Cilt Bakımı Ve Güzellik
Lazer epilasyon cihazları, Özellikleri ve faydaları.

LAZER EPİLASYON CİHAZLARI

Lazer epilasyon günümüzde herkesin imdadına yetişen kurtarıcı yöntemlerden biri. Bu yüzden o kadar çok lazer yapan mekan var ki. Güzellik merkezlerinde, hastanelerde, hatta birçok merdiven altı mekanlarda yapılan lazerle tüy yok etme yöntemlerinin cihazları da birbirinden oldukça farklı.

 

Lazer epilasyon cihazlarını size tanıtmak gerekirse; Nd Yag Lazer, Alexandrite Lazer, Radio Freguancy Lazer, Diode Lazer ve Işık Bazlı Lazer cihazı. Lazer epilasyon cihazlarının işlevleri tüy yok etmek olsa da hepsinin özellikleri birbirinden çok farklı. Cilt.net olarak hangi makine hangi tüylere iyi geliyor öğrenelim.

 

1- Alexandrite Lazer

Türk toplumunda genellikle buğday ten hakim olsa da tüy yapıları oldukça güçlü ve siyah bir milletizdir. Alexandrite Lazer tam da bunun içindir. En ideal lazer cihazı olarak görülen Alexandrite tüy yapıları belirgin kişileri hedef alır.Kıl kökünün dibine kadar etkisi olan cihaz başarılı sonuçlar verir ve ciltte tahriş yapmaz. Alexandrite lazer cilt ile arasında belirli bir boşluk bırakır ve temizliği bu açıdan kolaylık sağlar.

 

2- NdYag Lazer

NdYag lazer bulunan merkezlerde kullandıkları cihaz için yaz kış bu makine ile lazer yapılabildiğin ve zararı olmadığını dile getiriyorlar. Bu cihazın yazın kullanılması dışında dezavantajı kıl köklerinin derinine inememesi ve lazer epilasyon sonrası olumlu sonuç alınmamasıdır. NdYag lazerin diğer kötü yanı ise uygulandığında acı hissinin fazla olması.

 

3- Işık Temelli Sistemler

Işık temelli sistemler lazer cihazı olarak piyasada fazlaca bulunsa da lazer cihazları değildir. Sadece ışık vererek kıl köküne tutulur faydası varmış gibi satılır ama hiçbir olumlu sonuç alınmaz.

 

4- Diode Lazer

Diode lazer ince ve zayıf kıl köklerinden etkili olan bir lazer cihazlarıdır. Sert ve kalın tüylerde etkili olmayan diode lazer yüz bölgesi gibi ince olan tüylerde başarı sağlar. Bu lazer cihazı cilt ile temas ettiğinden cilde olumsuz sonuçlar verebilir.

 

5- Radio Freguency

Kıl köklerini hedef alan bir cihaz olarak nitelendirilse de lazer epilasyon cihazı aslında değildir. Kıl kökleri uygulandıktan sonra lazer cihazlarındaki gibi dökülür fakat sonuç alınması ve olumlu sonuçlar beklenmesi mümkün değildir.

 

En etkili olan Alexandirte lazer epilasyon cihazı olup diğerleri de onu takip eder. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi bazı cihazlar lazer epilasyon cihazları olarak lanse edilse de lazer epilasyon cihazı değildir.

 

Yazar: Tarih: 15 Şubat 2014 - 4:00:31 Kategori: Epilasyon, Lazer Epilasyon
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. damla diyor ki:

    1. maddedeki lazer cihazını kullanan Epiderm Lazer’i mutlaka deneyiniz.

Etiketler:
Etiketler:, ,