Cilt Bakımı Ve Güzellik
Cilt.Net Logo

Yıllar içinde makyaj rutininiz için ne kadar para harcadığınızı hiç düşündüyseniz, iyi gözükmenin ne kadar pahalı olabileceğini büyük ihtimalle fark etmişsinizdir. Farklı stiller denemek için yeni makyaj ürünleri satın almak ve yeni tarzlar denemek eğlencelidir ama bütçenizi sarsmadan eğlenmek zor olabilir. Ayrıca, pahalı, iyi kaliteli makyaj ürünlerine yatırım yapma gerçeği diye bir şey vardır. Makyaj dergilerine baktığınızda çok para harcamadan harika makyaj yapmak mümkün değil gibi görünebilir. Ama bunu yapmanın ve uygun fiyata bir sürü güzel makyaj malzemesine sahip olmanın pek çok yolu vardır. Aşağıda cüzdanım hafif olsa bile eşsiz görünmek için kullandığım ipuçlarını ve taktikleri bulabilirsiniz.

 

Ne Kadar Harcayabileceğinizden Emin Olun

Başka bir şey yapmadan önce, makyaja aslında ne kadar para harcayabileceğinizi yazın. Sadece ne kadar HARCAYABİLECEĞİNİZİ değil, ne kadar harcamak İSTEDİĞİNİZİ de düşünün. O pahalı gölgeli gözü karşılayabilecek olmanız paranızı ona yatırmak istediğiniz anlamına gelmez. Farklı makyaj tiplerinin bütçeniz için önemini düşünün; belki de allık yerine rimele daha çok para harcamak isteyebilirsiniz. Makyaj ürünlerinde, hassas cilt gibi özel ihtiyaçlarınız varsa, cilt tipiniz için bu ek maliyeti karşılayabileceğinizden emin olun. Söz konusu olan cildinizin sağlığı ise, bir ürüne biraz daha fazla para harcayabilirsiniz.

 

İkisi Bir Arada Ürünlere Bakın

Bir ürünün fiyatına iki işi yapabilen ürünler kısıtlı bütçeye sahip kadınlar için harika bir fırsattır. Sihirli bir renk etkisi için nemlendiricinizi ve fondöteninizi birlikte kullanmayı deneyin;  fondöteninizi aynı zamanda dudaklarınız için bir baz olarak kullanabilir ve bu bölgeler için fazla ürün almaktan kaçınabilirsiniz. Eyeliner’ınızı pudra ile birleştirerek gözlerinize gölge yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Harika bir etki elde etmek için aslında sadece birkaç ürüne ihtiyacınız var. Bütçenizi doğru kullanmak için ipuçlarına ve taktiklere göz atın!

 

Denemekten Kaçınmayın

Pekala, belki de her şeyi değil, ama yeni şeyler denemekten korkmayın, özellikle de pahalı değilse. Pek çok kadın düşük fiyat etiketinin kötü kalite anlamına gelmesinden korkar, ama piyasadaki düşük fiyatlı makyaj malzemeleri sizi çok şaşırtabilir. Örneğin, Maybelline  profesyonel bir fiyat etiketine sahip değil, ama harika işe yarıyor ve mükemmel duruyor. Bu nedenle, ucuz makyaj malzemelerine de bir şans verin; bu süreçte çok para kaybetmezsiniz ve normalde harcadığınızın yarı fiyatına ürünler bulabilirsiniz.

 

Arkadaşlarınızdan Alışveriş Yapın

Arkadaşlarınızın artık giymek istemediği ürünleri getirdiği ve sizin satın aldığınız bir kıyafet değiş tokuşuna hiç katıldınız mı? Neden aynısını makyaj malzemeleri için yapmayasınız? Artık hiç kullanmadığınız eski bir allığınız veya fondötenleriniz kesin vardır, bunları artık tutmanıza gerek yok. Bunun yerine, arkadaşınızda hep beğendiğiniz bir far ile değiş tokuş yapabilirsiniz. Bunun bir başka harika yönü de, arkadaşlarınızın farklı ürünler ile yaşadıkları tecrübeleri dinlemek olabilir. Başkasının kullandığı bir ürünü kullanmak ile ilgili endişeleriniz varsa, bir bez ve alkol ile sterilize edebilirsiniz. Böylece makyaj çekmecenizi de boşaltabilir ve aynı zamanda yeni ürünlerin sahibi olabilirsiniz.

Bütçe dahilinde makyaj alışverişi yapmanın en büyük faydalarından biri, farklı stillerdeki ürünleri düşük fiyatlar ile satın alabilecek olmanızdır. Bir rimel sadece 5 TL olduğunda, üç farklı renk alabilir ve hala yüksek fiyatlı bir üründen daha az harcamış olabilirsiniz. Henüz makyaj alışverişi giderlerinizi kontrol etmiyorsanız ve kısıtlı bir bütçe ile alışveriş yapıyorsanız, büyük ihtimalle çok para harcıyorsunuz. Giderlerinizi yarı yarıya – veya daha fazla – azaltın, bu düşük fiyatlı ürünleri deneyin. Makyaj malzemesi koleksiyonunuzun büzülmek yerine genişlediğini göreceksiniz. Akıllı alışveriş yaparak, güzellik rutininize banka hesabınıza zarar vermeden devam edeceksiniz.

Yazar: Tarih: 16 Haziran 2015 - 5:43:03 Kategori: Kurumsal
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler: