Cilt Bakımı Ve Güzellik
makyajsiz-guzellik-sirlari

Makyajsız güzel görünmenin püf noktaları

 

Çoğu kadın için makyaj yapmak, artık bir hayat standardı haline gelmiş durumdadır. Özellikle aktif bir sosyal yaşamı olan, zamanının çoğunu sosyal aktivitelerde geçiren ve iş kadını olan çoğu kadının hayatındaki öncelikli standartlarında her daim bakımlı ve göz alıcı görünme etkisi yaratmak olduğundan makyaj durumlarına fazlasıyla önem vermektedirler.

 

makyajsiz-guzel-gorunmek

 

Ancak kadınların kendilerini güzel hissetmeleri ve estetik olarak da güzel bir görünüme sahip olmaları sadece makyaj yapmaya bağlı değildir. Normal şartlarda zaten hiç bir kadın güzelliğini sadece makyajlı haline bağlamamalıdır.

 

Makyajsız güzellik de her kadın için mümkün olabilen bir durumdur. Bunun için sadece makyajsız nasıl güzel olabilirim sorusunun cevabını doğru olarak bulabilmek ve makyajsız güzel olmanın yollarını eksiksiz uygulamak yeterli olacaktır.

 

makyajsiz-guzel-gorunmenin-sirri

 

Makyajsız güzellik nasıl olur?

 

Makyajsız güzellik için yapılması gereken belli başlı ana unsurlar vardır. İşte tüm kadınların kendi adlarına sordukları makyajsız nasıl güzel olurum sorusunun cevabı şu şekildedir;

 

  • Makyajsız güzellik sırları nedir diye düşünülünce, ilk olarak temelden bir atılım yapıp cilt güzelliğine dair bir takım atılımlar yapılmasıyla işe başlanmaktadır. Bu sebepten ötürü de cildinizin en önemli güzellik kaynağı olan suyu vücudunuzdan eksik etmemeye özen gösterin.

 

makyaj-yapmadan-guzel-gorunma

 

  • Yeterli miktarda su tüketiminin cildin yumuşaklığını ve nemlendirilmesini sağladığı bilindiğinden, aynı zamanda suyun cilt için zararlı olacak toksinleri de vücut dışına atabileceği kıstası da göz önünde bulundurulduğundan mutlaka su içimine özen gösterilmesi tavsiye edilmektedir.

 

  • Cilt temizliği de aynı zamanda makyaj yapılmasına gerek kalmadan cildin dikkat çekici olabilmesi için ana unsurlardandır. Cilt tipinize uygun olacak bir tonikle cildinizi sürekli temiz tutarsanız, taze ve güzel bir görüntüye ulaşmanız mümkün olacaktır.

 

makyajsiz-dogal-guzellik

 

  • Göz çevresinin bakımına da aynı şekilde özen göstermek; yorgun, şişmiş ve mor renkli göz altı durumlarını yüzünüzden uzaklaştırdığınızda makyaja ihtiyaç duymayacağınız anlamına gelmektedir.

 

  • Bunun için yapmanız gereken cilt yapınıza ve yaşınıza uygun bakım ürünleri kullanmak, bunun yanında doğal ürünlerle kürler yapmak ve göz altı şişliklerinin çoğunlukla uykusuzluktan kaynaklandığı düşünülürse günde en az 7 saatlik uyku süreçleri geçirmeniz önerilmektedir.

 

makyaj-uygulamadan-guzel-gorunme

 

  • Kirpiklerinizin ve kaşlarınızın da bakımını ihmal etmemek adına mutlaka doğal yağlardan faydalanarak bu bölgelerinize masaj yapmanız, yüzünüze uygun bir kaş şekli kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

 

  • Cildinizi her daim soğuk suyla yıkamak, hem cildinizi daha gergin hem de daha canlı bir yapıya kavuşturacaktır.

 

dogal-yontemlerle-guzel-gorunme

 

  • Makyajsız güzel görünmek için yapılabilecek son bakım dudaklarınız üzerinde olmalıdır. Daha canlı, daha dolgun ve daha güzel görünümlü dudaklara sahip olmak adına bir miktar şeker ve bir miktar balı karıştırdıktan sonra, bu malzemeyle dudaklarınıza yavaş hareketlerle 2 dakika boyunca masaj yapmanız yeterlidir.

 

  • Dudaklarınızı bu ürünlerden temizleyip bir de nemlendiricinizi sürdükten sonra dudaklarınızdaki doğal güzelliği anında fark etmeniz mümkündür.

Yazar: Tarih: 6 Eylül 2016 - 11:02:28 Kategori: Cilt Bakımı, Güzellik Sırları, Yüz Cilt Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,