Cilt Bakımı Ve Güzellik
makyajla-burun-kucultme

Makyajla burun nasıl küçük gösterilir?

Günümüzde kadınların kozmetik dünyasının ve popüler kültürün kendilerine sunduğu yüzlerce çeşit ve tarz seçeneğiyle birlikte, makyaj ikonlarına ayak uydurmaya çalışması neticesiyle son zamanlarda çoğu kadının sıklıkla uyguladığı makyaj hilelerinden biri makyajla burun kaldırma olmuştur.

burun-makyaji-nasil-yapilir

Bu tip makyaj hilelerinin yanında hali hazırda bilinen burun küçültme egzersizleri olsa da, her kadın çoğu zaman bu uygulamayı makyajla yapmayı seçerek hem daha hızlı hem de daha etkili sonuç aldıklarını düşünmektedirler.

Makyajla burun küçültme videoları internette çoğu makyaj sitesinde ve bloğunda yer aldığından bu işlemin tam anlamıyla nasıl yapıldığı rahatlıkla tüm detaylarıyla öğrenilebilmektedir.

makyajla-burun-kucultme-kurallari

Makyajla burnu küçük göstermenin kozmetik dünyasında adlandırması burun kontürlemesi olarak da geçmektedir. İsteyen her kadının kolaylıkla uygulayabileceği bu uygulama, özellikle makyaj yapma konusundaki standartlarını bir seviye daha yukarıya taşımak için de öğrenilmesi gereken bir tekniktir.

Kadınların burun yapılarından her daim memnun olmamaları gayet normal karşılanmaktadır. Bazı kadınlar burunlarını yüz yapılarına göre büyük vs. bulabilmektedirler.

makyajla-burun-kucultme

Ayrıca doğuştan genetik olarak burun yapısında meydana gelen anormallik; kendisini kemikli burun yapısı, uzun burun yapısı, büyük burun yapısı ya da yamuk şekildeki burun yapısı olarak gösterebilmektedir. Tüm bu burun tipleri için makyajla burun küçültme teknikleri mevcuttur.

Burun çeşitlerine göre küçültme teknikleri

  • Büyük ve uzun burunlar için küçültme tekniği : Makyajla burun küçültme hilelerinin sıklıkla kullanıldığı burun yapılarından biri bu tip burunlardır. Hem aşağıya doğru uzun hem de yüzde büyük yapıda duran burunları küçük gösterebilmek için öncelikle; burnun görsel olarak büyük gelen kısmına ten renginizden en az iki ton koyu bir ürünle (fondöten, pudra ya da kapatıcı olabilir) uygulama yapmanız gerekmektedir. Bu uygulamayı burnun iki yanından düz bir çizgi olarak yapmanız önerilmektedir.

burun-makyaji-ozellikleri

  • Kemikli burunlar için küçültme tekniği : Burnu kemikli bir yapıya sahip olan kadınların, çıktı halinde olan kemiğin üzerine koyu renk bir kapatıcı uygulamaları ve bu kapatıcıyı bölgeye eşit şekilde dağıtmaları gerekmektedir. Bu işlem kemiğin çıkıntısının daha normal bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

burun-makyaji-teknigi

  • Yamuk burunlar için küçültme tekniği : Burnunun yamukluğundan şikayet eden kadınların yapmaları gereken başlıca uygulama, gölgelendirme şeklinde kapatıcı bir ürün uygulamaktır. Burnun yamuk kısmına sürülecek koyu bir kapatıcıyla burnun üst kısmına doğru gölgelendirme yapıldıktan sonra burnun aşağıya inen düz kısmına da çok açık renkte aydınlatıcı sürülmelidir. Daha sonra bu uygulamanın üzerine de cildinize uygun renkte bir pudra sürülerek uygulamanın daha uzun süre sabit kalması sağlanmalıdır.

burun-makyajinda-ana-hususlar

  • Uzun burunlar için küçültme tekniği : Makyaj hilesiyle burun küçültme tekniklerinin en başında bahsettiğimiz hem büyük hem de uzun burunların dışında bir de büyük olmasa da uzun sayılabilecek burun yapıları bulunmaktadır. Bu tip burunlarda önerilen teknik, burun ucuna kapatıcı uygulanmasıdır. Bu kapatıcının diğer uygulamalardaki gibi ten renginden en az iki ton daha koyu olmasına özen gösterilmelidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız