Cilt Bakımı Ve Güzellik
Küsen kaşlara çözüm

Şems Aslan katıldığı Melek programında verdiği kaş güçlendirici maske ile küsen çıkmayan kaşların tekrar çıkacağını belirtti. Kaşların yüz güzelliği için çok önemli olduğunu vurgulayan Şems Aslan kaşlarınızla çok fazla oynatmayın ve güvenmediğiniz ellere bırakmayın dedi. Çünkü kaşlar küstüğü zaman tekrar çıkartmak sabır ve uzun uğraş gerektiren bir durumdur.

ŞEMS ASLAN’DAN KÜSEN KAŞLARA ÇÖZÜM

Kaş güçlendirici maske dışında temiz bir dış fırçası yardımı ile kaşlar sağa ve sola doğru 5-10 dakika taranmalı.Bu sayede taranan kaşlarda kan dolaşımı hızlanacak ve kaş dökülmesi azalacaktır.

Kaş Güçlendirici Maske Tarifi

 • İncir ( 2 tane kuru )
 • Süt ( yarım çay bardağı )
 • Gazlı bez ( 2 tane )

Yarım çay bardağı sütü cezveye koyun ve çok az kaynatın. Sütü cezveden bir kaba alın ve içerisine kuru incirleri ilave ederek iyice posa olacak şekilde ezin ve kaşlarınıza uygulayın. En fazla yarım saat kaşlarınızda bekletip soğuk ve ılık su ile yıkayın.

Bu maskeyi gün aşırı kaşlarınıza uygulayın Şems Aslan bir gün kaşların fırçalanmasını bir gün bu karışımın kaşlara uygulanmasının daha etkili olacağını söyledi.

Ayrıca Kaş Kalınlaştırma yöntemleri konumuzdaki doğal tarifler ve önerilerden yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Hilal diyor ki:

  Yarım bardak süt ile çok fazla çıkacak diye düşündüm bu tarif bir kullanımlık mı ? Yani bir sonraki günde yapabilir miyiz kalanlarla?

 2. Eda diyor ki:

  Bu kaşlar için önerdiğiniz kaş güçlendirici tarifi gün aşırı yaparsak kaç hafta da sonuç alabilirim ?

  • Nurhan diyor ki:

   Buna kesin bir yanıt vermek zor ancak ilk hafta içinde değişimi gözlemlemeye başlayabilirsiniz.

 3. gülden diyor ki:

  Bu tarif cok oluyor…kac kullanimlik ve saklama koşulları nedir cvp yazarsaniz sevinirim

 4. Büşra diyor ki:

  iyi günler benim kaşlarım küstü çıkmıyor yani kirpiğimdede 4 yıl önce gelincik çıkmıştı kirpiğim döküldü ve tekrar çıkmadı zeytinyağı sarımsak yağı kullandım fakat fayda etmiyor ne denememi önerirsiniz ?

  • Cilt Bakımı diyor ki:

   Büşra hanım buradaki tarifi denemenizi tavsiye ederiz. şayet kirpikleriniz tamamen döküldüyse bunun için bir dermatolog’a görünmenizde fayda var.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız