Cilt Bakımı Ve Güzellik
Makyaj yapmadan önce yapılması gerekenler

Makyaj Yapmadan önce yapılması gereken bir dizi işlem vardır. Makyajınızın daha iyi durması ve cildin zamanla yıpranmaması için makyajdan önce temizlik ve bakım çok önemlidir. Sizin için hazırladığımız makyaj öncesi hazırlık rehberi.

Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler

1. Yüz Temizliği ; Makyaj yapmadan önce yüzün güzel bir şekilde temizlenmesi gerekir. Yüzde makyaj kalıntıları varsa iyi bir temizleyici yardımı ile köpürtülerek yıkanmalıdır.

2. Nemlendirici Sürmek ; Yüz yıkandıktan sonra; nemlendirici krem ile makyaj altına baz oluşturulmalıdır. Kuru cilde sahip olan bayanlar daha yağlı nemlendiriciler kullanabilir. Makyaj öncesi hazırlık safhasında, yüz kremle nemlendirildikten sonra; bir süre beklenmelidir. Bu süre içerisinde ellerinizin bakımı ile ilgilenerek bu zamanı daha verimli geçirebilirsiniz.

3. Ağız ve Diş temizliği ; Makyaj yapmadan önce  dişler mutlaka fırçalanmalıdır. Sürülecek rujun daha kaliteli gözükmesi açısından  dişler ve dudaklar bakımlı olmalıdır.

4. Dudak Bakımı ; Dudak bakımı yaparken kullanacağınız ürün sadece diş fırçası olmalıdır. Diş fırçası ile dudaklar hafif şekilde fırçalanarak, daha dolgun hale getirilmelidir. Dudaklara artı bir bakım yapılarak, dudaklar daha nemli hale getirilir. Dudakların nemlendirilmesi de sağlanmalıdır. Bu şekilde ruj daha kalıcı ve gayet güzel durur.

5. Göz kapaklarına far bazı kullanmak ; Makyaj yapmadan önce göz kapaklarına far bazı kullanılır. Far bazının amacı  far renklerinin daha kalıcı olmasıdır. Far bazı ile birlikte; farların renkleri daha canlı durur. Bu yüzden gün boyu makyajınızı tazelemek zorunda kalmazsınız.

6. Yüz Lekeleri için kapatıcı sürmek ;  Makyajın daha iyi görünmesi için yüzdeki lekelerin kapanması gerekir. Bu yüzden ilk öncelikle kırmızı lekeler kaybedilmelidir. Kapatıcı yardımı ile yanak kısımlarında meydana gelen renk farklılıkları giderilmelidir. Renk farklılıklarını gideren en iyi ürün kapatıcılardır. Yüzük parmağı yardımı ile kapatıcılar; kırmızılık olan yerlere hafif bir şekilde sürülür. Bu işlemi yapmak çok önemlidir. Yüzünüze fondöten sürmeden önce, bu izlerden kurtulmanız gerekir. Makyajın daha iyi durabilmesi için; kapatıcı kullanmak gereklidir. Bu kapatıcıların tonunu cilt renginize göre ayarlayabilirsiniz. Koyu renk cilt yapısına sahip bayanlar, buğday tenlerine uygun kapatıcılar kullanmalıdır. Beyaz tenli kişilerin lekelerini kapatması daha zordur. Fakat bunu kapatmak için maske şeklinde kapatıcı uygulamamanız gerekir

Makyaj Yapmadan Önce Bunlara Dikkat edin

  • Kapatıcı ile de yüzün renk tonu ayarlandıktan sonra makyaja geçilebilir. Fakat önemli olan nokta makyaj altına kullanılan nemlendiricinin kalitesidir.
  • Nemlendirici olarak güneş koruyucu kremler kullanabilirsiniz. Hem cildiniz korunmuş olur hem de makyaja hazır bir cilt elde edersiniz.
  • Yağlı ciltte olan bayanlar güneş kreminden kaçınabilirler. Diğer kremlere göre daha yağlı olan güneş koruyucuları ciltte sivilce oluşturmaz. Bu yüzden rahatlıkla cilt altına makyaj bazı olarak kullanılabilir.

Makyaj öncesi hazırlık aceleye getirilmemelidir. Makyaj altına yapılacak her işlem, makyajın ne kadar mükemmel olacağını belirler. Kaliteli malzemelerle güzel bir makyaj öncesi hazırlığı yapılabilir. Önemli olan bilinçli olarak makyaja hazırlık yapmaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız