  1. Tırnaklarınızda oje varsa asetonla silin ve yıkayın.
  2. Ardından tırnaklarınız çok uzun ise eşit ölçüde keserek aynı seviyeye getirin.
  3. Tırnak diplerinin bulunduğu kısma yani tırnak etlerine vazelin sürerek 1 dakika süreyle ovun.
  4. Bir kase içine ılık su doldurarak tırnaklarınızı bu su içinde 15 dakika süreyle bekletin. Ilık su tırnaklarınızın dibinde yer alan etlerin yumuşamasını sağlayarak rahat bir manikür işlemi sağlayacaktır.
  5. 15 dakika sonra tırnaklarınızı ılık sudan çıkarın ve kağıt havlu kullanarak tırnaklarınızı kurulayın.
  6. Kütikül giderici alet yardımıyla yumuşamış tırnak dibi derisini geriye doğru itin. Deriniz yumuşamış olduğu için bu işlemi dakikalar içinde bitirmiş olacaksınız.
  7. Et makası ile tırnak dibinin yüzeyinde yer alan kütikül et parçalarını kanatmadan kesmeye çalışın. Bu işlemi kendiniz yapamazsanız manikür işlemi içinden çıkarabilirsiniz. Yalnızca geriye doğru itmenizde yeterli olacaktır.
  8. Tırnak etini ittikten sonra kağıt törpü yardımıyla tırnaklarınızı düzgün bir şekilde törpüleyin. Törpüleme anında demir törpülerden kaçının. Demir törpüler tırnakların kırılmasına neden olur.
  9. Dilerseniz ardından tırnak yüzeyinizi parlatan törpüde kullanıp tırnaklarınızı parlak gösterebilirsiniz.
  10. Törpü işleminin ardından istediğiniz renkteki bir ojeyi tırnaklarınıza sürüp manikür işlemini bitirin.

Manikür Malzemeleri


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.