Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kuru ciltlerdeki sivilce ve çözümleri.

Kuru Ciltlerde Sivilce 

Kuru ciltlerde sivilce probleminin en büyük nedeni ciltteki yağ ve nem oranın eksik olmasıdır. Cildin kuruması ise çevresel faktörler, yanlış cilt temizleme güneş ışınlarından fazla etkilenme ve çok sıcak su ile cildi yıkamaktan ötürü oluşmaktadır. Cilt.net olarak yazdığımız bu makalede kuru ciltlerde sivilce problemine karşı yapmanız gerekenleri bulacaksınız.

 

Kuru Ciltlerde Neden Sivilce Çıkar?

Kaba ve kuru bir cilde sahip olan kişilerin cilt yapısı ince bir por ile kaplıdır. Yağlı ciltlerden sonra sivilce problemini en fazla yaşayan cilt tipidir. Yağ ve nem oranı eksik olan kuru ciltli kişilerin dikkat etmesi gereken kullandıkları cilt ürünlerinin yağ dengeleyici özellikle olması gerektiğidir.

 

Kuru Ciltlerde Sivilce Sorununa Karşı Çözüm

Yağ salınımını dengeleyen ürünler, temizleyici ve kremler kullanmak gerekir, diğer yandan aldığınız ürünün siyah nokta oluşumunu da engellemesi gerekir. Ayrıca Cilt temizleyici tonik edinerek aşağıdaki işlemleri 1 ay boyunca uygulamanız gerekir.

  • Sivilcelerden kurtulmak için temizleme jeli ile cildinizi temizleyip, yağsız yağ salınımını dengeleyen ürünü sabah ve akşam cildinize uygulamanız gerekmektedir.
  • Yukarıda bahsettiğimiz temizleme işleminiz bittikten sonra cildinizi sabah ve akşamları günde 2 kez tonikle siliniz ve boyun bölgenize uygulamayı ihmal etmeyiniz.
  • Kuru ciltlerde de bütün ciltlerde olduğu gibi siyah nokta ve akne sorunu yaşanır. Önemli olan husus ise bu ürünleri uygulamayı ihmal etmemekten geçer.

 

Yazar: Tarih: 2 Ekim 2014 - 9:33:48 Kategori: Cilt Sorunları, Sivilce Tedavisi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,