Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Lazer epilasyon cihazları, Özellikleri ve faydaları.
 • Yazar :
 • Tarih: 15 Şubat 2014
 • Kategori: Epilasyon, Lazer Epilasyon
 • LAZER EPİLASYON CİHAZLARI

  Lazer epilasyon günümüzde herkesin imdadına yetişen kurtarıcı yöntemlerden biri. Bu yüzden o kadar çok lazer yapan mekan var ki. Güzellik merkezlerinde, hastanelerde, hatta birçok merdiven altı mekanlarda yapılan lazerle tüy yok etme yöntemlerinin cihazları da birbirinden oldukça farklı.

   

  Lazer epilasyon cihazlarını size tanıtmak gerekirse; Nd Yag Lazer, Alexandrite Lazer, Radio Freguancy Lazer, Diode Lazer ve Işık Bazlı Lazer cihazı. Lazer epilasyon cihazlarının işlevleri tüy yok etmek olsa da hepsinin özellikleri birbirinden çok farklı. Cilt.net olarak hangi makine hangi tüylere iyi geliyor öğrenelim.

   

  1- Alexandrite Lazer

  Türk toplumunda genellikle buğday ten hakim olsa da tüy yapıları oldukça güçlü ve siyah bir milletizdir. Alexandrite Lazer tam da bunun içindir. En ideal lazer cihazı olarak görülen Alexandrite tüy yapıları belirgin kişileri hedef alır.Kıl kökünün dibine kadar etkisi olan cihaz başarılı sonuçlar verir ve ciltte tahriş yapmaz. Alexandrite lazer cilt ile arasında belirli bir boşluk bırakır ve temizliği bu açıdan kolaylık sağlar.

   

  2- NdYag Lazer

  NdYag lazer bulunan merkezlerde kullandıkları cihaz için yaz kış bu makine ile lazer yapılabildiğin ve zararı olmadığını dile getiriyorlar. Bu cihazın yazın kullanılması dışında dezavantajı kıl köklerinin derinine inememesi ve lazer epilasyon sonrası olumlu sonuç alınmamasıdır. NdYag lazerin diğer kötü yanı ise uygulandığında acı hissinin fazla olması.

   

  3- Işık Temelli Sistemler

  Işık temelli sistemler lazer cihazı olarak piyasada fazlaca bulunsa da lazer cihazları değildir. Sadece ışık vererek kıl köküne tutulur faydası varmış gibi satılır ama hiçbir olumlu sonuç alınmaz.

   

  4- Diode Lazer

  Diode lazer ince ve zayıf kıl köklerinden etkili olan bir lazer cihazlarıdır. Sert ve kalın tüylerde etkili olmayan diode lazer yüz bölgesi gibi ince olan tüylerde başarı sağlar. Bu lazer cihazı cilt ile temas ettiğinden cilde olumsuz sonuçlar verebilir.

   

  5- Radio Freguency

  Kıl köklerini hedef alan bir cihaz olarak nitelendirilse de lazer epilasyon cihazı aslında değildir. Kıl kökleri uygulandıktan sonra lazer cihazlarındaki gibi dökülür fakat sonuç alınması ve olumlu sonuçlar beklenmesi mümkün değildir.

   

  En etkili olan Alexandirte lazer epilasyon cihazı olup diğerleri de onu takip eder. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi bazı cihazlar lazer epilasyon cihazları olarak lanse edilse de lazer epilasyon cihazı değildir.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
  1. damla diyor ki:

   1. maddedeki lazer cihazını kullanan Epiderm Lazer’i mutlaka deneyiniz.

  Göbek yağlarını eriten bitkiler
  Göbek Eriten Bitkiler

  Kilo alımında en rahatsız edici göbek bölgesidir. Göbek ve bel çevresi ilk başta yağları depolar verirken de vücuttan en son atılırlar. Bu açıdan göbek bölgesi oldukça can sıkıcı bir şişkinliktir. Cilt.net olarak vereceğimiz göbek eriten bitkiler sayesinde bu bölgedeki yağlanmadan ve fazlalıklardan kolaylıkla kurtulacaksınız.

  Hamilelik döneminde beslenirken bunlara dikkat
  Hamilelikte Nasıl Beslenmeli

  Hamilelik kadınlar için özel bir dönemin başladığı evredir. Bu süre içinde normal beslenme koşullarından farklı olarak yeme düzeni de özel olmalıdır. Hamileler nasıl beslenmeli? ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Bin kalorilik diyet listesi
  1000 Kalorilik Diyet

  Bu diyetle haftada 1 – 1,5 kilo vererek sağlıklı bir şekilde kalori kaybedin. Günde 1000 kalorilik diyet listesini uygulayarak hem fazlalıklarınızdan kurtulur hem de aç kalmadan zayıflayabilirsiniz. Cilt.

  Vitaminlerin bulunduğu gıdalar
  Günlük Alınması Gereken Vitaminler

  Cildin sağlıklı ve güzel görünmesi için günlük alınması gereken vitaminler bulunur. Peki bu vitaminler nelerdir? Cilt.net olarak gün içinde almanız gereken vitaminleri ayrıntıları ile yazdık.

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  20 günde 8 kilo diyeti
  Tarkan Diyeti

  Tarkan diyeti sayesinde 20 gün içerisinde 8 kilo vererek kısa zaman içerisinde istediğiniz ideal kiloya kavuşacaksınız. Cilt.net olarak vereceğimiz Tarkan diyeti 1 günlük bir diyettir. Menüleri günlük ölçülü bir şekilde değiştirerek 3 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Tarkan diyetinde dikkat etmeniz gereken her gün 1,5 saat yakın spor yapmanız ayrıca tatlı ve unlu gıdalardan uzak durmanızdır.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız