Kuruyan Rimel için Ne Yapımalı?

Ucuz veya pahalı aldığınız ürünlerin kısa zamanda bozulması herkesi üzer. Özellikle en çok rimellerde yaşanan bu sorunu ve çözümünü cilt.net ekibi olarak ele aldık. Kuruyan rimeller için aşağıda yazdığımız pratik yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Kuruyan Rimel Nasıl Açılır?

  • Eyeliner: Krem kıvamında olan eyeliner dan çok az maskaraya damlatıp kürdan gibi ince bir yapı ile karıştırın
  • Nemlendirici: Rimelinizi açmak için dudak nemlendiricinizden birazcık rimelinizin içine katın ve rimelin ucunu sürekli batırıp çıkartın, nemlendirici sayesinde kuruyan rimelinizin eski haline gelecektir.
  • Sıcak su: Sıcak su ile bir kabı doldurun ve kuruyan maskaranızı bu suyun içerisinde yarım saat bekletin içindeki kuruyan renk yumuşayıp eski haline gelecektir.
  • Badem yağı: Badem yağı da kuruyan maskaralar da çok etkilidir. Maskara içerisine 2 samla dökülen badem yağı kurumuş maskarayı çözer.
  • Gül suyu: Maskaranın içine 2 damla gül suyu katıp karıştırın.
  • Zeytinyağı: Zeytinyağı da aynı badem yağı gibi kurumuş maskarayı yumuşatır.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.