Cilt Bakımı Ve Güzellik
Makyaj yapmadan önce baz, krem ve temizlik

MAKYAJA BAŞLAMADAN ÖNCE NELER YAPILIR

Nasıl makyaj yapacağınızın bir önemi yok. İster gece makyajı yapın ister gündüz makyajını yapın cildinizin makyaja hazır duruma gelmesi şarttır.

Makyaj Öncesi

  1. Makyaj yapmadan önce cildinizin güzelce temizlenmesi gecede ya da gündüzden kalan kirlerden arındırılması gerekir.
  2. Cildinizi cilt tipinize göre cilt temizleyiciler ile güzelce temizlemeniz gerekmektedir.
  3. Yüzünüzü temizleyip biraz bekledikten sonra gündüz için güneşten koruyucu nemlendirici gece için makyajı tutan nemlendirici uygulanabilir.
  4. Cildiniz yağlı bir yapıya sahipse süreceğiniz nemlendiricilerin yağlı olmamasına dikkat edin. Yağlı ciltler nemlendiriciyi daha çabuk cilde hapsederler.
  5. Yağlı ciltler sahip olanlar nemlendirici kullanımından kaçınıyorlarsa makyaj altına uygulanan makyaj altı bazını sürebilirler. Makyajları da akmamış olur.

Loreal’in makyaj altı bazı hem makyajı çok iyi tutuyor hem de diğer makyaj altı bazlarına oranla daha uygun bir fiyata sahip. Makyaj altı bazlarında bilinmeli ki kalıcılık çok önemli.

Makyaj Öncesi Bilinmesi Gerekenler

  • Makyaja başlamadan önce bir gün önceden makyaj kalıntısı cildimizde olmaması gerekir. Cildimizin 8 saat makyajsız haliyle dinlenmiş olması gerekir haftanın 7 günü makyaj yapan bir bayansanız eve geldiğinizde saat kaç olursa olsun makyajınızı çıkarmayı ihmal etmeyin.
  • Cildinizin gece boyunca nefes alması dinlenmesi cilt sağlığınız için de çok etkilidir. Sürekli makyaj yapılan cilt yorgun düşer ve yaşlanması hızlanır.
  • Tatillerinizde mümkün olduğunca makyajınızı hafi tutmaya özen gösterin. Makyajınızı temizledikten sonra temizleme losyonu ve tonikle kalan kalıntıları yok edin.
  • Kullandığınız gece kremlerini aksatmadan cildinize uygulayın.

Makyaj Öncesi Cilt Temizliği

Cildinizi makyaja hazırlamak için tekniklerimiz bu kadarla kalmıyor. Haftada 2 kere harika cilt yorgunlukları ile baş eden bir formül vereceğiz. Cildinizde iş yaşantısından kaynaklı çevre kirliliği ve makyajdan oluşan tıkanıklıklara birebir olan bu formülü aksatmadan uygulamaya özen gösterin. Çok basit ve sizi yormayacak olan bu tarifi sadece muzla yapacağız. Bu kadar basit ve zamanınızı çalmayacak bu tarifi uygulayın.

Makyaj Öncesi Temizleme Maskesi : Alacağınız 1 adet muzu çatalla iyice ezin muz püre kıvamına gelsin. Bu muzu masaj yaparak tüm yüzünüze iyice yedirerek gezdirin. 15 – 20 dakika bu şekilde kaldıktan sonra süt, gül suyu veya maden suyu ile cildinizi silip ılık su ile durulayın.

Bu maskenin sonunda cildiniz canlanacak parlayacak ve taze dinlenmiş halde makyaja hazır hale gelecektir. Düzenli olarak haftada iki kez muzu yüzünüze sürdüğünüzde 1 ay sonunda cildinizdeki değişimi gözle görülür şekilde fark edeceksiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız