Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kuru saçlar için öneriler ve maske tarifi

KURU SAÇLAR NASIL YUMUŞAR

Kurumuş ve cansız saçların yumuşaması için saçlarınıza iyi davranmanız ve ihtiyacı olan vitaminleri saçlarınıza içeriden ve dışarıdan sağlamanız gerekmektedir. Kuru saçları yumuşatmak için dikkat etmeniz gerekenler ve doğal maske tarifini Cilt.net sizler için yazdı.

Kuru Saçlar Nasıl Yumuşar?

Şampuan Seçimi

Kuru saçlarınızın daha canlı durması için şampuan seçimine özen gösterin. Ph değeri 4.5 – 6.7 olan şampuanları tercih edin. Saçlarınızın daha fazla kurumaması için sık sık yıkamaktan vazgeçin.

Saç Kremi Tercihi

Kuru saçların ihtiyacı olan tek şey nemdir. Bunun için saç kremi kullanarak saçlarınızı nemlendirin. Saç kreminin içinde alkol olmamasına dikkat edin. Alkolün saçları daha fazla kuruttuğu bilimsel bir gerçektir.

Bakım Yağları Kullanarak Kuru Saçlar Yumuşatılabilir

Her hafta bakım yağları ile saçlarınızı nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Bunun için mutlaka yağları ısıtıp ılık haldeyken kullanın. Sıcak yağlar saç tellerine daha iyi nüfuz eder.

Saç Şekillendirici Aletlerden Uzak Durun

Saçlarınızı şekle sokarken sıcaklık veren aletlerden kaçının. Kuru saçların en büyük düşmanı sıcaklıktır. Duştan çıktıktan sonra fön makinesinin en düşük ayarına getirerek saçlarınızı kurutun. Bunun haricinde saçlarınıza ısı vermeyin.

Tarama Şekli Önemli

Kuru olan saçlarınıza fırçayı hızlı hareketlerle temas ettirmeyin. Saçlarınızı nemlendirdikten sonra geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. Kurumuş saçlara fırça ile işlem yapıldığında saçlar hızlı şekilde kırılır.

Kuru Saçları Yumuşatan Doğal Maske

  • 3 tane yumurta
  • 2 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı sirke

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Yumurtaları bir kap içine kırdıktan sonra zeytinyağı ve sirkeyi ekleyerek karıştırın. Saçlarınızın tamamına karışımı uyguladıktan sonra boneye sarıp yarım saat bekleyin. Sürenin sonunda saçlarınızı şampuanla yıkayın. Saç maskesi tarifini haftada 1 düzenli uyguladığınızda daha yumuşak saçlara kavuşursunuz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Bilge Kaygısız diyor ki:

    Daha önce birçok şey kullandım ama saçlarımı yumuşatmaya veya hızlı uzatmaya hiçbiri çare olmadı sonra bir arkadaşım saçlarımın hızlı uzamasını sağlamak için bana keratin iksir ve keratin dip bakım yağı önermişti yumuşatmak içinde keratin saç maskesi önerdi saçlarım gözle görülür şekilde hızlı uzamaya başladı çok memnunum

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız