Cilt Bakımı Ve Güzellik
Makyaj Ürünleri Nasıl Saklanır?

Makyaj Malzemeleri Nasıl Saklanır?

Makyaj malzemelerini saklama: Rimel, göz kalemi, bakım kremleri ve rujlar güzelliğimizi yansıtan ve kullanmaktan hoşlandığımız ürünlerdir. Cilde canlılık ve tazelik veren bu ürünleri en iyi şekilde saklamamız ve korumamız gerekiyor. Bu makyaj malzemelerinin fiyatları oldukça yüksek olmasının yanı sıra bozulan bir ürünü fark etmeden kullandığımızda cildimize de zarar verecektir.

 

Makyaj Malzemeleri Nasıl Saklanır?

Kozmetik Ürünleri Saklama Koşulları

Kozmetik ürünler ne kadar iyi saklanırsa o kadar iyi kullanıma uygun olur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çok paralar vererek aldığımız bir ruj iyi korunmaz ise kısa zamanda bozulabilir ve bu durum en varlıklımızın dahi hoşuna gitmez. Peki bu kozmetik ürünler en iyi nasıl saklanır ve bozulmamaları sağlanır?

 

Rimeller Nasıl Saklanır?

Rimeli en iyi koruma şekli oda sıcaklığında tutmaktır. Rimel çok soğuk ortamda kalırsa donar çok sıcak ortamda da bozulabilir. Rimellerin kurumaması için yapılacak en doğru yöntem ise içine ilave edilecek 2 – 3 damla Hint yağıdır. Hint yağını ekleyip karıştırın hem rimeliniz bozulmaz hem de kirpikleriniz beslenir.

 

Göz Kalemi Nasıl Saklanır?

Göz kalemlerini de rimel gibi oda sıcaklığında tutmak yeterlidir. Fakat göz kaleminizi açacaksanız 5 dakika öncesinde buzdolabına koymak gerekir. Aksi takdir de ucu kısalırken bir hayli bozulma sağlar.

 

Göz kalemini sürmeden 2 – 3 dakika dolapta tutarsanız hem daha rahat bir sürüş sağlarsınız.

 

Rujlar Nasıl Saklanır?

Sadece ruj sürerek bile yeterince çekici bir görünüm elde ederseniz. Bu açıdan rujların korunma sağlanması diğer ürünlere göre daha ayrıcalıklıdır. Oda sıcaklığında saklanması gereken rujlar çok sıcak da kalırsa sulanır çok soğukta kalırsa hızlı bir şekilde bozulabilir.

 

Rujun en ideal kullanım şekli ise fırça ile dudaklara uygulamaktır. Fırça ile uygulanan ruj dudakları daha canlı ve kadifemsi gösterir.

 

Bakım Kremleri Nasıl Saklanır?

Kremlerinizi en iyi şekilde muhafaza etmek için buzdolabına koymalısınız. Buzdolabında saklanan bakım kremleri uzun süre bozulma riskini taşımaz. Bakım kremleri cildin alt yapısına hitap ettiği için öncelikli olarak ilk alımda özen gösterilmelidir. Son kullanma tarihine dikkat edilmeden alınan kremler hem cildinize zarar verir hem de kesenize.

 

Hatırlatma: Verdiğimiz makyaj ürünlerini saklama koşullarına uygulayarak aldığınız ürünleri daha dayanıklı hale getirebilirsiniz. Aldığınız ürünlerin bozulup bozulmadığından kuşku duyuyorsanız makyaj malzemelerinin ömrü yazımıza göz atarak kullandığınız ürünün süresi dolmuş mu öğrenebilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 24 Ocak 2015 - 12:00:40 Kategori: Makyaj, Makyaj Malzemeleri, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,