Cilt Bakımı Ve Güzellik
Lazer epilasyon şikayetleri

LAZER EPİLASYON ŞİKAYETLERİ

Lazer Epilasyon yaptırdıktan sonra istediğiniz verimi alamamış olabilirsiniz. Lazer epilasyon yaptıranların bazı şikayetleri olabiliyor bu şikayetlerin başlıca nedenleri ; Az seans uygulamaları, doktorun yanlış uygulama sonucunda ortaya çıkan yanık ve lekelenmeler lazer şikayetlerinin bazılarındandır.

Başlı Lazer Epilasyon Şikayetleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon sonrası Kızarık Şikayeti: Bronz bir cilde sahip olan kişilere lazer işlemi yapıldığında görülen kızarıklıklar ve su toplama gibi cilt şikayetleri lazer epilasyon şikayetlerindendir. Bu nedenle bronzlaşmış bir tene lazer epilasyon yapılmamalıdır.

Tca İşlemi Sonrası Lazer Epilasyon : Cilt lazerden önce Tca gibi soyma işlemine maruz kaldıysa lazer işlemi hemen uygulanmaz. Lazer epilasyon şikayetlerinden bazıları tca sonrası yapılan lazer uygulamalarından oluşmaktadır. Tca yani cilde peeling işleminden 6 ay sonra lazer epilasyon işlemi yapılır.

Lazer Epilasyon Sonrası Alerjik Durum Şikayeti : Lazer epilasyon şikayetleri genelde kişiye bağlıdır. Alerjik bir bünyeye sahip olan ve bunu doktoruyla paylaşmayan kişilerde görülen ödem ve kaşıntı hastanın tecrübesizliğinden doğan şikayetleri oluşturur.

Lazer Epilasyon Sonrası Halsizlik Şikayeti: Lazer epilasyon sonrası hissizlik hali kişiden kişiye göre değişir. Dokunduğunuzda bölgeyi hissetmemeniz bazı hastalarda 2 aya kadar çıkabilmektedir. Bu tür bir şikayet kişiden kişiye göre değişen lazerin geçici şikayetlerindendir.

Lazer Epilasyon sonrası Geçmeyen Yanık Şikayetleri : Hastalarda geçmek bilmeyen yanık ve kırmızılıklar varsa doktor nedeniyle ortaya çıkan bir şikayet durumu olabilir. Yan etkilerin kısa süreli olanları genelde bir haftaya kadar geçer. 6 ay süreyle gitmeyen kızarıklık ve yanıklar doktorun önerisi dahilinde giderilmeye çalışılmalıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. esra diyor ki:

  İğneli epilasyondan yaptırdım yüzüm çok fazla şişti 3 gün oldu geçmedi ödem şeklinde iğneye alerjim olabilirmiş. Bu şişlik geçer mi ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun

 2. zekiye diyor ki:

  genital bölgeme lazer epilasyon yaptırıyorum aşırı derecede kaşıntı oluyor ve yanmalarım oluyor ne yapmam gerekiyor.

  • Nurhan diyor ki:

   Lazer uygulaması sonucunda yanma o an hissedilir ve kısa zmaanda geçer kaşıntı ise yaşanmaz. Yaptırdığınız yer ile bir görüşün böyle bir sıkıntı yaşamamanız gerekiyor.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız