Cilt Bakımı Ve Güzellik
Lazerle leke tedvaisi

Lazerle Cilt Gençleştirme

Ölü cilt tabakasını uzaklaştırarak cilt yüzeyindeki renk bozukluklarını gideren, ince kırışıklıklara karşı etkili olan cilt gençleştirme işlemi, belirli yaş üstü tüm bayanlar tarafından kullanılabilmektedir. İlerleyen yaşla birlikte deri incelir ve sarkmaya başlar. Lazerle cilt gençleştirme işleminde bunun gibi sorunlar ortadan kaldırılmaktadır.

 

Lazerle gerçekleştirilen cilt gençleştirme işlemi sırasında cildinizdeki lekelerden de kurtulmuş olacaksınız. Kısa bir süre içinde etkisini gösteren ve başarılı sonuçlar ortaya koyan lazer yöntemi hakkında daha fazla bilgi edinerek, uygulama öncesinde detaylara göz atabilirsiniz.

 

Lazerle Cilt Gençleştirme Uygulaması

 • Cildin lazer uygulanacak olan bölgesindeki sorunlar tespit edilmeli ve buna yönelik tedavi programı geliştirilmelidir.
 • Cilt bakım uzmanı tarafından uygun lazer tedavi süreci belirlenir ve ardından uygulama sürecine geçilir.
 • Cilt gençleştirme tedavilerinde cilt altına çeşitli sıvılar eşliğinde uygulama sağlanır.
 • Cilde uygulanan nemlendirici ve yumuşatıcı kremler lazer ışınlarını deri altına daha net ileteceği için uygulama öncesinde cilt iyice temizlenir ve ardından gerekli materyaller masaj yaparak cilde sürülür.
 • Tüm bu işlemlerin ardından lazer ışınları vücuda uygulanmaya başlanır.

 

Lazer İşleminin Ardından İyileşme Süreci

Lazerle cilt gençleştirme işlemi sırasında herhangi bir cerrahi operasyon gerçekleştirilmediği için iyileşme için bekleme söz konusu değildir. Cildin sorunlu bölgelerine ultra-viole ışınlar gönderilerek deri altındaki yağ tabakasının parçalanması işlemi, yağ dokuları yakılabilecek hale gelene kadar birkaç seans uygulanabilmektedir. İşlemin ardından günlük yaşamınıza dönmenize olanak sağlanmaktadır.

 

Lazerle Cilt Gençleştirmenin Faydaları Nelerdir

 • Deri altına uygulanarak buradaki yağların parçalanması ve yakılabilir hale gelmesini sağlar
 • Cilde canlılık kazandırır
 • Cildin renk dengesini sağlar
 • Ciltte meydana gelen kırışıklık ve sarkmaların giderilmesini sağlar
 • Ciltte meydana gelen aşırı terleme ve yağlanma sorunlarının önüne geçer
 • Sivilcelere karşı etkili bir çözüm olabilir
 • Siyah noktaların yok edilmesini sağlar

 

Lazerle cilt gençleştirme işleminde olumlu sonuçlar almak için yaklaşık 6 seans uygulanması gerekir. Cilt üzerindeki soruna bağlı olarak etki süresi tek seansa kadar düşebilir. Tedavi sonrasında 2 aylık süre sonunda başarılı sonuçlar gözlemlenebilir. Cildinizdeki olumlu yönteki gelişmeler zaman içinde ortaya çıkar. Yaşlılığa bağlı lekelerde azalma, cildin daha canlı bir renge kavuşması, ince çizgilerin giderilmesi ve geniş gözeneklerin küçülmesi gibi etkiler kısa bir zaman içinde gerçekleşmektedir.

 

Lazer tedavi sonrasında lazerin olumsuz etkilerinden korunmak için güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Cilt gençleştirme işleminden sonra 1 hafta mümkün olduğu kadar dışarı çıkmamaya özen göstererek dış tehlikelere karşı cildinizi korumalısınız.

Yazar: Tarih: 11 Ocak 2016 - 7:20:07 Kategori: Estetik Ve Lazer İşlemler, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,