Limonun Cilde Faydaları

Oldukça sağlıklı ve faydalı bir ürün olan limon besini, sadece metabolizmamıza beslenme yoluyla değil aynı zamanda doğal maskeler vb. konseptlerin uygulandığı aşamada da oldukça fayda sağlayıcı öğeler arasında yer almaktadır. Hem içeriğindeki vitaminler hem de sahip olduğu pH değeri ile kendisini diğer besinlerden farklı bir noktaya alabilen limon, hem sağlık için hem de güzellik için özellikle kadınların sıklıkla faydalandığı bir üründür.

Faydaları kitlelerce bilinen limonun cilt üzerinde yarattığı etkiler özetle şöyle açıklanabilir;

1) Cilt yağını temizler : Özellikle cildinde çok fazla yağlanma sorunu olan kişilerin sıklıkla limon kullandığı görülmüş ve sebep çok geçmeden anlaşılmıştır. Yağlanmanın yarattığı parlaklıktan uzak bir cilt yapısı için limon suyu uygulaması yapan bireyler, daha sağlıklı ve hoş görünümlü bir cilt yüzeyine sahip olmaktadırlar.

2) Gözenekleri kirden arındırır : Az önce bahsettiğimiz yağ probleminin beraberinde getirdiği bir diğer problem de kirli cilt gözenekleridir. Bu gözenekler tıkandığında sivilce veya siyah nokta gibi sorunlara sebep olabilmektedirler. Bu sorunu yaşamamak adına limonun suyunu cildinizi temiz tutmak için kullanabilirsiniz.

3) Ciltteki lekeleri giderir : İçeriğinde bulunan sitrik asit sayesinde güneşten vb. sebeplerden oluşan cilt lekelerini ortadan kaldırabilmek gibi önemli faydaları da bulunur.

Limon yüze kaç günde bir sürülmelidir?

Konuyla alakalı olarak cildinizin hassasiyet noktasının en önemli nokta olduğunu söylemek mümkündür. Bu sebepten ötürü de eğer cildinizin hassas olduğu aşikarsa en fazla haftada 3 kez kullanım yeterli olarak söylenmektedir. Bunun yanında bir de limonun cilde uygulanım aşamasında eğer rahatız edecek bir durum söz konusu olursa, elinizdeki limon suyunun içerisine üçte bir miktarda saf su eklemeniz önerilir.

Limon yüzde ne kadar bekletilmelidir?

Limonun cilt üzerinde ne kadar bekletileceği tamamen cildinizin içerisinde bulunduğu hassasiyet noktasıyla ilintilidir. Bunun anlamı, bir bireyin limon suyuyla bakım yapmadan önce ilk olarak bu suyu cildinin ufak bir kısmında deneyip vücudunun gösterdiği reaksiyonları takip etmesi gerekir.

Yani bir kişinin cildinde herhangi bir reaksiyon oluşmazken, başka bir kişinin limon suyu uygulaması sonrası sürdüğü alan kızarmaya başlayabilmekte, şişebilmekte ve pul pul dökülmeye başlayabilmektedir. Bu tip etkilerden korunmak adına da uygulama yapılmadan öne elinizin üst kısmına sürdüğünüz limon suyunu 20 dakika bir süre kadar bekleyerek herhangi bir sorun olup olmadığını gözlemlemek gerekmektedir.


Yorumlar
  1. burak diyor ki:

   Yorumunuz…krisiklik icin ne ypmalim tavsiyeniz

   • Nurhan diyor ki:

    Maya maskesini uygulayın.

  2. seval diyor ki:

   Dudak çevresinde gözenek açıklıgım var gittikçede çogalıyor buna bi çözümünüz varmı acaba çok takıntılıyım biran önce geçmesini istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim bide adresinizi göremedim

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.