Cilt Bakımı Ve Güzellik
Lazer epilasyonun şartları nelerdir? Kimlere lazer epilasyon yapılabilir.

LAZER EPİLASYON ŞARTLARI

Lazer epilasyonun öncelikli şartı yaş sınırıdır. 12-15 yaş sınırı getirilmiş olsa da 18 yaşından küçükler için kullanımı uygun değildir. Bunun nedeni tüylerin yeterince güçlenmemiş olması ve 30 yaşından sonra sıkıntı yaratma ihtimalidir. Lazer epilasyon tüylerin yok olmasına yönelik yaptırıldığı için hormonların etkisi göz önüne alınmalıdır.

Lazer Epilasyonun Şartları Nelerdir

1- Lazer epilasyonun ilk kuralı: Lazer epilasyon öncesi tüylerinizin normal bir şekilde çıkmış olması gerekmektedir. Epilasyona başlamadan önce bölgeyi jiletledikten sonra hemen başlamamalısınız. Tüy sarartıcı kremler kullanılmamalı ve tüylerinizi doğal hale getirmelisiniz. Epilasyon öncesi tüyler ağda ile kökten alınmamalıdır. Öncesinde sadece jiletle almış olmalısınız.

2- Lazer epilasyon yaptırırken kış mevsiminde olmasına dikkat etmelisiniz. Ciltlerini güneşin zararlı etkilerinden koruyamayan bayanlar için kış mevsimi daha uygundur. 30 koruma faktörlü krem kullanarak kış mevsiminde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

3- Lazer epilasyon da katı bir yaş sınırı getirilmese de uzman doktorlar 18 yaşından önce uygulanmaması gerektiği konusunda aynı fikre sahiptir.

4- Güneşte bronzlaşmış olan kişiler için dalga boyu kısa olan epilasyon daha uygundur. Aşırı bronzlaşmış kişilerin normal seviyelerde epilasyondan faydalanmaları sakıncalıdır.

5- Lazer epilasyon yaptıracak kişilerin hamile olmaması gereklidir. Lazerin bebeğe kadar ulaşmasının mümkün olmadığını söyleyen uzmanlar vardır. Fakat bebeğin sağlığını az bir riskle olsa da tehlikeye atmamalısınız

6- Kalbinde problem olan hastalar için göğüs kısmına lazer uygulaması yapılmaz. Göğüs tüylerinden şikayet eden kalp hastaları bunu farklı yöntemlerle gidermelidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız