Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kusursuz bacaklara sahip olmak için bakım rehberi.

Kusursuz Bacaklar için Basit Yöntemler

Kusursuz bacaklara sahip olmak için sadece egzersiz yetmez. Nasıl spor yapacağınızdan tutunda nasıl giyinmeniz gerektiğine kadar dikkat etmeniz gerekiyor. Peki bu durumdan bir haberseniz makalemizi okuyarak kusursuz bacaklara nasıl sahip olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Kusursuz Bacaklar için Bakım Rehberi

Yürüme Zamanı

Kendinize egzersiz planı oluşturun ve en kötü ihtimalle yürümeyi düzenli olarak tekrar edin. Ağır egzersizlerden kaçınarak hafif egzersizler uygulamalısınız. Çünkü ağır egzersizler kas yapmanızı sağlayarak bacaklarınızı şişirir, yürüyüş gibi hafif egzersizler ise sadece bacaklarınızı güzelleştirmekle kalmaz tüm vücudunuzdaki yağları yakarak tüm vücudun şekillenmesini sağlıyor.

 

Nerede Yürümeli

Tabiî ki en güzeli doğada yürüyüş yapmak fakat oturduğunuz alanda böyle bir fırsatınız yok ise doğa ortamı ve sürekli seyahatteymiş imkanı sunan spor salonlarını tercih edebilirsiniz. Evde yürüyüş bandı da kışın soğuk havalarında tercih edebileceğiniz etkili bir yöntem. Müziğin sesini kendinize sesin ritmine bırakabilirsiniz.

 

Spor Yaparken Ne Giymeli

Yapacağınız spor ile bağlantılı ürünler tercih etmelisiniz. Mesela koşu ayakkabınızı yürüyüş yaparken kullanmamalısınız. Tercih ettiğiniz ayakkabılar spor yaparken sizi zorluk çıkarmayacak ve ayaklarınızın ağrımasını önleyecektir. Bu ayakkabılar koşarken veya yürürken yaşadığınız sırt, bel ve omuz ağrılarının yaşanmasına engel olur.

 

Selüliti Önleyin

Bacakların sıkılaşması, daha pürüzsüz ve yumuşak görünmesi için bacaklarınıza düzenli olarak selülit önleyici ve sıkılaştırıcı kremler kullanın. Bazı kremler masaj yapılarak uygulandığında gamzeli bir görünüm veren selülitin 2 ay gibi kısa bir sürede vücuttan atılmasını sağlıyor.

 

Bacaklardaki Tüylerden Kurtulun

Bacak bakımı sadece selülit ve kaslardan ibaret değildir. Bacaklarda çıkan tüylerde bacakların görünümünü bozar. Bacaklarınızdaki tüyleri yaz kış alın ya da bir epilasyon merkezine giderek tüy sorununu sonsuza kadar yok edin.

 

Bacakların Kusursuz Görünmesi İçin

Bacak makyajı ürününü geliştiren Sally hansen markası bacaklara uygulandığı anda kusursuz görünmesini sağlıyor. Farklı farklı ihtiyaçlara hitap eden ürün bacakların bronz görünmesini sağlarken çekici bir görünüm sunmaktan da geri kalmıyor. Fiyat açısından hayli uygun olan ürün bacak makyajı ürününün kullanımı da oldukça kolay.

 

Yazar: Tarih: 5 Ocak 2015 - 8:00:06 Kategori: Ayak Ve Bacak Bakımı, El Ayak Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,