Cilt Bakımı Ve Güzellik
Makyaj yapmayı öğrenmek

Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj teknikleri ile güzelliğinizi ön plana çıkarabilir ve tercihinize bağlı olarak gözler, dudaklar, kirpikleri belirginleştirerek yüz güzelliğinizi kullanabilirsiniz. Nasıl makyaj yapılacağını öğrenerek yüz güzelliğinizi daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Kötü bir makyaj sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve çirkin gösterebilir.

 

Makyaj öncesi ve sonrasında uygulanması gerekenler ile makyaj yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenerek, etkili bir yüz makyajı yapabilirsiniz. Kullanacağınız fondöten ile cildinizdeki leke ve kızarıklıkları gizleyebilmeli, doğru bir göz makyajı ile bakışlarınıza anlam katabilmelisiniz. Tüm bunları yapabilmeniz için gerekli ipuçları ve önerileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

  • Makyaj yapmadan önce cildinizi derinlemesine temizlemeniz önemlidir. Cildinizi temizledikten sonra cilt yapınıza uygun bir krem sürmeli ve bu sayede makyajın cilde oturmasını sağlamalısınız. Cildinizi temizleyip krem sürmeden makyaj yapmaya başlarsanız kullandığınız fondöten cildinizde çamur gibi görünebilir.
  • Makyaj öncesi uygulamaları yaptıktan sonra 15 dakika bekleyin ve sonrasında cildinize fondöten sürme işlemine geçin. Su bazlı fondötenler kullanırken fondöten fırçası kullanmanız daha faydalı olacaktır. Diğer fondötenleri cildinize uygularken yüzük parmağıyla uygulamaya dikkat ediniz. Fondöten uygulaması ardından göz makyajına geçebilirsiniz.
  • Göz makyajının başında gözlerinizi kahverengi bir kalemle konturlemeniz gerekmektedir. Göz renginizle uyumlu bir farı göz kapaklarınıza sürün ve son olarak rimel uygulayın. Rimel uygularken tek kat sürmeye özen gösterin. Kat kat sürülen rimel ile başarılı sonuçlar almanız daha zor olacaktır. Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gerekenler ve uzmanlardan öneriler için Göz Makyajı sayfamızı okuyabilirsiniz.
  • Makyaj işleminde son olarak dudaklarınıza uygun bir ruj sürmelisiniz. Ten rengi ve far renginizle uyumlu bir ruj tercih edip makyajınızı bu ruj ile sonlandırabilirsiniz. Dudaklarınızı daha canlı göstermek için dudak parlatıcılarından faydalanabilirsiniz.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Yüzü pürüzsüz ve daha parlak gösteren porselen makyaj, özel günlerin vazgeçilmezi arasındadır. Uzun saatler boyu bozulmadan kalabilen porselen makyaj, cildinde kızarıklık ve sivilce bulunan kişilerde de harika sonuçlar ortaya koymaktadır. Günlük kullanım için uygun olmayan bu makyaj çeşidi, sadece özel günlerde ve nadiren uygulanmalıdır.

Porselen makyaj tekniğinde makyaj işlemi sona erdiğinde yüze sabitleyici bir sprey sıkılır ve bu sayede makyaj uzun saatler boyu akmadan ciltte kalabilmektedir. Porselen makyajın bel kemiğini bu sabitleyici spreyler oluşturur. Porselen Makyaj Nasıl Yapılır sayfamızda detaylarını keşfedebilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 4 Ekim 2015 - 3:30:50 Kategori: Makyaj, Makyaj Teknikleri, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , , , , ,