Cilt Bakımı Ve Güzellik
Lazerle kırışıklık tedavisi

Lazerle Kırışıklık Tedavisi

Yaşlanmanın etkileri arasında bulunan kırışıklıklar 20’li yaşların sonlarından itibaren görülmeye başlanır. Kırışıklıkların oluşması ve çoğalmasında çeşitli faktörler rol oynayabilir. Çevresel faktörler, cinsiyet, yaş ve genetik faktörler kırışıklıkların oluşmasında doğrudan etkilidir.

30’lu yaşların sonlarından itibaren belirgin çizgiler ortaya çıkmaya başlamaktadır. Bu çizgilerin giderilmesi için bitkisel tarifler kullanılabileceği gibi lazer tedavisi gibi daha etkili yöntemlere de başvurulabilir.

Karbondioksit lazer, kırışıklık tedavisi için başarılı olarak kullanılmaktadır. Ancak en fazla 3 kere uygulanabilmektedir. Karbodioksit ile lazer yöntemi kırışıklıkların büyük bir kısmını ortadan kaldırdığı görülmüş bir durumdur.

Kalojen yapısının yıkıma uğramasıyla kırışıklıklar oluşmaktadır. Hasara uğrayan kolajenler karbondioksit yöntemi ile normalden daha hızlı şekilde yenilenirler. Derine etki ettiği için karbondioksit tedavisi derinlemesine yenilik vermektedir.  İlerleyen yaşlarla birlikte derinlere inen kırışıklıkların tedavisinde karbondioksit yöntemi etkin olarak kullanılmaktadır.

Karbondioksit Lazer Hangi Kırışıklıklar için Kullanılır?

Karbondioksit lazer uygulaması genelde 30 ile 40 yaş sınırları arasında oluşan kırışıklıklar hedef alınır. Ancak 40 yaşın üzerinde oluşmuş kırışıklıklarınız varsa ve derinleşmişse tedavi edilebilir. Genellikle 30 lu yaşlarda oluşmuş ve üzerinden zaman geçmiş kırışıklıklarda daha etkilidir.

 

Karbondioksit lazerler cildin belli bölgelerinde tahribata neden olabilmektedir. Bu bölge ise cildin küçük bir alanını oluşturur.

 

Yazar: Tarih: 9 Ağustos 2015 - 2:22:26 Kategori: Cilt Bakımı, Kırışıklık Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. tulay karakas diyor ki:

    lazerle kirisiklik tedavisi nekadar basarili ve ben yaptirmak istiyorum ucreti nekadar

Etiketler:
Etiketler:, , ,